Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depresszió/mániás depresszió...

A depresszió/mániás depresszió örökölhető, ha az egyik szülőnk szenvedett benne?

Figyelt kérdés
2017. szept. 10. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg igen, de annyira gyerekcipőben jár az egész tudományág, hogy semmi bizonyíték nincs erre.
2017. szept. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen,viszont sokat számít a környezeti tényező is.
2017. szept. 11. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#2, azért említhettél volna bizonyítékot v. forrásutalást arra az állítólagos tényre, hogy örökölhető. Szerintem ilyenről szó sincs, a depresszió kémiai és genetikai magyarázata csak áltudományos kamu, ami az egész pszichiátriára is érvényes. Még mielőtt predesztinálnátok, hogy esetleg nem szientológus vagyok-é (nos, a scientology magyar megfelelőjét így kellene helyesen írni, de főleg kiejteni), kijelentem, hogy ezek nálam ritka nagy utálatnak örvendenek.
2017. szept. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3-as most akkor fuss neki,még egyszer.


A genetikának pont semmi köze a pszichiátriához.

Az én családomban elég sok depressziós,mentális beteg van/volt,így biztos van valamilyen genetikai háttér.


Olyan is volt depressziós,aki nem küzdött anyagi gondokkal,meg olyan is,aki igen.

2017. szept. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4, hát pont ezért kontár a pszichiátria, mert még a genetikát is hajlítgatja. Az ön családjában, rokonságában milyen megalapozott / bizonyított tényekkel igazolja az "orvostudomány" ezen ága a genetikai hátteret, csak nem a statisztikával? Képzelje csak el, én is ismerek rossz anyagi háttérrel rendelkezőket, nem is egyet, de közülük egyikük sem depressziós. Nincs bizonyított szabály a hajlamra, csak az antidepresszánsoknak az öngyilkossági hajlamra való fokozására. De ez már más téma.
2017. szept. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Előfordul, de egyáltalán nem törvényszerű. Több olyan embert ismerek, akinek valamelyik szülője súlyosan depressziós volt (két esetben öngyilkosság lett a vége), de a gyerekeiknél nem annyira a depresszió volt a gáz, hanem a félelem attól, hogy vagy ők vagy a gyerekeik is depressziósak lesznek (főleg a nők félnek a szülés utáni időszaktól).


Én mindenképpen javasolnék ilyen eshetőség esetén beszélgetést pszichológussal, mert akár valós eshetőség, akár aggodalom van, mind a kettő nyomot hagyhat az életeden. A szakmai vélemény viszont támaszt és megkönnyebbülést hozhat.

2017. szept. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 hur válasza:
0%

.....sajna örökölhető/ De eltávolítható!!!!

.....hogyan örökölhető? vagy átadható???

A legkritikussabb időszak az anyaméhben levő időszak mivel itt a gyermek teljessen védtelen és össze van kötve a szűlővel.....

De 1 kicsit mélyebről .....mi a depresszió???

A tudat /én /lélek árnyaltabb melankólikusabb létezése...???

Nem és ez mai ember/ek és a humanizmus botrányköve ,hogy képtelenek felfogni és beazonosítani a probléma /depresszió/ győkerét...!!!

A depresszió és más 1ébb pszhioszomatikus és mentális gyengeség,anomália ,betegség 1 az 1ben szellemi eredetű -ezért nem lehet materiális eszközökkel gyógyítani...!!!

A ma embere képtelen felfogni illetve elfogadni,hogy az anyagi világot körűlveszi a szellemi világ és ez hatással ,ráhatással van az emberre/kre.....

Mivel a szellemi világ is 2 pólúsú ,ha lehet így mondani tagolt szellemiségű ,vagy 1szerűbben jó&rossz oldalú.....és ez NEM valami távolkeleti misztifikált jing és jang hanem a :VALÓSÁG!!!!

TEHÁT:a depresszió 1gonosz szellemiség amely csak és kizárólag :SZABADÍTÁSSAL távolítható el...!!!

Pszichiátriai kezeléssel ,gyógyszerezéssel nem távolítható el mivel szellemi eredetű :CSAK !!!SZELLEMI MÓDON TÁVOLÍTHATÓ EL!!! :SZABADÍTÁSSAL!!!!

Amikor valaki/k találkoznak ilyen örökletes problémákkal azok 1 az 1ben familiális szellemekhez köthetök ezért nagyon fontos a tényfeltárás őszinteség és a megfelelő segítségnyújtás a helyreállítás /szabadulás folyamatában!!!

Szabadulás,helyreállás hol ,hogyan kik végezhetik,stb...

Mély víz de mégsem.....

Inkább az IGAZSÁG +ismerése,felismerése ....olyan mint mikor valaki kijön a börtönből és lehullanak a láncai!!!!

Ez a valóság!!!!

Tehát....

Szabadulás:CSAK A NÁZÁRETI JÉZUS KRISZTUS NEVE ÉS TEKINTÉLYE ÁLLTAL LEHETSÉGES ÉS LEGITIM...!!!

.....más módszer /gyógyszer NEM létezik.....!!!

Hogyan vehetem át a szabadulást....???

Azok az 1házak és személyek akik jog szerint fel lettek hatalmazva JÉZUS nevének jogosult használatával illetve el lettek hívva ilyen szolgálatra ott :MŰKÖDIK A SZABADÍTÁS!!!

HA ilyen problémáid vannak ,nyugodtan fordúlj bizalommal keresztény emberekhez /karizmatikusokhoz/ ők tudnak segíteni....!!!!

Ha kétségeid támadtak olvas utána :DEREK PRINCE:DÉMONOK ÉS SZABADULÁS c.könyve az élet számos területéről ír le sikeres szabadulásokat.....!!!!

Én magam is személyessen láttam több tucat ilyen szabadulást a :NÁZÁRETI JÉZUS NEVE ÁLLTAL illetve én magam is 1tucat függőségből és 1éb bajságból szabadúltam meg másodpercek alatt...!!!!

....JÉZUS NEVE :HATALOM....!!!

NEM KELL TŐLE FÉLNI -FORDÚLJ HOZZÁ BIZALOMMAL....!!!

....remélem tudtam segíteni.... SHALOM....!!!!

2017. szept. 15. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Heteske szegény beteg, ne bántsátok.
2017. szept. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!