Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen betegség tünetei ezek?

Milyen betegség tünetei ezek?

Figyelt kérdés

hallottam már a szociális és agorafóbiáról, nem tudom hogy ezek a tünetek milyen betegségre utalhatnak...


-remegés,szívdobogás,izzadás,elpirulás, ha pl.boltban,vagy buszon vagyok azt hiszem hogy mindenki engem néz,


-ha sok ember van körülöttem, zavarba jövök,vagy ha csak elmegyek a boltba vásárolni, a pénztárnál olyan érzésem van,hogy elájulok, vagy minden kiesik a kezemből, mintha elveszteném az irányítást magam felett...

Nagyon rossz, és furcs érzés, és soha nem tudom mikor jön rám....:(

amugy szeretek emberekkel ismerkedni,és uj embereket megimserni, barátkozni, de nem vagyok az a kezdeményező típus....

Sokszor hirtelen el kezd dobogni a szivem,pedig semmi okom nem lenn rá...)buszon, vagy vmi nyilvános helyen pl, de van olyan hogy otthon is.)

Mi bajom lehet? sokszor ugy érzem,megőrülök ettől...amugy halálfélelmem nincsen soha, vagy olyan érzés hogy meghalok, csak inkább olyan hogy mindenki rajtam röhög, vagy hülyének néznek..hogyan változtassak ezen?

köszi a válaszokat!

L/21


2010. aug. 31. 23:56
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
44%

napjaink kedvelt betegsége:

pánikroham

2010. szept. 1. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
szerintem csak nagyobb mértékű önbizalomhiány. Félsz, hogy beégsz nyilvános szituációkba, hogy majd mindenki rajtad röhög és bénának néz, az önmagadba vetett bizalom, önértékelés hiánya szerintem. Gondolj csak abba bele, hogy minden ember hibázik, és nem vetnek meg, ha esetleg valami ügyetlenebbül sül el, velük is előfordul időnként. Le merném fogadni, hogy nagyon érzékeny, intelligens, aranyos és szép lány lehetsz, csak épp kicsit valódi barátokban szűkölködő...de lehet, hogy tévedek.
2010. szept. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

a másik hogy szerintem állandó megfelelési kényszerben szenvedsz, gondolom elég maximalista típus vagy

előző voltam

2010. szept. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, igen azt sokan mondják hogy szép lány vagyok, meg aranyos, csak kevés az önbizalmam....de ez már kb13-14 éves korom óta igy van, és nem tudok rajta változtatni...:S barátaim nem nagyon vannak, mert régebben mindenki csak kihasznált, ezért velük már nem is tartom a kapcsolatot,inkább csak haverjaim vannak,akikkel ugy nagyjából jóba vagyok...az is igaz hogy maximalista vagyok,:) mindig a legjobbat akarom magamból kihozni, de nem mindig sikerül. meg nem tudom,hogy ez valamilyen fóbia lehet -e, vagy csak én képzelem be, de mindig mindent szeretek alaposan megnézni,kielemezni az embereket, szoval nem vagyok az a tipus, hogy egyszerüen veszek mindent..mindennek keresem az okát, azon gondolkozom h.1 ember miért olyan amilyen, meg órákig képes vagyok 1 dolgon gondolkozni...stoval nem vagyok felületes, mindenben vmi mélyebb értelmet keresek.ez mért van? engem idegesit, mert ezáltal nehezebben tudom megoldani a problémákat.
2010. szept. 1. 11:28
 5/27 anonim ***** válasza:
Egyszerűen ilyen a természeted, ezen nem igazán tudsz változtatni, de majd ha egyszer egyenesbe jön az életed (mikor saját családod, munkád lesz) teljesen rendbe fogsz jönni. Addig is kitartás, légy nagyon tudatos, minél jobban ismerd meg önmagad, és akkor egész jól érezheted magad.
2010. szept. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
egyébként tanulsz valahol? a pszichológia tanul(mányoz)ása érdekes lehetne számodra
2010. szept. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
nem,dolgozom mert muszáj, a pszichológia mindig is érdekelt, de nincs sok idöm rá, meg nagyon szeretek olvasni, de a melohelyem miatt arra sincs már sok idöm.amugy most hogy dolgozom, már kicsit máshogy látom magam, nem vagyok annyira félénk mint régebben, de az önbizalomhiány az mindig megvan:( nem tudok ezen sehogy változatni, pedig tudom hogy nem vagyok ronda, mindig megnéznek az utcán,,meg mondják hogy szép vagyok, meg hülye sem vagyok, csak egyszerüen nem tudok magammal megelégedni soha, és csak magamat látom bénának és szerencsétlennek,pedig közbe tudom hogy nem vagyok az...de mégis igy érzem és változtatni nagyon nehez ezen..
2010. szept. 1. 11:50
 8/27 anonim ***** válasza:
0%

miért nem mész pszichiáterhez? Most azt akarod h. itt mondjunk diagnózist?


Normális vagy???

2010. szept. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

szerintem nem kért diagnózist, csak véleményt. de nem a tiédet ezek szerint


Kérdező, sok sikert Neked, biztos vagyok benne, hogy idő kérdése, és kiegyensúlyozódsz. Ha súlyosbodik a helyzeted, keress egy jó pszichológust, bár véleményem szerint egyenlőre nincs rá szükség, sikerek kellenek! :)

2010. szept. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, semmi komoly, de lelkileg helyre kell tenni a dolgokat! Tényleg van egy kis pánik betegséged, meg az önbizalomhiány..stb.


El fog múlni, de ehhez az is kell, hogy te is akard és tégy is érte.


Tanácsolnám, hogy olvass új könyveket, melyek a személyiséget fejlesztik. Tudom, írtad, hogy nincs csok időd, mégis ezek a könyvek nagyon jó hatással tudnak lenni, mert felnyitják a szemed, megmutatják a helyes utat, hogyan gondolkozz pozitívan.

2010. szept. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!