Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni, ha valakit...

Mit lehet tenni, ha valakit gázlángolnak a pszichiátrián?

Figyelt kérdés

Ha valakinél már egyetlen alkalom után (járóbeteg ellátás) egy súlyos mentális betegséget diagnosztizálnak, amely után hiába állítja magáról az illető, hogy nem beteg, valószínűleg senki sem fog hinni neki. Az antipszichotikumokat is visszautasítja, ezt szintén ráfogják a betegségére, ezek miatt a végén már az illető is kételkedni kezd a saját ítélőképességében.


Ilyenkor érdemes egyáltalán a betegjogi képviselőhöz fordulni, vagy inkább másodvéleményt kellene kérni magánellátásban?



2023. szept. 27. 21:22
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
95%
Igen, pszichiáterhez menni veszélyes, mert ha rádsüt valami diagnózist, az egy életre stigmatizál! A másik, hogy nem a problémádat kezeli (amit heti 1x50 perc pszichoterápiával meg más önismereti módszerekkel lehetne), hanem felír valami kémiát, ami kiüti a tüneted! Ettől még az ok ott marad és ha leteszed a kémiát, megint aktiválja magát.
2023. szept. 30. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
100%
Jobban jártál volna egy klinikai szakpszichológussal, az nem diagnosztizálhat/nem gyógyszerezhet de legalább pszichoterápiázna.
2023. szept. 30. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
5%

"Igen, pszichiáterhez menni veszélyes, mert ha rádsüt valami diagnózist, az egy életre stigmatizál!"


Kerülni kell a pénzlehúzó, kamukéró divat-sarlatánokat!

Leszarják mi van veled, csak eljátsszák hogy érdekli őket a problémád!


"Magad uram, ha szolgád nincsen!"


(jelentése: ha nincs, aki segítsen az embernek, minden munkát magának kell elvégeznie)

2023. szept. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
100%

Igazából jó szakembert nehéz találni. Vannak olyan betegségek, amikor valóban az a nagyobb baj, ha nem kap valaki kezelést, de ha rossz a szakember, az pénzéhségből adhat olyan diagnózist, ami nem valós (pszichés betegségeket könnyebb "félrediagnosztizálni", mint testieket), csak azért, hogy utána ő kezelhesse a beteget, magánpraxisban, lehúzva róla, amit lehet.

Kérdezőnk olyan helyzetbe került, ami azért nagy gond, mert a skizofrénia diagnózis az, ami talán a legerősebb stigma. Szoktam itt olvasgatni, sok skizo panaszkodik, hogy ha kiderül a munkahelyén, kirúgják, nem tudnak párkapcsolatot létesíteni, vagy nagyon nehezen, mert a skizo diagnózist meghallva a legtöbb randipartner elmenekül. Sokszor nem maga a betegség teszi tönkre a betegek életét, hanem ezek a járulékos dolgok. A magány, ami ebből kialakul, még inkább hajlamosít a pszichés betegségekre, társulhat mellé depresszió, vagy az alapbetegség romlik. Sok beteg olyan kevés segélyt kap, hogy a családtagjaira szorul az eltartása. Ha olyan helyzet alakul ki, hogy magára marad idős korára, legtöbbször hajléktalanná is válik, mert kapitalista társadalmunk szociáldarwinista, jelmondata az "aki gyenge, pusztuljon". Itt már nemigen van szociális háló, aki nem tudja önerőből eltartani magát, az sokszor hajléktalanná válik. Épp ezért kellene a pszichiátereknek tartózkodni az elhamarkodott diagnosztizálástól. De sajnos valóban az az igazság, hogy sok orvost nem érdekli a beteg sorsa.

2023. szept. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
31%
#34 És az orvos is ki van égve, leszívják a betegei, 6 év orvosi egyetem + még rengeteg év rezidensi, hatalmas felelősség és stressz. Félrediagnosztizálhat, mivel ő is ember...
2023. szept. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
100%
35-ös: Persze félrediagnosztizálhat. Viszont a kiégettség nem mentség arra, hogy elrontsa a betege életét. Az ember azért fordul orvoshoz, hogy javuljon az életminősége, nem azért, hogy romoljon.
2023. szept. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
80%
#36 Ezért van betegjogi képviselő és panasztétel például...
2023. szept. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
95%

Meg ha az ember kap egy pszichiátriai diagnózist, a pszichológusok félnek elvállalni, különösen, ha nem szed gyógyszereket. Pedig a gyógyszerezés egyetlen indoka az, hogy ha eluralják a tünetei az embert és zavarják a hétköznapi életében, akkor nyomják el azokat annyira (de csak annyira és annyi ideig), hogy lehetővé váljon önismereti munkát végeznie! Innentől meg ott a csapda, hogy ha pszichológus nem vállal, kénytelen pszichiáterhez járni, azok meg többségükben megspórolják a pszichoterápiát gyógyszerezéssel és ilyen havi húszperc “terápiákkal” szúrják ki az ember szemét.

Ezért olvasom itt sokszor nagyon szomorúan, hogy sokan azt hiszik, hogy egy diagnózis segítene rajtuk és maguk mennek utána, hogy ragasszanak már rájuk valamit. Miközben az alap problémája mindenkinek kb.ugyanaz, hogy süket családban nőtt fel, ahol vagy elhanyagolták érzelmileg az első években és/vagy nem működő viselkedésmintákat adtak át.

2023. szept. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
60%
sokszor van, hogy azért adnak valamilyen diagnózist pl. akut átmeneti pszichotikus zavar, bipoláris, vagy akár szkizofrénia is, hogy fel lehessen írni az antipszichotikumokat, nem pedig azért mert valójában az az illető diagnózisa
2023. okt. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
71%
És mi a lótúrónak kéne felírni antipszichotikumokat, ha nem skizofrén?
2023. okt. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!