Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért tért vissza, mit rontott...

Miért tért vissza, mit rontottam el?

Figyelt kérdés

2008-ban pánikbeteg lettem.A rosszullétek miatt agorafóbiám is lett.Volt olyan,hogy még kísérővel sem voltam képes menni sehová.Aztán lassan,hosszú hónapok alatt javult annyit az állapotom,hogy belemertem vágni egy rövid tanfolyamba.Oda felé kísérővel,haza egyedül jöttem.Sokszor nehezemre esett ez az egész,de mégis jó volt,mert lassacskán visszaszereztem az önbizalmam,önállóságom.Aztán kaptam egy állásajánlatot,ami tetszett és bár még éreztem,hogy nem jöttem rendbe tökéletesen,mégis elvállaltam a munkát örömmel,úgy gondoltam,vagyok annyira tűrhető állapotban,hogy megbírom csinálni.Eleinte jól is ment minden,de 2-3 hónap múlva rájöttem,hogy talán ez a munka mégsem igazán nekem való,voltak nehézségek,konfliktusok és újra jöttek a rosszulléteim,de most már sokkal súlyosabb formában ,mint valaha.Azóta sok idő eltelt.Már sokkal jobban vagyok,nem volt már hónapok óta komolyabb rosszullétem,de sajnos már teljesen elszoktam attól,hogy bárhová is kimozduljak és még mindig bennem van a félelem a régebbi rosszullétek miatt.Félek,hogy ha újra kimozdulok itthonról,egyedül ,akkor újra visszaesek.Nem jó itthon ülni,de nem tudom,hogyan küzdhetném le a félelmeimet?

Egyszer már megpróbáltam és sikerült,de nem lett jó vége.Nem szeretnék újra így járni.Nem tudom,mit ronthattam el akkor...talán túl hamar vállaltam azt a munkát?Vagy valami más miatt eshettem eshettem vissza?

Van pszichiáterem,de az csak annyit tud,hogy felírja a tablettát.Nekem hasznos tanácsok kellenek.


2010. szept. 1. 11:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nem, nem érdemes Szendi Gábort olvasni.

Megkérdezem, bár felesleges: mi a gyógyszer alternatívája, ami LEGALÁBB és garantáltan olyan eredményt hoz?

2010. szept. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Olvasgattam Szendi Gábort és most dilemmában vagyok.Igaza van,a gyógyszereknek sok káros mellékhatása lehet és nem biztos,hogy segít.Csakhogy mi van akkor,ha valaki sehogy sem tud kilábalni a problémából?A gyógyszer alternatívája a pszichoterápia lenne,de ember legyen a talpán,aki talál olyan pszichológust,vagy pszichiátert,aki ilyesmire rászánja az időt.A körzeti 'áter biztos nem,az csak tablettát ír.A magánorvos meg nagyon drága.
2010. szept. 3. 20:15
 13/15 anonim ***** válasza:

A mellékhatás gyengébb (kevésbé rossz), mint a mostani állapotod.

Akkor mi is a kérdés?

2010. szept. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Kedves alternatívakérdező pajtás!Értelek,már említettem,hogy ha kétségbe van esve az ember,minden lehetőség után kap,ez egyértelmű.Csakhogy a gyógyszerek pont annyi emberen segítenek,amennyin nem.Neves orvosi szakfolyóiratokban áll tényként(JAMA),hogy a gyógyszerek 90%-a hatástalan.Az orvosok tudnak mindent.Hogy egyes zsírcsökkentők rákot okozhatnak,hogy egyes koleszterin csökkentők megtámadják a májat,hogy a 4.leggyakoribb halálok a gyógyszer mellékhatás.Természetesen ha valaki egyedüli megoldásként a gyógyszerben bízik,annak segíteni fog.Amit elhiszünk,kétségek nélkül elfogadunk,az meggyógyít minket.
2010. szept. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Dehogy hatástalan a gyógyszerek 90%-a.

Ez nézőpont kérdése. Ha valaki nem megfelelő gyógyszert kap, akkor persze, hogy hatástalan, de ezt nem oda kéne számolni. A megfelelően kiválasztottak szinte mind hatékonyak. Ez igaz egyébként az antidepresszánsokra is.

2010. szept. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!