Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni, ha egy...

Mit lehet tenni, ha egy házasságban az egyik fél depressziós?

Figyelt kérdés
Feleségem már régóta mentális problémákkal küzd, és sajnos egyre rosszabb a helyzet. Pszichológushoz nem hajlandó fordulni. Próbáltam, próbálok mellette lenni, de engem is egyre inkább eltaszít, nem tudunk normálisan leülni és beszélni a dologról. Úgy érzem, hogy odafigyelő vagyok és mindent megteszek, de már kezdek én is belerokkanni ebbe az állapotba. Egyszerűen nem tudom tovább elviselni a kirohanásait, lenyelni a sértegetéseit. Okot úgy gondolom, nem szoktam rá adni, szerintem nem konkrétan velem van problémája, hanem mindennel meg mindenkivel, és mindezt rajtam tölti ki. Idáig álltam a szelet, bízva abban, hogy értékeli és lesz változás, de sajnos semmi. Elhagyni nem szeretném, mert azzal csak a saját bőrömet menteném, de én őt sem szeretném cserben hagyni, hisz látom, hogy beteg, segítségre lenne szüksége. Van egy óvodás korú gyermekünk is. Mit tudnék tenni?
2022. febr. 11. 05:50
 1/5 anonim ***** válasza:
mindenképpen orvosra lenne szükség. a kicsi miatt is. próbálj vele szépen beszélni erről. vagy ha van barátnője, rokona, aki tudna segíteni, akkor azzal is beszélhettél erről
2022. febr. 11. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 NTBS ***** válasza:
Először próbálj neki besegíteni olyan dolgokban, amit ő szokott csinálni. Legyenek gesztusok, amivel kifejezed, hogy szereted. Aztán remélhetőleg meg fog nyílni és akkor az orvoshoz is hajlandó lesz elmenni. Legyél te a támogató fél, aki mellette áll a bajban. Onnan már visszazökken minden a régi kerékvágásba.
2022. febr. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igyekszem mellette lenni, segíteni mindenben. Nyilván vannak időbeli korlátaim, hisz főállásban dolgozom. De a Covid miatt tavaly hónapokig otthon voltam, a házimunka jelentős részét levettem a válláról. Akkor sem volt jobb a helyzet. Természetesen továbbra is igyekszem kitartani, de egyre nehezebb szó nélkül tűrni a már-már megaláztatásokba átmenő kirohanásait. Ha látnám az eredményét, akkor persze, nyelek továbbra is. De azt látom, hogy a helyzet egyre rosszabb, és én tehetetlen vagyok.
2022. febr. 11. 08:16
 4/5 anonim ***** válasza:
De mi konkrét baj ? Dolgozik ? Történt valami az életében .? Mit jelent konkrétan a mentális probléma ? Gyógyszert szed .?
2022. febr. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnállak, jelenleg nekem is van problémám, egy szerető és támogató férj mellett is nagyon nehéz, mert sokszor a szeretete is "terhes". Neki is szüksége lenne orvosra, mert nélküle te kevés leszel. Szerencsére én elmentem, mert nekem lelkifurdalásom van attól, hogy lehúzom a férjemet. De erőszakkal nem tudod elvinni. nehéz lesz neketek.
2022. febr. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!