Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan lehetőség, ahol...

Létezik olyan lehetőség, ahol anonim módon tudok pszichológus vagy pszichiáter segítséget kapni?

Figyelt kérdés

Van pszichológus a munkahelyen, ráadásul ingyen, de ha igénybe venném, akkor sajnos tudom, hogy másnap már nem kell dolgozni mennem.


Ha elmegyek orvoshoz (bármilyenhez, fogorvoshoz, urológushoz, stb), azt a cégem bármikor látja a rendszerben (alá kellett írnom egy papírt felvételkor, hogy megnézhetik az egészségügyi adataim, mivel csak így mehettem egészségügyi alkalmassági vizsgálatra).


Szóval ha én most elmegyek egy pszichológushoz vagy pszichiáterhez, az látszani fog a rendszerben (úgy, mint ahogy én is meg tudom nézni az eeszt-n a leletem), hogy igénybe vettem egy ilyen szolgáltatást, legrosszabb esetben még a diagnózis is látszik.


Szóval most olyan terapeutát keresek, ahol név nélkül (legalábbis TAJ kártya bemutatása nélkül) tudok ellátást kapni.

Online, személyesen, tök mindegy.

Személyesnélvas megye előny.



2022. jún. 24. 11:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát attól függ, mi a probléma. Ha pszichológus, aki nem ír gyógyszert, akkor annak egyáltalán nincs myoma, hiszen a pszichológus nem orvos. Az én férjem is pszichológus, és nem is lenne jogosultsága ilyen felületekre bejegyezgetni, meg minek. Ha klinikára, vagy olyan helyre mennél, ahol ambuláns lapot készítenek, akkor az bekerül, igen. Ha pszichiáter, mint orvos magánrendelésére mennél, ott nem tudom milyen szabályok vannak. De pszichológus magánrendelése nem kerül fel sehova, csak te tudod, meg ő, meg akivel te megosztod. Meg a nav, ha a te neved van a számlán.
2022. jún. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hiába magán, az a status is felkerül eeszt-re. Nem csak az állami szakrendelésnél. (Maszek fogorvosi leletet is meg tudott nézni az üzemorvos).


Szerintem az én esetemben kell gyógyszer is, tehát pszichiáter lenne a legjobb, de először lehet érdemesebb pszichológushoz fordulni, mert lehet hogy tud alternatív megoldást ajánlani.

2022. jún. 24. 13:45
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyógyszer kell, akkor már a gyógyszer felírás mindenképp eeszt ügy. De a pszichológus magánrendelés biztos nem kerül fel sehova, a pszichológusnak nincs eeszt hozzáférése, nem ad a számlán kívül más dokumentumot. Csak ugye ezt így nem lehet megmondani, hogy számodra az elégséges-e...
2022. jún. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Bármilyen magánrendelésre mész, első alkalommal nyilatkozi kell, hogy engedélyezed-e nekik, hogy felkerüljenek a leleteid tőlük az eeszt-be. Nyilatkozhatsz úgy is, hogy nem szeretnéd :)
2022. jún. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4, eddig sosem kérdezték tőlem hogy engedélyezem -e. Felkerül azt' kész.

De utánajárok akkor köszönöm.


Rákérdezek pszichiáternél, hogy van-e ilyen opció


Ment a zöld mindenkinek

2022. jún. 24. 17:07
 6/11 anonim válasza:
Hu basszus ugyan ebben a cipőben járok. Én bipo vagyok/borderline. Abszolút megértelek.. én se merek pszichológusoz. Még.. de muszáj lesz.
2022. júl. 3. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
De miért baj, ha megtudják h pszichológushoz mész? Közük ninc shozzá, pláne hogy miért. Lehet, h megterhelő dolognak voltál tanúja. Van olyan munkakör ahol egyenesen kötelező a pszichológiai szűrés.
2022. júl. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

De van közük hozzá.

Olvasd el amit fentebb írtam.


Van pszichológiai szűrés, de ki lehet játszani. Én is azt csináltam eddig.


A baj pedig az, hogy meg tudják nézni hol jártam, még a eeszt-s feltöltött dolgokat is.

És akkor engem kirúgnak mert alkalmatlan vagyok onanntól.

Függetlenül attól, hogy most valahogy mégis dolgozok, tehát nem vagyok teljesen elmebeteg.

2022. júl. 3. 08:44
 9/11 anonim ***** válasza:

Ki lehet játszani, de lehet, hogy jobb inkább szembenézni a problémákkal.


Tegyük fel, hogy hagyod magad diagnosztizálni. Ez esetben vagy elbocsátanak teljesen, vagy táppénzre küldenek és gyógyulhatsz.


Ha utóbbi, akkor a legjobb megoldás lenne számodra. Ha viszont simán elküldenének erről a spéci munkahelyről, akkor szerintem gondold végig hogy ténylegesen miért is ragaszkodsz hozzá? Lehet, hogy ez a hely nagyban hozzájárul a problémáidhoz.

2022. júl. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A munkahely előtt is megvolt a problémám.
2022. júl. 3. 09:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!