Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen betegség tünetei ezek?

Milyen betegség tünetei ezek?

Figyelt kérdés

hallottam már a szociális és agorafóbiáról, nem tudom hogy ezek a tünetek milyen betegségre utalhatnak...


-remegés,szívdobogás,izzadás,elpirulás, ha pl.boltban,vagy buszon vagyok azt hiszem hogy mindenki engem néz,


-ha sok ember van körülöttem, zavarba jövök,vagy ha csak elmegyek a boltba vásárolni, a pénztárnál olyan érzésem van,hogy elájulok, vagy minden kiesik a kezemből, mintha elveszteném az irányítást magam felett...

Nagyon rossz, és furcs érzés, és soha nem tudom mikor jön rám....:(

amugy szeretek emberekkel ismerkedni,és uj embereket megimserni, barátkozni, de nem vagyok az a kezdeményező típus....

Sokszor hirtelen el kezd dobogni a szivem,pedig semmi okom nem lenn rá...)buszon, vagy vmi nyilvános helyen pl, de van olyan hogy otthon is.)

Mi bajom lehet? sokszor ugy érzem,megőrülök ettől...amugy halálfélelmem nincsen soha, vagy olyan érzés hogy meghalok, csak inkább olyan hogy mindenki rajtam röhög, vagy hülyének néznek..hogyan változtassak ezen?

köszi a válaszokat!

L/21


2010. aug. 31. 23:56
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

akkor elég hasonlóak lehetünk...de figyelj, tudom hogy mikor füveztem mit éltem át és mit láttam...akkor az mi volt? rendesen megijedtem mikor ugyanazokat a kigyókat láttam fényes nappal az utcán..és nem voltam se részeg, se nem voltam beszívva akkor...és hát eléggé megijedtem.sztem a fünek van ilyen hatása is..hasonlo mint a flashback..(ha nem is ugyanaz....)

akkor is rámjött az izzadás, remegés, szédülés, szívdobogás....meg még magamtol is megijedtem.

ilyenkor azt se tudom mit csináljak, szeretnék gyorsan hazafutni, és elbujni vhova....furcsa dolog ez.

2010. szept. 12. 14:29
 22/27 anonim ***** válasza:

Én is hasonló problémától szenvedek.Nekem a sok stressztől jött elő,a hajszolt ,bizonytalan életmódtól,sok aggodalomtól.Pánikbeteg lettem.Nálam szapora szívdobogás,szédülés,remegés,hang és fényérzékenység,gyengeség ,rossz közérzet.Többnyire ezek a tünetek voltak,néha jött hozzá más is.Nekem frontint írt a doki(ugyanaz,mint a xanax),de nem szedem,csak végszükség esetén,nagyon ritkán.Én csak gyógyteákat iszom.Meg próbálok óvakodni a sok idegeskedéstől.

A hozzáállásodat,gondolkodásmódodat kellene megváltoztatni.Nem könnyű,de nem is lehetetlen.Könnyedebben kell venni a dolgokat.

Agorafóbia az,mikor az ember már az utcára sem mer kimenni például az ilyen rosszullétek miatt.Nekem sajnos ez a fóbiám.

Szociális fóbia az,ha emberek között félsz,valamilyen okból.De azt írod,szeretsz ismerkedni,tehát szerintem neked nincs szociális fóbiád,inkább önbizalom hiányod.Próbáld ennek megtalálni az okát.Lehet,hogy van,vagy volt olyan ember a közeledben,aki negatív véleményével vagy kritikáival rombolta az önbizalmadat.

2010. szept. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
köszi hogy irtál. hát lehet, hogy csak önbizalomhiányom van, de nem szeretek társaságba menni, és emberek között lenni, ez biztos, ismerkedni szeretek igen, de inkább ha más kezdeményez....én nagyon ritkán
2010. szept. 12. 15:39
 24/27 anonim ***** válasza:

szociális fóbia-már kórosan

teljesen ugyanezek nekem is

ebből előbb utóbb pánikroham is lesz

2010. szept. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
huu.hát nagyon nem szeretném...sztem pánikbeteg még nem vagyok.....de lehetséges...pontosan milyen tünetei vannak??
2010. szept. 12. 18:00
 26/27 Makikaa válasza:

Hát én erre azt mondom, hogy csöpped depressziós vagy. Vagy valamilyen fóbia, aminek a nevét nem tudom. De mindenesetre érdemes egy szakorvossal beszélni ezekről, talán pszichológussal, stb...

Nem gáz, ilyen is van.

2010. szept. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

tegnapelött 21:46-os vagyok, szal én nem ondom h valotlant állitsz, de én ilyennel nem találkoztam. Márminz haluval igen, de az LSD volt. Amire nálam inkább visszavezethető a pánik. A pánikolásod tünetei az én gyengébbeimmel azonosak, viszont ahogy más is irta, a hangsuly azon van: a rosszulléttől (főleg a nyilvános rosszulléttől) esetleg haláltól félsz vagy az emberektől, a megnyilvánulásoktól, megazégyenüléstöl stb. Nekem utóbbi nincs, elöbbi volt, van..

Egyébként mostmár nekem is a sok stressz hozza ki.

Továbbra is fenntartom saját tapasztalatból, lehet javulni, gyengébbé és ritkábbá tenni, ha akkor sem menekülsz, akármi van, benne maradsz és leküzdöd. Az elején én egyből "futottam" nyugodt helyre (kevés helyet tartottam annak, tehát hamar eljutottam arra h szinte ki sem merek lépni..) Aztán miután egyszer kétszer benne maradtam összeszoritottam a fogam és "türtem" a sikerélmények előrelenditettek. Nekem nem orvos, "csak" ez segitett. Nem mondom h könnyü és nem kellene hozzá nagy akaraterő Neked is, de különben, ha tényleg pánikbeteg vagy és a rohamok győznek, egyre szarabb lesz. Volt h a saját ágyamon szédültem. Ez ma már nagyon távolinak tünik és ez jó. Márha van ebben bármi jónak nevezhető...

2010. szept. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!