Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderilne betegek SOS?

Borderilne betegek SOS?

Figyelt kérdés
Eddig az volt, hogy kényszerbeteg vagyok közepes majd súlyos depresszióval, egyéb meghatározott szorongásos zavarral, ma kitalálták, hogy borderline-os vagyok, viszont én nem dühöngök, kiabálok, csak kicsi korom óta megerősítésre van szükségem, folyton álmodozom, egyszer sírok, aztán vihogok, örökké túlbonyolítok mindent és mindenben a rosszat látom, nagyon rögös az út az öröm megtalálására, nincs stabil érzelmem, örökké parázom vmin. Van, hogy éneklés sírásba fullad. zenélek és festek, de abbahagytam, mert azt hittem meg fogok bolondulni és csak egyre magányosabb lettem. Ez lenne a Borderline? Tapasztalatokat kérnék:(
2010. szept. 2. 17:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

A válasz írója 62%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 09-02 22:54

Nem értem, miért szólták le a valós tapasztalataidon alapuló kommentedet. :( Én teljesen egyetértek veled.

Ha nem ismernéd Feldmár Andrást, R. D. laing-et, Thomas Szászt, példának okáért, akkor ajánlom neked! - Csakúgy, mint a kérdezőnek!

74%-osnak meg üzenem, hogy ők behatóan tanulmányozták a "tananyagot", mégis más a véleményük....

2010. szept. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Ja, és 74%-osnak, ha nem haragszik meg, felhívnám figyelmét a CCHR tevékenységére. Mert attól még, hogy valaki leírt valamit, és neked azt megtanították és magadévá is tetted azt, még létezik más nézőpont is, ami pl. az én igazságom. A gyógyszerek meg a te igazságod. Mások vagyunk, tudod.
2010. szept. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló!


Megértem, hogy leszóltak, hiszen ezelőtt én is vakon bíztam az orvosokban(bármilyen orvosban), amikor előjöttek a tesóm pánikrohamai, ezért fordultunk teljesen jószándékuan pszichiáterhez, aki 5 perc beszélgetés után nagyon komoly gyógyszereket írt fel. és már leírtam a történetem, de szerintem, akinek nem volt ilyen a családjában, akinek nincs személyes tapasztalata, az vakon hisz a tankkönyveknek, tudományos folyóiratoknak.


Nem kívánom senkinek, hogy átélje, hogy arra ébredjen egy reggel, hogy egy közeli családtagja egy konyhakéssel a kezében áll az ágya mellett és közben röhög, folyik a nyála. Ezt nekem a világ összes pszichiátere nem magyarázza meg, hogy nem a gyógyszerek miatt volt...

2010. szept. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Engem majdnem végleg tönkre tettek pszichiátrián, depressziós tünetnek és figyelemzavarnak diagnosztizálták az áttétes rákom okozta erőtlenséget. Nehéz életem volt, de a legrosszabbakat, a pszichiátrián éltem át, megszünt számukra a személyiségem, az emberi értékeim, minden. Nem is vettek emberszámba.


Borderline személyiségzavar létezik, és tényleg terápia jó rá, csak az a baj, hogy minden 3. ember megkapja ezt a diagnózist, ha nincs semmi jobb ötletük mi lehet a baja a betegnek.

2010. szept. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Milyen gyógyszerekről beszélsz?! Személyiségzavart nem gyógyít meg gyógyszer, ezek szerint nem voltam érthető! Ha szükséges, akkor kiegészítő kezelésnek adják a pszichoterápia mellé, hogy a szerencsétlen kliens egyáltalán "munkaképes" legyen.


A tankönyvek és az alapok ismerete sajnos még a mai modern "mindenttudó" világban is fontos ahhoz, hogy megértsük pl hogy hogyan is működik az a bizonyos boredrline, mit is hívunk borderlinenak. Mert többféle besorolás is lehetséges. Van egy szűkebb értelemben vett borderline, ami a BNO-ban is benne van és van a tágabb értelemben vett borderline, ami jócskán elszaporodott a a mai világban, ezért diagnosztizálnak ennyit. Az okokba most ne menjünk bele, mert kevés lenne az oldalon a hely.

Ez utóbbi borderline személyiségstruktúrát, szerveződést jelent, nem személyiségzavart.


Egyébként nagyon sok borderline fiatallal van dolgom, hidd el bőven képben vagyok, ami a gyakorlati tudást illeti.

A pszichiátereket lehet szidni, van köztük jó és rossz szakember, mint mindenhol, más szakmákban is. A pszichiáter személyes bénasága, felelőtlensége, kapkodása azonban nem jelenti azt, hogy maga a pszichiátria ámblokk szar. Megnézném mit tenne a világ pszichiátria nélkül. Az a sok családgyilkos pl akik mostanában a médiában szerepelnek nem kaptak kezelést!

Meg a többi elmebeteg, akik mondjuk skizofrének, bipoláris zavarban szenvedők stb, szívesen venném a gyógyítási ötleteket, mert lehet forrongani, csak mondjunk helyette alternatívát.


És való igaz, a pszichiátriai gyógyszereknek is vannak mellékhatásaik, ugyanúgy mint a többi gyógyszernek. Mindig mérlegelni kell a kockázat-haszon elvét a gyógyszerelés előtt. Mellékhatás esetén váltani kell.


Feldmárt és tsit köszönöm ismerem, nem kell őket bemutatni, több sebből vérzik a téma.

2010. szept. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Engem tkp. az háborított fel, hogy sületlenségnek nevezted egy ember saját, személyes tapasztalatát...

De itt be is fejezem a meddő vitát (?).


Akiknek pedig szükségük lehet rá:

" Ha úgy érzi, hogy Önt és családját vagy ismerősét pszichiátriai kezelése során sérelem érte (kényszerbeszállítás, gyógyszer - túladagolás, bántalmazás, stb..) írja meg panaszát a következő címre, vagy hívja az alábbi telefonszámot:

Állampolgári Bizottság az Emberi Jogokért Alapítvány

Cím: 1461 Budapest, Pf.:182

Tel.:(1) 342-63-55

E-mail: info@cchr.hu

wwww.emberijogok.hu

Minden információt bizalmasan kezelnek!

Bocs az offért, csak esetleg, ha szükség van rájuk..!

Kívánom mindenkinek, hogy találja meg a megfelelő szakembert és higgyetek magatokban!!!!

2010. szept. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Inkább linkeld be rögtön, kertelés nélkül a szcientológia egyház holnapját...

Fogalmad sincs mennyi kárt okoztok beteg embereknek! Több országból már ki lett tiltva.

Én is befejeztem a meddő vitát.

2010. szept. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Mit neveztem én sületlenségnek? Feldmár-ral nem értek egyet sok mindenben, jogom van hozzá.
2010. szept. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Állampolgári Bizottság az Emberi Jogokért Alapítvány -t nehogy hívja valaki, az a Szcientológia egyház ami gyüjti a kétségbeesett embereket és tönkreteszi öket akár végleg is! Tasz-t hívja az akinek baja van inkább.
2010. szept. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Igen, a szcientológia, pontosan! Az összes vagyonodból kifosztanak és manipulálnak, amíg csak bírnak. Profi eszközeik vannak rá. Ezért félnek a pszichiáterektől, mert szakmai tudásuk miatt ők azok, akik átlátnak a módszereiken.


Ha gond van, inkább keressetek egy becsületes, megbízható pszichiáter, pszichológust, akik rendesen megvizsgálnak, rád szánják az időt!

2010. szept. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!