Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Örökölhető a depresszió ?

Örökölhető a depresszió ?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom, depressziós vagyok, körülbelül óvodás korom óta. Igazából semmi okom nincsen rá, szinte irigylésre méltó az életem, de mindig valami miatt mély bűntudat gyötör.

Édesanyám családjában, apai részről, mindenki öngyilkos lett.

Lehetséges “hibás géneket” örökölni ilyen téren?



2022. febr. 9. 01:21
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem
2022. febr. 9. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
14%
Akkor cserélhetünk életet, te megkapod helyette a depresszióm. Mit szósz?
2022. febr. 9. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
7%

Nem hinném,hogy ez örökölhető lenne.

Nem kell elhinni minden embernek a mondanivalóját,ami azzal kezdődik hogy "egy kutatás bebizonyította".

2022. febr. 9. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Orvos-Tóth Noémi Örökölt Sors című könyvét mindenkinek ajánlom. igen, ez a hajlam örökölhető. sok munkával feloldható.
2022. febr. 9. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Az a könyv inkább a lelki bántalmazások generációról-generációra történő átadásáról szól, de rendkívül tanulságos az biztos. Traumákról beszél amelyek tudattalanul öröklődnek.
2022. febr. 9. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A hajlam igen. Aztán sok mindentől függ kialakul-e.
2022. febr. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
En is örököltem a hajlamot. Ha ennyien öngyilkosak lettek a családban, akkor meg is van a válasz
2022. febr. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A hajlam örökölhető.
2022. febr. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Gyerekkoromban meghalt édesapám, utána a nagyszüleim, kilenc évesen már szinte senki nem volt, csak Édesanyám, a testvérem és én. Nem volt egyszerű, nélkülöztünk, de szeretetben nőttem fel.

Viszont már édesapám halála előtt, egészen kicsiként éreztem, hogy nem jó valami az életemben.

Próbálok úgy lenni vele, hogy fejben dől el, és nem szabad hagynom, hogy lehúzzon, de sokszor mintha nem is én lennék, elködösül az agyam, néha már a saját gondolataimtól félek.

2022. febr. 14. 22:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!