Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Beadatod a H1N1 védőoltás?

Beadatod a H1N1 védőoltás?

Figyelt kérdés
2009. szept. 29. 17:57
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/221 anonim ***** válasza:
90%

19:48, teljesen igazad van. Sajnos az a probléma, hogy sok ember egy kicsit sem hajlandó tudományosan megközelíteni a dolgokat és utánanézni legalább 1-2 alapfogalomnak. Legtöbbnek tényleg fogalma nincs az alapvető kémiáról, kiejtik azt a szót hogy higany, és rögtön a kőkemény méreg jut eszükbe. A NaCl-ból a Cl klórt jelent, ami mérgező gáz, hú, féljünk! Csak éppen milyen érdekes, hogy nátriummal megspékelve közönséges konyhasó, amit mindenki eszik. Bocsi, off leszek, de ha az atomerőmű szót kimondod, akkor is rögtön reszket mindenki. Én sokat járok Paksra az erőműbe, hát ami biztonságot ott láttam, én részemről nyugodtan alszok.

Szóval sajnos nagyon sok tudás nélküli előítélet születik, és hát mostanában sikk nemet mondani, és ellentábort alakítani, mindegy miről van szó. például összeáll 5 ember mint környezetvédelmi csoport, és rögtön meg tudnak fúrni egy több milliós útépítési beruházást, ami viszont nem 5, hanem 500.000 ember életét könnyítené meg. Bocsi az off-ért.

2009. nov. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/221 anonim ***** válasza:
83%
És azt hallottátok hogy az Angol tudósok,akik nem gyengén okosak---a magyar vakcinát tartották a legjobbnak???
2009. nov. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/221 anonim ***** válasza:
72%
20:26-os,Te vagy a 100-dik válaszoló,ezért nyertél egy rakat H1N1 oltónanyagot,gratulálunk!
2009. nov. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/221 anonim ***** válasza:
75%
Hát kösz én el is fogadnám.
2009. nov. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/221 Középút ***** válasza:
64%

50-50% -on áll az álláspontom. Ergo vagy beadatom vagy nem :-)) Mert vagy huncutság vagy nem.


ez az állapot - végülis - ideiglenes nemet jelent viszont lehet, hogy megveszem és úgy várok tovább. Túl sok a kételyébresztő tény.


De nézzük tovább, mi van, ha semmi huncutság nincs és mégse adtam be illetve mi van, ha huncutság van és beadtam:


1. Ha nincs semmi összeesküvés és Ukrán szintre emelkedik a járvány, Én viszont nem adtam be magamnak akkor ~2,3% eséllyel kapom el a cuccot és ha elkaptam akkor 2 tíz-ezrelék esélyem van a halálra. Vagyis, ha Ukrán szintre nő a járvány akkor 4,3 milliomod eséllyel meghalok. (Ennél biztosan többen halnak meg forgalmi balesetben mégse marad mindenki otthon.)


2. Ha a vakcina valamilyen mesterséges akármi ami a káromat okozza akkor tutti, hogy eléri a célját, mert aki ennyire előkészítette, az nem bízza a véletlenre.


Meg is győztem magam: 232 558-szor kellene biztosabb legyek abban, hogy természetes járványról van szó és valódi ellenszert kapok, ahhoz, hogy beadjam.


Tehát amíg egy fikarcnyi kétely van bennem addig biztosan nem adom be magamnak. Boccs a hosszú okfejtésért, de magamat meggyőztem :-))

2009. nov. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/221 anonim ***** válasza:
82%

Ha már az első pontot ilyen optimista százalékokkal kiszámoltad, akkor a második pontnak mire fel adsz egyáltalán esélyt? Te komolyan esélyt látsz erre csak azért, mert néhány hülye konteós elkezdett ilyeneket terjeszteni az interneten...? O_o Az első pont tudományos levezetése után meglepően hat ez a megvezethetőség.


Elmondom az én gondolatmenetemet, ami az oltás beadatásához vezetett:

a 2-es pontot azonnal kizártam, hülyeség az egész, ennyi erővel kenyeret se eszek többé, mert abba is betehetik a mikrocsipet. Még csak logikátlan is, mert ha egy mindenek felett álló titkos hatalom így akarna mikrocsipezni minket és az összes kormány a bábjuk, akkor kötelezővé tetetnék az oltást, vagy mondjuk valamelyik eleve kötelező oltáson keresztül csipeznék a felnövekvő generációt.

A lényeg, hogy én ezeket elvetettem és maradt az, hogy ez egy 12 egytucat vírusellenes védőoltás. Gyógyszermérnöki tanulmányaimhoz nyúltam vissza ezután, melyek alapján tudom, hogy egy ilyen oltásnak hosszútávú következményei nincsenek, rövidtávon oltási betegséget okoz. Utánaolvastam, hogy ez mit jelent a h1n1 oltásnál és mint kiderült ugyan azt, mint a többi influenzaoltásnál, sőt, mint kiderült a vírustörzstől eltekintve ez ugyan az az oltás, amit már 40 éve szúrnak Magyarországon (és amiről mi tanultunk is elég sokat) és amit jómagam is szúratok 5 éve (előtte kétszer is influenzás voltam egymás után, azóta egyszer se). Tehát az oltás egyetlen számításba jövő mellékhatása az oltási betegség, ami enyhe bőrpír, némi izomfájdalom, esetleg hőemelkedés. Semmi konteós robotkák, autizmus, agysorvadás, baloldaliszavazóváváltoztatás vagy hasonló.

Az oltást mi ingyen kaptuk meló miatt.

Tehát az egyik serpenyőben egy fél órás időkiesés (dokihoz elmenni) és a már vázolt oltási betegség volt.


Nézzük a másik serpenyőt: a h1n1 pandémiás influenzajárvány és mint ilyen egészen biztos, hogy legalább 2 évig bolyongani fog balra-jobbra a nagyvilágban. Én nem hinném, hogy Magyarország lenne a kivétel, tehát itt is térülni-fordulni fog. Mivel tény, hogy az 50 éven aluliaknak nem lehet természetes védelme ellene, mert utoljára az 50-es években volt ilyen kémiai szerkezetű influenza, továbbá a vírus A típusos tehát rendkívül virulens (ismét a gyógyszermérnöki tanulmányaim alapján amiket még jóval a h1n1 őrület előtt végeztem), továbbá rengeteget vagyok emberek között és Bp-n is rendszeresen tömegközlekedek ezért annak az esélyét, hogy találkozok a vírussal és megbetegít mondjuk olyan 40%ra becsültem. Az, hogy belehaljak ennek maximum az 1 ezreléke, ami olyan jelentéktelen, hogy figyelmen kívül hagyhatom, tehát a serpenyő másik felében a halál és az extra szövődmények ott sincsenek.

Tehát azt mondom, hogy kábé 40% eséllyel fogok belefutni a vírusba. Az oltás 80%os védettséget biztosít, mely a vírus pontmutációi révén évente 1-3%kal csökken, tehát a védettség legalább részben mindenképp kitart a járvány teljes időtartama alatt, de akár ha legközelebb EUban garázdálkodik a cuccos újra is oltathatom magam, ami újra felviszi az esélyt, tehát úgy nagyjából 60%os védettséggel számolhatok nagy átlagban.

Tehát a fertőzés 40%os esélye 16%ra csökkent (24%kal).

Egy influenzás megbetegedés mivel is jár? Saját bőrömön tapasztaltam, k*rva sz*r dolog. Kibírhatatlan torokfájás, magas, alig csillapítható láz, levertség, élni nem volt kedvem kábé első influenzámkor 4 napig a második viszont majdnem 2 hétig kitartott. Emellé a h1n1 50% eséllyel bedob egy nagyon intenzív hányás+hasmenést is a pakliba. Továbbá mivel a közvetlen környezetemben élők se éltek az 50es években ezért ha én megfertőződöm igen magas eséllyel rántom magammal őket is.

Tehát a serpenyő másik felébe az került, hogy +24% eséllyel leszek 1-2 hétig iszonyatosan szarul és mondjuk kábé 15% eséllyel ugyan azt teszem a családom tagjaival is.


Innentől számomra a választás egyértelmű volt és a serpenyő első fele a számításaimnak megfelelően alakult, sőt, még jobban, mert a doki soron kívül megbökött mindkét oltással, tehát 5 percet voltam a rendelőben, a bőrpír és a hőemelkedés elmaradt, annyi történt, hogy kábé 2 napig kicsit érzékeny volt az oltás helye. Ahogy mondtam az oltást övező összeesküvéselméletekben nem hiszek az oltásról magáról pedig nem csak hiszem, hanem tudom, hogy nem okoz hosszútávú bajt. Így utólag azt állítom, hogy ennyi vesződséget még az is megérne ha akár csak fél százalékkal csökkentem az influenza esélyét.

2009. nov. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/221 anonim ***** válasza:
72%

Előző: nagyon okosan leírtad, és a megfelelő tudás is mögötte van.

Nem értem miért akarná az állam ezzel az oltással eltüntetni pont a gazdaságilag aktív korú lakosságot?Mert ugye ennek a korosztálynak ajánlják legfőképpen.

Tegyük fel az elmélet helyes , és megpusztulunk az oltástól.Akkor ki is marad kicsiny kis országunkban?Egy rakás nyugdíjas, és gyerekek, csecsemők.Ők ugye bevételi forrást nem jelentenek az államnak, csak kiadást, elég tetemes kiadást (nyugdíj, eü. ellátás, szociális ellátás,oktatás, árvaházak fenntartása, mert ugye a kormány likvidálta a szülőket)tehát biztosan nagyon megérné az államnak.

Pont azért akarnak minket rávenni az oltásra, hogy ne essünk ki tömegesen a munkából, mert az akár a gazdasági mutatók csökkenéséhez vezethet.Plusz fizetniük kell a táppénzt.

Ez az elmélet szerintem közgazdaságilag megbukott:

A mikrochippesre meg csak annyit:

1. az állam a WC papír számlát sem tudja lassan fizetni, majd erre telik neki

2. nem hiszem hogy érdekli őket, hogy én hol veszem a tejet

Aki nem oltat, én azt is megértem, mert nem látja reális esélyét annak hogy elkapja, de ha mégis kiheveri, nem árt vele senkinek.

Nálunk baba lesz decemberben ezért oltatunk, hogy őt megvédjük.

Tehát sztem mindenki saját helyzetét mérlegelje, árt-e másoknak ha beteg lesz (pl. krónikus beteg a családban) és azt akaratlanul megfertőzi, vagy semmi gond nem lesz egy esetleges betegségből, kiheveri és kész.

De ne befolyásoljuk a másik döntését hülyeségre alapozott elméletekkel, oltás pro- és kontra.Az oltóanyagról való információkat meg csak olyanok szájából higyjük el, akik értenek hozzá.

2009. nov. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/221 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem, hogy honnan tudják, hogy hány H1N1 fertőzött van Magyarországon, amikor meg se vizsgálják, hogy az influenzás beteg H1N1 vírussal fertőzött-e, vagy csak a szezonális influenzától. Budapesti ismerősöm ment orvoshoz, ahol megállapították, hogy influenzás, de további vizsgálatokat nem végeztek rajta. Ezek után nem tudja, hogy ha felépül, vajon beadassa-e a H1N1 oltást, vagy sem? Gondolom a statisztikákba már őt is H1N1 influenzásként számolják bele, mint azt a több ezer beteget, akiket szintén nem teszteltek H1N1-re.
2009. nov. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/221 anonim ***** válasza:
66%
Nagyon tetszettek a fenti válaszok. Csak az lenne a kérdésem, hogy mit szóltok a homeopátiás szerekhez???
2009. nov. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/221 anonim ***** válasza:
84%
Biztosan nagyon jók, én nem vitatom, de nem hiszem hogy teljes mértékben megtudod velük előzni a betegséget.Én kismamaként rákérdeztem az oscillo...(nem tudom pontosan a nevét),azt mondta a gyógyszertáros, hogy nyugodtan szedhetem, mert úgysincs semmi hatása.Ezek után nem vettem meg...Bár lehet hogy homeo ellenes gyógyszerészt fogtam ki:-)
2009. nov. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!