Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Árthat-e, ha 22 évesen 50...

Árthat-e, ha 22 évesen 50 éven felülieknek való vitamint szedek?

Figyelt kérdés

Volt itthon, édesapám nem szedte, hát bevettem belőle egyet. Aztán mégegyet, aztán gondoltam miért ne szedhetném... és úgy érzem, hogy jobban érzem magam, mióta szedem.

Csak az a baj, hogy a gyógyszerész nem akarta kiadni, mert apu nem 50 éven felüli, hanem csak 47 éves.

Gondolom egyébként, hogy csak annyiban más, hogy más arányban vannak benne a vitaminok, mint egy junior, vagy normál felnőtt tablettában, de a gyógyszerész mégis bogarat ültetett a fülünkbe!


2011. szept. 29. 21:34
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Amit az összetételről gondolsz, nagyjából stimmel. Biztos, hogy a gyógyszerésztől kértétek és nem a takarítótól? Ha például DM-ben veszed, berakod a kis bevásárló kosárkába, és senkit nem érdekel kinek viszed. Simán beszedheted, de saját részre azért ne ilyet vegyél. Nem ok nélkül van többféle, de hogy ártalmas lenne az túlzás.
2011. szept. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog ártani, mivel ezek a vitaminkészítmények közel sem tartalmazzák azt a vitaminmennyiséget, ami a dobozra rá van írva. Ezek közül egynek sincs OGYI engedélye, jó párat bevizsgáltam már és elképesztő hogy a legtöbben szinte semmi nincs. Ellenben ha Béres készítmény, akkor az nagyon jó, de akkor sincs jelentősége hogy 50 év felettit vettél be. Annyi egyikbe sincs, hogy túladagold napi egy szemmel.
2011. szept. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
58%

Előzőnek: örülök hogy hozzáértőnek érzed magad, a baj csak az, hogy sajnos hiányosak az információid.

A vitaminok élelmiszerek. Egyszerű tápanyagok. Akkor sem tudod túladagolni őket, ha a százszorosát veszed be a javasolt napi adagnak. Persze vannak érdekeltségi körök, akiknek módjában áll ezeket a létfontosságú anyagokat veszélyesnek nyilvánítani, és elkövetnek mindent, hogy kiiktassák a piacról a valóban hatásos mennyiségeket tartalmazó táplálékkiegészítőket.

De! Mivel a tavalyi évben már számos táplálékkiegészítőket forgalmazó cég nyert pert pl. az ÁNTSZ, az OGYI és az OÉTI-vel szemben, ezért azt tanácsolom, hogy frissítsd fel az ide kapcsolódó ismereteidet, és ne írj olyanokat, mintha egy nagyobb dózis már veszélyes lenne ezekből a készítményekből.

Kérdezőnek javaslom, hogy olvassa el dr Lenkei Gábor: Cenzúrázott egészség c. könyvét, majd utána azt a könyvét, melyben leírja hogy miként próbálta meg ellehetetleníteni működését az ÁNTSZ, az OGYI az OÉTI.

Közben pedig százezrek hagyják el többféle gyógyszerüket, mert a "nagy" dózisú vitaminkészítmények (amelyek lassan 8 éve elérhetőek a piacon) szedésének hatására megoldódnak egészségügyi problémáik. Persze ezeket nem lehet hallani a hírekben, nem szerepeltetik őket a televízióban, mert azokat más érdekeltségi körök működtetik, szerintük inkább gyógyszerreklámokra van szükség minden 3. percben.

2011. szept. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
80%
Egy Lenkei hívővel nem állok le vitázni. Ahhoz túl sok tanulás, munka és kísérlet van már a hátam mögött. Végül is a halálos kimenetelű gyerekbetegségeket, járványokat, tüdőgyulladást, stb. nem az orvostudomány segítségével sikerült megfékezni, meggyógyítani, hanem vitaminokkal! Javaslom, inkább te nézz kicsit jobban utána bizonyos vitaminok túladagolásának lehetséges hatásairól. Elég sok van belőlük. De érdemi vitát nem fogok veled kezdeményezni. Mondjuk ha kapsz majd egy rendkívül súlyos bakteriális fertőzést, ne antibiotikumot egyél, hanem igyál cickafarkfüvet Lenkei vitaminnal. Csak nehogy rosszul végződjön. A rengeteg kuruzslót, voll módszerrel vizsgálókat, biorezonanciával betegségeket megállapítani tudó "csodadoktorokat" elnézve súlyos összegekért nem is tudom kiket nevezhetnénk érdekeltnek a pénz terén. Azután ott a híres homeopátia, amikben semmiféle hatóanyag nincs, csak egy molekula meg egy kis cukor. Nagyon finom de én maradok a minőségi csokiknál inkább. Ezek a szerek ugye ártalmatlanok, mondják. Viszont ez nem igaz, mégpedig azért mert a tényleges betegség gyógyulása ezektől nem kezdődik el, és a beteg akár életveszélyes állapotba is kerülhet mert a szervezete nem kapja meg a megfelelő gyógyszert. Amikor pedig már minden orvosi kezelés csődöt mondott, akkor jön a természetgyógyász diagnózisa: Candida! A candidáról annyit érdemes tudni, hogy akiben ez a gomba túlszaporodott, az nem valószínű hogy a saját lábán be tud menni a rendelőbe sem. De hát én csak egy biológus, kutató vagyok, mit értek én ehhez az egészhez!
2011. szept. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
97%

Én se hiszek a szélsőségesek elméleteiben, nem hiszek azoknak, akik túlzottan gyógyszerellenesek, de a (túl) gyógyszerpártiaknak se tudok...


Azért nem hinném, hogy ennyi mindenre kell gyógyszer, mint amennyi dologra adnak, közben nem említik, milyen természetes módszerekkel lehetne a szervezetnek segíteni akár a gyógyszer mellett.

Egy bakteriális fertőzésre miért kell rögtön antibiotikum, akkor is, ha még közel se súlyos, és pár házipraktikával és a stressz mellőzésével hamar és könnyen gyógyulna?

2011. okt. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
73%
Egy bakteriális fertőzés nem fog antibiotikum nélkül elmúlni, remélem ennek tudományos vázolásától most eltekinthetünk. Vírus fertőzésnél nem kell rögtön antibiotikumot alkalmazni, legfeljebb ha nem javul 4-5 napon belül esetleg napi 1000 mg C vitaminnal kezelve, mert akkor már fenn áll az esetleges szövődmények kockázata. Legyengült immunrendszerű betegeknél azonban a vírusos fertőzések is szövődménnyel járnak általában, ezért ennek megelőzése érdekében már a fertőzés elején meg kell kezdeni az antibiotikumok alkalmazását. Komolyabb vitaminpótlás egyébként is csak akkor szükséges ha igazoltan szenved valaki valamelyik hiányában, ahogy bármelyik ásványi anyag és nyomelem is akkor adandó ha ténylegesen alatta van a minimum értéknek. Persze egy normál összetételű vitamin nem fog ártani, főleg ha Béres, de csodákra sem képes, bár a Béres csepp igazoltan segíti az immunrendszer működését, ahogy a broncho-vaxom kúra is. Tehát én egy szóval nem állítom hogy ha egyet tüsszentettünk rohanjunk antibiotikumért, sőt kifejezetten ellenzem is, de ennek megítélése az orvos feladata és a beteg egészségi állapota. Ha például egy cukorbeteg kap vírusfertőzést ott nincs nagyon mit mérlegelni, mert ott könnyen lehet a vége tragédia is. Bár lehet hogy a kedves 59 % - os hozzászóló már gyógyított meg I. típusú abszolút inzulinhiányban szenvedő beteget Lenkei féle vitaminokkal................
2011. okt. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

"Egy bakteriális fertőzés nem fog antibiotikum nélkül elmúlni"


Gondolkoztál is, mielőtt ezt leírtad?? Antibiotikumok nem voltak mindig. Mielőtt feltalálták őket, nyilvánvalóan többen haltak meg bakteriális fertőzésben, de azért azt csak nem állítod, hogy MINDENKI belehalt? Esetleg így lenne értelmes: 'vannak olyan bakteriális fertőzések, amelyek nem múlnak el antibiotikum nélkül'. (Egyébként sokan még ebben is kételkednek..)

2011. okt. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:06


Na, én így, ebben a formában tudok egyetérteni az antibiotikumokkal kapcsolatban.

2011. okt. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

angrymannak: igen, a cukorbetegeken is lehet segíteni vitaminokkal!

Teljesen megértem a reakcióidat a válaszaimmal kapcsolatban, hiszen aki a vírus-elméleten nőtt fel, attól nem lehet elvárni hogy máshogyan gondolkodjon.

L. Pasteur halála előtt visszavonta az összes tanítását, mert akkor jött rá, hogy tévúton haladt, rossz irányba kutatott egész életében. Akkor döbbent rá, hogy nem valamiféle külső kórokozó miatt betegszünk meg, előbb le kell gyengülni a szervezetnek ahhoz, hogy ezek valamiféle bajt tudjanak okozni. Egy legyengült szervezetben már sokkal könnyebben szaporodhatnak, a felborult egyensúly miatt. Persze erről már nem szól a fáma, a legnagyobb titoktartás mellett még ma is a téves nézeteket oktatják a leendő orvosoknak az orvosi egyetemen.

A másik negatívum, hogy a mai orvoslás csak a már kialakult betegségek kezelésében tud gondolkodni, nem pedig a megelőzésre teszi a hangsúlyt. Pedig egy okosan megszervezett egészséges életmóddal sok betegséget ki lehet védeni, de ez nem szolgálja az egészségügy érdekeit.

A vitaminoknak nagy szerepe van a megelőzésben, és nem a gyógyításban, mint ahogy te említetted fentebb. A vitaminok semmit sem érnek ha valaki csak egyszer-egyszer bekap egyet, azokat rendszeresen szedve érhetsz el eredményt. Az is fontos, hogy milyen összetételben van egy készítményen belül, ugyanis egyik vitamin a másikat segíti a hasznosulásban.

Nem vagyok eleve gyógyszerellenes, természetesen vannak életmentő gyógyszerek is, de az amit manapság tapasztalok, az már sok. Számos betegnek írnak fel tíznél többféle gyógyszert. Ez már több mint sok. Ez már életveszélyes.

És tudnod kell hogy a vitaminok pedig nem azok. Ha tényleg közöd van a biológiához, akkor pedig egyenesen szégyeld magad hogy ennyire keveset tudsz róluk, szégyeld magad hogy nem ismered nagy tudósunk Szent-Györgyi Albert tanításait, és nevét.

2011. okt. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

"A másik negatívum, hogy a mai orvoslás csak a már kialakult betegségek kezelésében tud gondolkodni, nem pedig a megelőzésre teszi a hangsúlyt."


Ez sajnos így van.

2011. okt. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!