Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az állandó bénultság, álomszer...

Az állandó bénultság, álomszerű érzés, leblokkolás utalhatnak komolyabb mentális zavarra?

Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta imádok egyedül lenni, elvonulni. Emberek között is szeretek lenni, de szükségem van a magányra. Állandóan azt érzem, mintha álmodnék, nem lennék önmagam. Tudom, hogy ki kéne mondanom dolgokat és nem teszem. Tudom, hogy meg kéne tennem dolgokat és nem teszem. Utána bűntudatom van. Sokszor automatikusan rávágok egy választ valamire, pl. hogy megcsináltam-e valamit, mondom, hogy igen, de közben nem. Sokszor csak ülök lefagyva és nézek magam elé. Mindezek után utólag látom magam kívülről és rájövök miket csinálok és nagyon szenvedek. Nem értem mi ez az egész. Egyre mélyebbre süllyedek ebben. Mostanra már azt érzem, mintha nem is én kontrollálnám magam. Mintha nem is az én életem lenne. Más is élt már át hasonlót? Mi ez?

2021. jún. 24. 16:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Deperszonalizáció?
2021. jún. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Olyasmi érzés, igen, de nem tudom mi lehet ez vagy mennyire komoly. Más is szokott ilyet átélni?
2021. jún. 25. 11:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!