Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderilne betegek SOS?

Borderilne betegek SOS?

Figyelt kérdés
Eddig az volt, hogy kényszerbeteg vagyok közepes majd súlyos depresszióval, egyéb meghatározott szorongásos zavarral, ma kitalálták, hogy borderline-os vagyok, viszont én nem dühöngök, kiabálok, csak kicsi korom óta megerősítésre van szükségem, folyton álmodozom, egyszer sírok, aztán vihogok, örökké túlbonyolítok mindent és mindenben a rosszat látom, nagyon rögös az út az öröm megtalálására, nincs stabil érzelmem, örökké parázom vmin. Van, hogy éneklés sírásba fullad. zenélek és festek, de abbahagytam, mert azt hittem meg fogok bolondulni és csak egyre magányosabb lettem. Ez lenne a Borderline? Tapasztalatokat kérnék:(
2010. szept. 2. 17:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

A borderline személyiségzavar. Vannak súlyosabb és kevésbé súlyosabb változatai.

Ez egy spektrum zavar valahol a neurózis és a skizofrénia között. Tudom, hogy ez most nem mond semmit, nem is fontos annyira.

Ami a lényeg, hogy szükséged van hosszan tartó pszichoterápiára, újra kell építeni a személyiséget, erősíteni az énedet, az énhatárokat, csökkenteni a szorongásodat és a hangulatingadozásokat.

A tünetcsökkentő gyógyszereken kívül csak a pszichoterápia á az egyedüli gyógymód. Van kihez menni? Nem minden pszichológus vállalja, de van aki igen és profi is benne.

Sajnálom, hogy így alakult, nehéz életed lehetett... De ne add fel, nem reménytelen!! Szorítok neked!

Egyébként a kényszer, depresszió mögött gyakran van borderline személyiségzavar.

2010. szept. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, annyira jó, hogy írtál, van doki, hála az égnek a kerületi ideggondozóban foglalkozik velem egy több éves tapasztalattal rendelkező orvos.
2010. szept. 2. 19:22
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
De ugye pszichoterápiát is folytat veled, nem csak beszélgettek? Mert fontos lenne a terápia és az más, mint a sima beszélgetés.
2010. szept. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
37%

Nekem a tesóm pánikkal kezdte, teletömték gyógyszerekkel, azoktól kényszerbeteg, depressziós ,skizofrén, és borderline lett. Végén a zártosztályon kötött ki a mindentudó orvosok miatt. Miután kijött letette a gyógyszereket, találkozott egy lánnyal, azóta teljesen normális, gyógyszerek nélkül.


Ezeket az elnevezéseket csak a pszichiáterek találják ki, hogy el tudják adni a mérgeiket, amik úgy belepiszkálnak az ember agyába, hogy előbb -utóbb a zártosztályon kötnek ki..

2010. szept. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
59%

Ezt már írtad egy korábbi hozzászólásban is utolsó! Borderline személyiségzavar nem fog meggyógyulni egy lánytól.

Először tanulj egy kis pszichiátriát (nyugodtan csak az alapokat gyógyszertan nélkül)utána nem írsz le ennyi sületlenséget, mint ami most sikeredett.

2010. szept. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
57%

Akkor miért van most jól? Ja igen, használtak a gyógyszerek mi? Egy kis minimális logikához nem kell orvosi egyetemet végezni, akár józan paraszt ésszel észre lehet venni dolgokat.


A tesómnak volt egy kis pánikja -> elment pszichiáterhez, az adott gyógyszert -> újabb tüneteket produkált, romlott az állapota -> újabb gyógyszerek -> újabb állapotromlás->újabb gyógyszerek -> újabb állapotromlás -> újabb gyógyszerek-> zártosztály -> gyógyszerek abbahagyása, magánélet rendeződése -> jól van..


Ezt végiggondolva, normális embernek leesik, hogy igenis a gyógyszerek tették tönkre.

2010. szept. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
64%

Nem így műkszik sajnálom. A borderline már előtte is fennállt, csak nem diagnosztizálták. A "kis pánik" a "kis depi", egy "kis kényszer" nagyon gyakran borderlinet takar.

Ilyenkor van az, hogy a hozott tünetek elfedik a valódi okot.

A gyógyszer nem gyógyítja meg a borderline-t, csak átmenetileg segíti a tünetek csökkenését. Ezért az elsődleges ilyenkor a pszichoterápia. Persze a bordi lehet nagyon sok féle, némelyik a skizofréniához nagyon közel áll. (Ez volt József Attilának is)


Abszolút jellemző rá, hogy amíg ma jól van, lehet, hogy holnap összeomlik. Ilyen a kórlefolyása. A szidott orvosokon kívül is.

Azért mindenképpen szidhatod, hogy nem adott megfelelő felvilágosítást erről a betegségről.

2010. szept. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy való igaz, hogy a kiegyensúlyozott magánélet stabilizálhatja, mindenképpen jó, ha van egy erős társ mellette. De ettől még nem gyógyul meg önmagában. Kell a pszichoterápia is.
2010. szept. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Én azt tudom, egészen kicsi koromban mindig mentem anyukámhoz, hogy olyan fura érzés van a szívemnél. Most 30 éves leszek és a mai napig fent áll, amolyan háború, minden nap szorongó érzés, másodpercenként érzem, hogy egyszer fent, egyszer lent, de nem tudtam megmagyarázni
2010. szept. 3. 13:31
 10/20 anonim ***** válasza:
Borderline diagnózist nagyon sokszor adják tévesen, pl. bántalmazott gyermekeknek- felnőtt korukban, meg ilyenek.
2010. szept. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!