Árthat-e, ha 22 évesen 50 éven felülieknek való vitamint szedek?
Volt itthon, édesapám nem szedte, hát bevettem belőle egyet. Aztán mégegyet, aztán gondoltam miért ne szedhetném... és úgy érzem, hogy jobban érzem magam, mióta szedem.
Csak az a baj, hogy a gyógyszerész nem akarta kiadni, mert apu nem 50 éven felüli, hanem csak 47 éves.
Gondolom egyébként, hogy csak annyiban más, hogy más arányban vannak benne a vitaminok, mint egy junior, vagy normál felnőtt tablettában, de a gyógyszerész mégis bogarat ültetett a fülünkbe!
Előzőnek: örülök hogy hozzáértőnek érzed magad, a baj csak az, hogy sajnos hiányosak az információid.
A vitaminok élelmiszerek. Egyszerű tápanyagok. Akkor sem tudod túladagolni őket, ha a százszorosát veszed be a javasolt napi adagnak. Persze vannak érdekeltségi körök, akiknek módjában áll ezeket a létfontosságú anyagokat veszélyesnek nyilvánítani, és elkövetnek mindent, hogy kiiktassák a piacról a valóban hatásos mennyiségeket tartalmazó táplálékkiegészítőket.
De! Mivel a tavalyi évben már számos táplálékkiegészítőket forgalmazó cég nyert pert pl. az ÁNTSZ, az OGYI és az OÉTI-vel szemben, ezért azt tanácsolom, hogy frissítsd fel az ide kapcsolódó ismereteidet, és ne írj olyanokat, mintha egy nagyobb dózis már veszélyes lenne ezekből a készítményekből.
Kérdezőnek javaslom, hogy olvassa el dr Lenkei Gábor: Cenzúrázott egészség c. könyvét, majd utána azt a könyvét, melyben leírja hogy miként próbálta meg ellehetetleníteni működését az ÁNTSZ, az OGYI az OÉTI.
Közben pedig százezrek hagyják el többféle gyógyszerüket, mert a "nagy" dózisú vitaminkészítmények (amelyek lassan 8 éve elérhetőek a piacon) szedésének hatására megoldódnak egészségügyi problémáik. Persze ezeket nem lehet hallani a hírekben, nem szerepeltetik őket a televízióban, mert azokat más érdekeltségi körök működtetik, szerintük inkább gyógyszerreklámokra van szükség minden 3. percben.
Én se hiszek a szélsőségesek elméleteiben, nem hiszek azoknak, akik túlzottan gyógyszerellenesek, de a (túl) gyógyszerpártiaknak se tudok...
Azért nem hinném, hogy ennyi mindenre kell gyógyszer, mint amennyi dologra adnak, közben nem említik, milyen természetes módszerekkel lehetne a szervezetnek segíteni akár a gyógyszer mellett.
Egy bakteriális fertőzésre miért kell rögtön antibiotikum, akkor is, ha még közel se súlyos, és pár házipraktikával és a stressz mellőzésével hamar és könnyen gyógyulna?
"Egy bakteriális fertőzés nem fog antibiotikum nélkül elmúlni"
Gondolkoztál is, mielőtt ezt leírtad?? Antibiotikumok nem voltak mindig. Mielőtt feltalálták őket, nyilvánvalóan többen haltak meg bakteriális fertőzésben, de azért azt csak nem állítod, hogy MINDENKI belehalt? Esetleg így lenne értelmes: 'vannak olyan bakteriális fertőzések, amelyek nem múlnak el antibiotikum nélkül'. (Egyébként sokan még ebben is kételkednek..)
A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.
A válasz megírásának időpontja: ma 17:06
Na, én így, ebben a formában tudok egyetérteni az antibiotikumokkal kapcsolatban.
angrymannak: igen, a cukorbetegeken is lehet segíteni vitaminokkal!
Teljesen megértem a reakcióidat a válaszaimmal kapcsolatban, hiszen aki a vírus-elméleten nőtt fel, attól nem lehet elvárni hogy máshogyan gondolkodjon.
L. Pasteur halála előtt visszavonta az összes tanítását, mert akkor jött rá, hogy tévúton haladt, rossz irányba kutatott egész életében. Akkor döbbent rá, hogy nem valamiféle külső kórokozó miatt betegszünk meg, előbb le kell gyengülni a szervezetnek ahhoz, hogy ezek valamiféle bajt tudjanak okozni. Egy legyengült szervezetben már sokkal könnyebben szaporodhatnak, a felborult egyensúly miatt. Persze erről már nem szól a fáma, a legnagyobb titoktartás mellett még ma is a téves nézeteket oktatják a leendő orvosoknak az orvosi egyetemen.
A másik negatívum, hogy a mai orvoslás csak a már kialakult betegségek kezelésében tud gondolkodni, nem pedig a megelőzésre teszi a hangsúlyt. Pedig egy okosan megszervezett egészséges életmóddal sok betegséget ki lehet védeni, de ez nem szolgálja az egészségügy érdekeit.
A vitaminoknak nagy szerepe van a megelőzésben, és nem a gyógyításban, mint ahogy te említetted fentebb. A vitaminok semmit sem érnek ha valaki csak egyszer-egyszer bekap egyet, azokat rendszeresen szedve érhetsz el eredményt. Az is fontos, hogy milyen összetételben van egy készítményen belül, ugyanis egyik vitamin a másikat segíti a hasznosulásban.
Nem vagyok eleve gyógyszerellenes, természetesen vannak életmentő gyógyszerek is, de az amit manapság tapasztalok, az már sok. Számos betegnek írnak fel tíznél többféle gyógyszert. Ez már több mint sok. Ez már életveszélyes.
És tudnod kell hogy a vitaminok pedig nem azok. Ha tényleg közöd van a biológiához, akkor pedig egyenesen szégyeld magad hogy ennyire keveset tudsz róluk, szégyeld magad hogy nem ismered nagy tudósunk Szent-Györgyi Albert tanításait, és nevét.
"A másik negatívum, hogy a mai orvoslás csak a már kialakult betegségek kezelésében tud gondolkodni, nem pedig a megelőzésre teszi a hangsúlyt."
Ez sajnos így van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!