Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Titeket is hagytak már el...

Titeket is hagytak már el azért mert "lusták" (betegek) vagytok?

Figyelt kérdés
Engem most hagytak el ezért, eddig együtt dolgoztunk itthon, de szerinte kéne még máshol is dolgoznom. Én örültem, hogy végre otthon dolgozhatok, rendesen megcsináltam a munkám, szorgalmasan, de neki nem elég. És mivel beteg vagyok, munkát nem igazán találok, legalábbis nem pár hét alatt. Aztán kijött, hogy nem jó a hozzáállásom. Kerestem munkát, voltam állásinterjún is, de érthető, hogy mindenki olyan embert keres, aki maximálisan megfelel nekik, jó kommunikáció és egyéb dolgok. Hogyan dolgozzam ezt fel, még nem tudatosult, haza kell költöznöm, és egyedül leszek megint. 24 éves vagyok.
2011. jan. 6. 12:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Ő dolgozik máshol? Milyen jellegű betegséged van?
2011. jan. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Ő is elkezdett munkát keresni, mert most annyira nem megy a vállalkozás, de neki jobbak az esélyei, a végzettsége alapján, fizikus, sok helyről vissza is hívták. Én már az elején mondtam, hogy neki könnyebb lesz munkát találni, de ezt arra fordította le, hogy én nem akarok dolgozni. A vállalkozás előtt is munkát kerestem, tudom mik az esélyeim, van diplomám, de sajnos nem megyek vele semmire.

Depressziós vagyok, pánikbeteg, meg még az orvos se tudja pontosan, hogy mi, vannak egyéb tüneteim is. Most már jól vagyok, szedek gyógyszert, de az emberek között nem tudom igazán magam adni, szerencsétlen vagyok az állásinterjúkon.

De megbeszéltük, hogy jó, én akkor maradok otthon, csinálom a vállalkozást, mert végülis, ha mindketten elmegyünk dolgozni, akkor ki csinálja....itt tartottunk, aztán 2 napja látom, hogy baja van, ma bökte ki, hogy őt mennyire zavarja a hozzáállásom.

Én egy minimálbéres munkát találnék így gyorsan ő meg elég jó munkákat, akkor jobban megérné, ha én maradnék itthon, meg én gyorsabban is dolgozok itthon, mint ő, a vállalkozásban, tudnék termelni rendesen.

2011. jan. 6. 13:01
 3/20 anonim ***** válasza:
szerintem itt nem az a baj, hogy otthon dolgozol:S
2011. jan. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Akkor mi lehet? az a baja, hogy lusta vagyok....főzök, takarítok, házmunkát megcsinálom, tudom ez édes kevés, de a vállalkozást csinálom rendesen. Majdnem másfélszer gyorsabban, mint ő. Inkább az lehet a baja, hogy ő maradna itthon, én meg menjek 40 ezerért dolgozni, megszakadni, 3 műszakban, mert kb ilyen munkákat találok. Azért 40 ezer, mert kapok most támogatást. Biztos ezek alapján úgy tűnhet, hogy nem akarok dolgozni.....Azt mondja mindketten egyformán adjunk bele, de nem érti meg, hogy nem találok munkát pikk-pakk. Őt már több helyre is behívták, de nem akar úgy dolgozni, hogy én meg itthon ülök....pedig dolgoznék..
2011. jan. 6. 13:09
 5/20 A kérdező kommentje:
Azt is mondta, akkor megy el dolgozni, ha én is. Jó, mondtam, de csak akkor ha ugyanabban a percben mindketten találunk munkát, nehogy egyikünk is előbb találjon, mert akkor az eltartja a másikat. Kb így állunk.
2011. jan. 6. 13:10
 6/20 anonim ***** válasza:

Ha tényleg a munka lenne a baj, azt meg lehetett volna beszélni, és lehetett volna, hogy mindketten kerestek másik munkát, a vállalkozást meg vagy befejezitek vagy csináljátok "szabadidőtökben".

Egyetértek azzal, hogy itt nem ez volt a probléma, ez egy mondvacsinált indok. Persze keveset tudunk, nem hallottuk a beszélgetéseteket, ennyiből nem lehet megítélni.

2011. jan. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Hát igen, ezt már inkább a párkapcsolathoz kellett volna írni, de ide írtam, mert úgy érzem a "lustaságom" a fő ok.Azt hozzátenném, hogy Erdélyből jött, be lett hozzánk jelentve stb...sokan mondták, hogy ki fog használni, de úgy éreztem valósak az érzelmek. Ja és azt is mondta, már az elejétől, hogy el akar venni feleségül meg gyereket akar, már terveztük a házasságot, ezért se értem, egyik nap házasság, másnap szakítás.

Bocsi, hogy ide írtam, de ezt a részét szoktam inkább nézegetni a gyk-nak.

2011. jan. 6. 13:14
 8/20 anonim ***** válasza:

*Azt mondja mindketten egyformán adjunk bele,


Háááát... nagyon furcsa hozzáállás. Én azt gondolom, hogy anyagilag egyformán soha nem tudtok beleadni, mert egy nőt azonos végzettséggel azonos pozícióban is 10-20%-kal rosszabbul fizetnek. Ráadásul ő a házimunkába is belead annyit, mint te? Vagy az nem számít?

Intenzitásban lehet ugyanannyit beleadni.


Szerintem ettől a pasastól addig menekülj, míg lehet.

2011. jan. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Hát sajnos úgy néz ki, mégiscsak átvert. Sajnálom. A legjobb, ha gyorsan megszabadulsz tőle, még az is lehet, hogy a pánikbetegséged és a depressziód is javulni fog, ha ismét szabad leszel, és a "szabad" alatt nem azt értem, hogy szingli, meg egyedül, hanem hogy lélekben szabad.
2011. jan. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Most, hogy közeleg az állampolgárság ideje, most lehet igényleni, érdekes, hogy pont most szakít, lehet, hogy tényleg csak erre kellettem neki? Egy éve lennénk együtt nemsokára.
2011. jan. 6. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!