Személyiségzavarosok, ti is úgy érzitek, hogy a személyiségetek váltakozik A-ból B-be?
(Bpd-s vagyok)
Olyan, mintha belülről másnak érezném magamat, valamikor egy korábbi belső én van, amikor egy új belső ént érzek. Leginkább a céljaim, motivációm és világlátásommal kapcsolatosak ezek a belső váltakozások akár napról napra is megtörténhet. Nem érzem magamat teljesen másnak, tudom ki vagyok egy részben. De egy másik részem váltakozik. Nem tudom ezt normálisan megfogalmazni bocsi, már általánosban is volt ilyen, hogy egy korábbi belső énhez tértem vissza nem tudatosan, ami mondjuk jobb érzéssel töltött el(nem csecsemő vagy ilyenek, ami regresszió), motiváltabb volt, de volt h csapongott a belső ki vagyok/mi vagyok érzésem. Disszociatív személyiségzavarom nincs, szóval nem változik egy teljes fordulatot a személyiségem,nincsenek alterjeim. Inkább a belső énképem, ami instabil és könnyen átformálódik külső hatásra. Tudom, hogy bpd-nek van ilyen tünete. De ez most tényleg ez lenne, amit érzek?
Másik , h alapvetően elégedetlen vagyok az életemmel, jó szakon tanulok, de nem szeretem, olykor megelégszek vele, motiváltabb vagyok. Viszont már azt se tudom, hogy azért van-e ez, mert én döntöttem sz@rul, lehet a személyiségzavarom miatt nem vagyok képes megtalálni a helyemet, mert mindig csapong a figyelmem és, hogy mit érzek magamnak valónak = nem tudom mi nekem való. Gyűlölöm ezt az egészet.
Nektek is van ilyen? Ha igen, ti hogy viselitek ezt el? Lehet ezzel valamit kezdeni, annak ellenére hogy nem szüntethető meg teljesen?
Akarok majd pszichológusommal is erről beszélni, de kíváncsi vagyok arra, hogy van e más is így ezzel.
Azért ne felejtsük el, hogy lehet saját maga sem látja a töredezettségét, sok borderlinenak nincs betegségtudata. Az erős énképet értheti a külső énre is, ami elég markáns szokott lenni borderline pácienseknél, lásd: promiszkuitás, ingerlékenység, erős bűntudatérzet és áldozatidentitás, vonzódás a radikális dolgok iránt és
a külső én köré szerveződő egyéb tulajdonságok.
A terápia során fokozatosan le kell bontani a külső rétegeket, hogy hozzá lehessen férni a belső, valódi identitáshoz. Egyéb személyiségzavarok esetében ennyi elég is, mert a belső identitás relatíve stabil, esetleg egy kis megerősítés szükséges még a terápia végén, hogy rögzüljön az énkép, de ennyiben általában ki is merül a terápia. Ez sem egyszerű feladat, például egy nárcisztikus grandiózusos szelfjét gyakran csak hosszú évek alatt lehet leépíteni. Ha viszont borderline a páciens, akkor nem elég a külső rétegeket lebontani, hanem össze kell integrálni a belsőt is, ami megint sok idő.
Felpontoztam mindenkit.
#13 van igazság benne. :(( Ha ez az, akkor rettentően szomorú...
#8 Teljesen mindegy, hogy melyik van és melyik nincs. Lehet kicsit rád mentünk, viszont az számít, hogy ezek csak tagek és a belső küzdelmedet írják körül, ami tök mindegy minek nevezzük valid. Nem a semmire adják ezeket.
Vigyázzatok magatokra, többek vagyunk ezeknél a címkéknél.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!