Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyult vagy épp gyógyuló...

Gyógyult vagy épp gyógyuló PÁNIK betegek vannak itt?

Figyelt kérdés
Őket keresem, hogy segíthessek valakin, aki számomra a világot jelenti, pozitív példát állítva elé, hogy igenis meg lehet gyógyulni!Nagyon fontos lenne! Segítsetek, hogy segíteni tudjak!
2011. febr. 6. 12:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

szia!


te nem tudod meggyógyítani őt,csak ő saját magát.


én átmentem ezen,pár hónapig tartott,ha ki kellett mennem az utcára ájultam,szédültem,nem tudtam enni stb.


én magamat gyógyítottam meg mert meg akartam gyógyulni. én nem szedtem gyógyszert,nem mentem orvoshoz,hanem újraépítettem a lelkem. az persze sokat számított h a anyukámat sem akartam aggódni látni,plusz mivel engem nagyon zavart a dolog,küzdöttem magamért.


sajnos más megoldás nincs,gyógyszer az hosszú távon nem segít. én legalábbis nem hiszek benne.


szakemberhez fordulhat,ha egyedül nem megy neki,de tudnia kell h mi váltotta ki-nálam egy párkapcsolati probléma okozta,egy szakítás ami nagyon megviselt.


ez a legfontosabb. megtalálni az okot és azt kezelni.

2011. febr. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ez a gyógyulás jele-e, de már lassan 3 hete nem volt pánikrohamom, pedig előtte kb. tavaly április óta szinte minden nap volt legalább egy. Sose szedtem nyugtatót, csak gyógynövényes gyógyszert szedek, Nervenpflege a neve. És mellette sokat pihenek, sétálok a szabad levegőn, relaxálok.
2011. febr. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Hát, én azt hiszem, hogy te nem sokat tudsz tenni.

Nekem gyerekkorom óta vannak pánikrohamaim,(agorafóbiám van - nem tudok ismeretlen helyre bemenni, emberek közé menni, két embert még elviselek, de háromnál már kezdődik a buli) most 38 vagyok, három gyermek anyukája.Az első férjemtől elváltam, a második meghalt, a harmadikkal egy se veled-se nélküled kapcsolatban élünk. A második férjem mellett nagyon ritkán voltak rohamaim, annyira, hogy ő nem is tudott a betegségemről.(a nap 24 órájában mellettem volt)

Amikor meghalt, attól kezdve elkezdett erősödni.

Mikor a harmadik párommal megismerkedtem, még elég enyhe volt (8 éve vagyunk együtt),viszont tavaly már szörnyűvé vált a dolog. Akkor már nem voltam képes kimenni az utcára. Kértem gyógyszert a háziorvosomtól, de nem volt jó. Maga a gyógyszer igen, csak a mellékhatása nem. Emiatt úgy döntöttem, megy ez nekem gyógyszer nélkül is.

Rájöttem, kell nekem valaki/valami aki/ami mellett biztonságban érzem magam.

A gyerekeimmel bárhová elmegyek - tehát, akkor ők segítenek.

Ha viszont egyedül kell megoldanom valamit, akkor a kisebbik gyerektől kaptam egy kis fityegőt a kulcskarikámra, és azt szorongatom. Így képes vagyok ismeretlen helyre bemenni, még több ember közé is.

Nekem csak egy fontos dolog volt, a páromért bármit megcsinálok, de ha szólok, hogy baj van, akkor mennünk kell. Nem lehet erőltetni a dolgot.

Hiába akarta ő, hogy bemenjek, megkért, könyörgött, veszekedett, leszidott, ha nekem nem sikerült magamban rendbe tenni a dolgot, akkor nem ment.

Azt nem írtad, hogy konkrétan milyen pánikos a párod.

Szerintem sok függ attól is.

De a legfontosabb, hogy ne erőltesd, és ne kényszerítsd.

Neki magának kell akarni, és ha tényleg akarja, nem kell orvos sem.

2011. febr. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszolónak csak annyit,hogy a kérdező nem írta egyáltalán,hogy a párja lett volna pánikbeteg,magáról írt.Te mit olvasol?
2011. febr. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"segíthessek valakin, aki számomra a világot jelenti"

Vagyis hogy segíthessek valakin, aki számomra - na már most ÉN ritkán jelentem a magam számára a világot, vagy ha mégis, akkor skizofrén vagyok.

Számomra még mindig más jelentette a világot.

Szerintem.

2011. febr. 7. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én gyógyult pánik beteg vagyok, már 6. éve. Szívesen segítek. Írd meg, miről van szó? Teljesen, és őszintén. Képletesen nem tudok segíteni.
2011. febr. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Hát igen! Beletrafáltatok. A páromról van szó. Klausztrofóbiás és még nagyon sok minden más. Nem megy plázába, moziba, idegen helyre csak saját autójával megy, hogy bármikor el tudjon jönni onnét, minden éjszaka be kell zárni a hálóajtót kulcsra, csak azokban a helyzetekben érzi "jól" magát, amit ő irányít.....stb, ehez társul hozzá egy nagy adag hipohondria és most még a depresszió is. Tudom, hogy nem tudok segíteni, legalábbis meggyógyítani nem tudom, de el van keseredve. Már jár orvoshoz, gyógyszert csak este szed, hogy el tudjon aludni. Járt olyan dokinál is aki kapásból 3 féle bogyót írt fel neki( rivotril,....) azt ott is hagyta. Relaxálni és kikapcsolni nem tud, mert mindíg pörög az agya és a munkája sem hagyja( főnök és sok embert irányít, mindíg toppon kell lennie és nagy a felelősség). Szóval nem egyszerű, de szeretné a gyógyulást és ez a legfontosabb. Csak hát türelmetlen "fajta" és félek, hogy azonnal akarja a gyógyulást. Elég szkeptikus alkat, így az olyan dolgok kizártak, mint a "vonzás törvénye", agykontroll, kineziológus.....stb.


Köszönöm szépen az eddigi válaszokat és várom a további reakciókat!

2011. febr. 8. 01:26
 8/15 anonim ***** válasza:

Van különbség a magatartásában ha vele vagy és ha egyedül van?

Arra vagyok kíváncsi, hogyan reagál helyzetekre, ha mellette vagy és amikor nem.

2011. febr. 8. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Erre nem nagyon tudok váaszolni, mert ha nem vagyok vele nem tudom hogyan viselkedik. De általában vagy velem, vagy egy barátjával van(nincs egyedül) és szerintem a reakciói ugyanolyanok. De ha esetleg egyedül lenne, biztos vagyok benne, hogy jobban bepánikolna.

Igen, volt is ilyen eset, hogy rám telefonált és egyből haza "kellett" jönnöm, mert rosszul volt. Volt olyan is, hogy le kellett mondjam a programjaimat, mert megkért rá, hogy ne menjek sehova, maradjak vele otthon.

2011. febr. 9. 14:21
 10/15 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Láttam, írtál mailt. Ahogy elnézem a válaszokból, nem sok használhatót kaptál. Egyébként szerencse, hogy a férjed ( párod) vezető beosztású, mert kétkezi, felelősségteljes munkát nem is tudna ellátni. Kitartása nincs, és valószínűleg tart attól is, hogy kitudódik, hogy kezelik. Pedig hidd el, nincs más megoldás. És minél tovább húzza a dolgot, annál tovább fog tartani a gyógyulás, vagy pedig tragikusan gyorsan fog megoldódni. Pedig a leveledben benne volt a gyógyulás esélye: "Járt olyan dokinál is aki kapásból 3 féle bogyót írt fel neki( rivotril,....)" No itt járt a jó úton. Amikor otthagyta, ingoványos talajra tévedt. Lehet, hogy idővel, pár év múltán igy is lesz neki néhány jó hónapja , de a betegsége vissza-vissza fog térni.
2011. febr. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!