Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen betegség tünetei ezek?

Milyen betegség tünetei ezek?

Figyelt kérdés

hallottam már a szociális és agorafóbiáról, nem tudom hogy ezek a tünetek milyen betegségre utalhatnak...


-remegés,szívdobogás,izzadás,elpirulás, ha pl.boltban,vagy buszon vagyok azt hiszem hogy mindenki engem néz,


-ha sok ember van körülöttem, zavarba jövök,vagy ha csak elmegyek a boltba vásárolni, a pénztárnál olyan érzésem van,hogy elájulok, vagy minden kiesik a kezemből, mintha elveszteném az irányítást magam felett...

Nagyon rossz, és furcs érzés, és soha nem tudom mikor jön rám....:(

amugy szeretek emberekkel ismerkedni,és uj embereket megimserni, barátkozni, de nem vagyok az a kezdeményező típus....

Sokszor hirtelen el kezd dobogni a szivem,pedig semmi okom nem lenn rá...)buszon, vagy vmi nyilvános helyen pl, de van olyan hogy otthon is.)

Mi bajom lehet? sokszor ugy érzem,megőrülök ettől...amugy halálfélelmem nincsen soha, vagy olyan érzés hogy meghalok, csak inkább olyan hogy mindenki rajtam röhög, vagy hülyének néznek..hogyan változtassak ezen?

köszi a válaszokat!

L/21


2010. aug. 31. 23:56
1 2 3
 11/27 anonim válasza:
Rám is ugyanez jellemző. 20/L vagyok, kb. másfél éve érzem, hogy az önbizalomhiányomnak tünetei is vannak, azelőtt csak szimplán félénk és visszahúzódó voltam, mostmár remegés, pirulás, heves szívverés is megjelenik, amikor szerepelnem kell. Ma például a boltban fizetésnél 2 másodpercig számoltam az aprót, és kínosan éreztem magam, amiért feltartottam a sort. Vagy egy-egy nyelvbotlás után telefonhívás közben teljesen megzavarodok, össze-vissza beszélek, olyan hülyén jön ki. Mikor suliban kihívtak felelni, minden tudásom elszállt a nevem hallatán, csak arra gondoltam, hogy észreveszik rajtam a túlizgulást, és ez milyen gáz olyan emberek között, akik mindent félvállról vesznek. A visszajelzések szerint szép vagyok, és én se tartom magam csúnyának, de mindenkit szebbnek tartok magamnál, a másiknak szebb az orra, a haja stb., és sajnálom, hogy nekem nem olyan van. Kétszer voltam eddig pszichológusnál, első alkalommal majdnem hazafutottam a váróteremből, úgy izgultam, a sírás kerülgetett. De nagyon kedves középkorú hölgy fogadott, így sikerült megnyugodnom. Hamarosan megint bejelentkezem, a nyári szabadságolások miatt nem mentem, így nem tudok pozitív eredményről beszámolni, a gyógyulás hosszú folyamat eredménye. (bár kétlem, hogy a beszélgetésektől elmúlna). Xanaxot írt fel a doki, naponta kéne szednem, de nem akarok rászokni, így eddig csak egyszer vettem be, mikor egész nap szorongtam, de nem tudtam megmagyarázni, miért. Én nem hiszem, hogy ez egyszerű gátlásosság, hamár ilyen panaszaim vannak, és nem érzem jól magam a bőrömben. Írj, ha van kérdésed, és írj tapasztalatokat is, jó tudni, hogy nem vagyok egyedül a problémával.
2010. szept. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

12:16-osnak: ha csak ilyen választ tudsz adni sztem te se lehetsz vmi normális..amugy lehet h-én se vagyok az, de atlán pszichológusra még nincs szükségem, de még előfordulhat az is....sokat segitettél, köszi!


az olvasás az jó ötlet tudom, ha van rá idöm olvasok is, de inkabb Stephen KIng, Dean R.Koontz könyveket...ezeket szeretem olvasni.keresek majd valami önbizalom-fejlesztő, vagy hasonló könyvet...:)

2010. szept. 2. 11:44
 13/27 A kérdező kommentje:

15:22-esnek, hát örülök neki, hogy ilyen részletesen leirtad, hogy te is hasonló helyzetben vagy. meg annak is, hogy tudom hogy nem csak én vagyok igy, mert sokszor tényleg azt hiszem, én vagyok egyedül ezzel a problémával...:S

ha lesz idöm, majd irok neked!

2010. szept. 2. 11:46
 14/27 A kérdező kommentje:

amugy Xanax-ot régebben nekem is irtak fel, az idegeskedés miatt, meg állandóan dobog a szivem, nem tudták hogy miért..

3X1-et kellett szednem(0,25-ösböl), de nekem nem mondanám hogy használt, nyugodtnak nyugodt voltam, de olyan lettem töle mint 1 zombi, csak néztem ki a fejemböl:( meg volta olyan, hogy éjjeli melo után lefeküdtem reggel aludni, és este 6 óráig aludtam, a xanax miatt volt ez is, engem nagyon lenyugtatott tényleg, de nem mondanám h.jó értelemben, inkabb belassultam töle teljesen..aztán abba is hagytam, most már csak akkor veszem be, ha tényleg nagyon ideges vagyok valamiért, hogy 1 picit megnyugodjak.nem akarok rászokni. neked használt valamit? most is szeded?

2010. szept. 2. 11:51
 15/27 A kérdező kommentje:
ja igen,látom irtad hogy egyszer vetted be..én is teljesen ugyanigy vagyok mint Te.....
2010. szept. 2. 11:52
 16/27 anonim válasza:
Nekem kifejezetten jobb kedvem lett xanaxtól. Elmúlt a szorongás, lenyugodtam, nagy odafigyeléssel tudtam végezni a munkám. Kicsit álmos lettem, de előtte is az voltam, szerintem a gyógyszernek nem volt sok köze hozzá. Egészen feldobódtam, nekem az előnyömre vált. A suliban sokszor kell majd kiselőadást tartanom ebben az évben, előre félek, azért be fogom biztosítani magam egy szem bogyóval, hogy a mondanivalómra tudjak koncentrálni, és ne arra figyeljek, hogy vajon mennyire látszódik meg rajtam az izgulás. Utolsó válaszoló voltam.
2010. szept. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Én írtam korábban a könyvekről.


Én is szedtem korábban xanaxot, de nagyon rossz hatással volt rám, én is belassultam és zombi lettem tőle, valamint el is követtem néhány butaságot a hatására. Csak két hónapig szedtem, mégis majdnem egy évbe tellett, mire elmúltak az elvonási tüneteim. Ez hat évvel ezelőtt történt. Soha többé nem fogok nyugtatókat szedni. Én is sokat szorongok, lelki bajaim vannak, de tényleg inkább a könyvekben és egyéb természetgyógyászati dolgokban próbálom megtalálni a gyógymódot.

2010. szept. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
pánik. ne szedjetek szarokat, ha leteszitek rosszabb lesz az alap probléma, inkább informálódjatok, de ne itt, én már ennyi topicba nem tudom leirogatni a frankót h mi ez, mik okozhatják, mit lehet saját magad tenni stb.Másolgatni se akarok, mert minden eset és ember némileg más. Aki meg nem érzett ilyet és azt mondja simán önbizalom hiány meg ilyen f..ságok, meg h ez a divat? ja, amikor nálam elkezdődött a drogok miatt (azt is később tudtam meg h attól) nagyon nagyon rég, akkor nem h nem volt divat, kifejezetten ciki volt azt se tudták és akkor még én sem mi ez, mégis el kellett viseljem. senkinek nem jó ez az állapot de ez egy betegség, ami részben hajlam kérdése. És durván pánikosként is nekem pl jó az önbizalmam, nem a beégéstől,emberektől való félelem a parám, de olyan is van, de az szocifóbi inkább nem pánikrohamos.
2010. szept. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

..drogok miatt?? az is lehet akkor hogy nálam a fü miatt alakult ki? talán 4-5ször ha probáltam, de utána vettem magamon ezeket a tüneteket....

pl amikor elöször bevoltam szivva, kigyókat láttam az utcán -este,és pár héttel késöbb ez valahogy visszajött...szoval fényes nappal lenéztem a járdára és ugyanokat a tekergözö kigyókat láttam magam elött...igaz ez mér elmult. azota nem volt ilyen.de sok más-teljesen hétköznapi dologtol meg szo szerint félek....:S

2010. szept. 10. 19:56
 20/27 anonim ***** válasza:

Én vagyok az elöbbi..

Amit irsz az több sebből vérzik.. 1. a fű nem okoz ilyen hallucinációkat, az meg hogy tisztán újraélsz egy betépett élményt flashback-nek hivják, szintén nem jellemző a fűre, legalábbis igy biztos nem.

A pánikot okozhatja, sőt okozza is persze nem mindenkinél, mert ez ritka, de azt nem tudom hogy akkor is előfordulhat e ha 4-5ször szivtál csak, mert én jóval többet több évig és nekem a bélyegezés még rátetézett.

Nomeg én inkább a pánik részét ismerem, bár a tiéd is pánik, de szociális ha ezt mondod "...csak inkább olyan hogy mindenki rajtam röhög, vagy hülyének néznek" Én ezt nem vágom. A szorongást, szédülést, ájulást, hányingert, gyomorgörcsöt, halálfélelemtől, rosszabbullétfélelemtől viszont igen :-S

2010. szept. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!