Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi alapján válasszak pszicholó...

Mi alapján válasszak pszichológust? megfelelő szakembert?

Figyelt kérdés
sosem voltam még pszichológusnál, szorongok és depressziós vagyok

2023. júl. 4. 03:33
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Ha depressziós vagy, akkor rögtön klinikai szakpszichológushoz menj. Ne kövesd el azt a hibát, amit én, ugyanis én először egy képzetlen csajhoz kezdtem el járni. Szimpatikusnak tűnt, meg olcsó volt, de aztán kiderült, hogy csak az időmet vesztegettem vele, mert neki nincs meg a kompetenciája hozzám. Persze ezt csak akkor közölte, amikor már úgy érezte, forró lesz a lába alatt a talaj... Előtte legombolt rólam 60 rúgót. Jóformán csak sebeket kaptam tőle.
2023. júl. 4. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Diagnózis nélkül nehéz megmondani, hogy tényleg szorongásos depressziód van-e vagy csak sok minden nem jön össze ami miatt elakadtál, levert vagy és ennek köszönhetően frusztrált is. (a levertséget gyakran keverik a depresszióval, a distresszt pedig a szorongással, mert a klinikai tünetképük hasonlít, azonban nyilván könnyebben lehet belőlük kimászni, mint egy már kialakult kevert hangulatzavarból). #1-es tanácsa ügyes, érdemes megfogadni; egyébként én a helyedben elmennék először ambulensen ugyanis az körzetis, tehát >> jogosult vagy rá (nem sok alkalom, de ingyenes), könnyen bekerülhetsz (házidoki ír beutalót a szakrendelésre- nyugi, járóbeteg nem befekvős), közel van, szinte kizárólag szakpszichológusok dolgoznak benne klinikai tapasztalattal, ha szükség van gyógyszerekre akkor a kollegájukkal fognak egyeztetni róla helyben, és ha megszűnik az ingyenes terápiás ellátás, akkor rákérdezhetsz, hogy van-e magánpraxisa amibe eljárnál vagy kit ajánl neked további munkára, esetleg megbeszélhettek csoportos foglalkozást is, az is nagyon hasznos és támogató tud lenni. A magánpraxisra érdemes felkészülni, hogy szakpszichológussal tapasztalati évek alapján nő az ár (45-90p is lehet 1-1 foglalkozás, és egyéniben 11-20eft/óra vagy alkalom; csoportban 20-40e ft/alkalom az átlagár), hogy milyen sűrűn kell járnod azt közösen beszélitek meg, általában a terápiák 2-3 évig tartanak és 1-2 heti rendszerességgel zajlanak, persze lehet ennél rövidebb és intenzívebb terápiát is tartani attól függően, hogy a te mentális egészséged helyreállításához/stabilizálásához (tünetek, kórokok, perziszt.) mi passzol majd jobban. Sok sikert és fel a fejjel, ma olyan világot élünk, hogy aki nem érzi magát kicsit is befordultan az szerencsés szociopata :D
2023. júl. 4. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hány éves vagy, de én is csak azt tudom tanácsolni mint a 2-es.

Minél hamarabb kérj időpontot tb alapon pszichológushoz, pszichiáterhez.

Régebben nem kellett beutaló.

2023. júl. 4. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, sokat segítettetek, mindenkit felértékelel.
2023. júl. 4. 10:15
 5/9 anonim ***** válasza:

1-es,


Én pont klinikai szakpszichológushoz jártam, olyan önéletrajza volt, hogy leesett az állam. Nem akarom azt írni, hogy semmit sem ért, annyi haszna volt, hogy volt kivel beszéljek, 6-7 alkalom után otthagytam.

Kb sose kérdezett, csak én beszéltem.

Egyszer volt egy alkalmunk ahol be kellett csukjam a szemem irányította a beszélgetést, hogy képzeljek el nagy zöld mezőt. Aztán mondta, hogy képzeljek el egy virágot. Kérdezte milyen színű és abból vont le következtetéseket, na ez után nem mentem többet úgy emlékszek.

Szóval ahány szakember, annyi féle, semmit sem fog jelenteni a végzettsége.


Ahogy minden területnek az életben vannak jók és rosszabb szakemberek.


Én mindenképp kognitiv terápiát ismerő szakihoz mennék, arról nagyon jókat olvastam. És ahhoz mindenképp tapasztaltnak kell lennie a szakinak, szóval már egy plusz pont, hogy nem egy mezei BSC diplomás. Azokkal sincs gond, csak szerintem alapabb problémákkal bírkóznak meg, nem olyannal, mikor az ember már az utcára is fél kimenni a szorongástól.

2023. júl. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

A kérdezőnek meg üzenném mindenféle kötekedés nélkül, hogy állítsa vissza a normális cirkádián ritmusát.


Hajnali fél 4-kor még a gyakori kérdésekre irkálni ide rohadt egészségtelen a szervezetnek.

Időben le kell feküdni és időben le. A 3 műszakos munkarend is totál kikészíti a mentálisan egészséges embereket is. Akik meg rottyon vannak, depressziós, szorong azoknak úgy felerősíti, mintha szándékosan ki akarná készíteni magát az ember


Este 9-10 óra körül legkésőbb este 11 körül alvás, reggel pedig időben fel kell kelni 6-7 óra között.


Még 1x írnám, nem kötekedés ez bizonyított dolog, majdnem egyenlő az insomniával az ilyen fajta életmód.

2023. júl. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

Az alvászavar kihat a nappali éberségre és a hangulatra is, ily módon memória- és koncentrálási zavarhoz, fáradtsághoz, depresszióhoz vezethet, rontja a munkahelyi teljesítményt, megnöveli a balesetek valószínűségét.


Az inszomnia (latinos írásmóddal insomnia) pszichológiailag diagnosztizálható, kóros álmatlanság.


Típusai:


az elalvás zavarai

átalvási zavar (felborult bioritmus)

korai ébredés

Hossza szerint:


átmeneti: alkalmanként jelentkezik, időzóna-átlépés (lásd: jetlag), koffeinfogyasztás, stressz stb. miatt

rövid távú: néhány hetes

krónikus: legalább 3 hónapja fennálló.

Az álmatlanság hátterében gyakran depresszió, szervi betegsége áll.

2023. júl. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
kedves utolsó, köszönöm válaszod és hogy megosztottad a tapasztalatod. az alvással kapcsolatban is igazad van, csak sajnos mostanában pont ez a furcsa memtálisállapot tart fenn
2023. júl. 4. 11:26
 9/9 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nehéz mert voltam benne.


Én is mindig ezzel takaróztam, hogy nem tudok elaludni. Hidd el, ha felkelsz 6-kor és nem ágyban fekszel nap közben, hanem kicsi aktivitást beleraksz akkor azt követően este bealszol akarva akaratlan.


A telefon nézése fél 4-kor a kékfény miatt felborítja az agyi hormont és már csak ebből kifolyólag se leszel álmos. Persze, van akinek cikáznak a gondolatai és azért nem alszok, nem kell hozzá mobilozni.


Én mikor ezzel kapcsolatban beszéltem háziorvossal azt mondta mindennek az alapja a jó alvás, onnan kell építeni a továbbiakat. Addig egy kötözetlen seb lesz ami akadályoz a mentális javulásban.

2023. júl. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!