Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » C vitamin helyett lehet...

C vitamin helyett lehet patikában kapható aszkorbinsavat szedni?

Figyelt kérdés
Elvileg ugyan az, nem, csak a tablettát eladják 10x annyiért?
2011. szept. 22. 15:44
1 2 3 4 5
 31/48 anonim válasza:
100%

Sziasztok

Páran vitáztok...nekem is egészségügyi végzettségem van,és megvédem azokat,akik azt írják,hogy napi több ezer mg C-vitamint fogyasztanak.Jól teszik.A felesleg kiürül,így célszerű mondjuk teába tenni,mert így folyamatos a bevitel.Vesekövetnem okoz,csak a tablettában jelenlévő adalékanyagok.És,hogy senkinek nincs szüksége 8-10ezer mg-ra???dehogynem!!!Tiszta,vénás napi min.8000mg adása ,majd 10-12ezerre emelve hozzájárul a rák legyőzésében,lásd példám,és nevelőapám példáját,aki 7 daganatú tüdőrákból ma egészséges.Vitázni lehet,a tény az tény!

2013. aug. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:

Hozzátenném, hogy a teába csak akkor szabad ha már kihűlt, 60 fok felett elvész a hatása. Én sima csípvízzel iszom meg kicsit savanyú, de kibírható.


Van a Nagykörúton az Oktogon közelében valahol (a Nyugati pu. felöli oldalon), egy vitaminbolt ott kapható 330 grammos kiszerelésben 1750 ft-ért, ott vettem nagy adagban. Mikor meg voltam fázva, napi 5 alkalommal is megittam a napi egy mokkáskanál adagot púposra pakolt kanállal, az kb. 1-2 gramm összesen 10 gramm és nemhogy bajom nem lett tőle de másnapra írd és mond nyomtalanul eltűnt a megfázás.

2013. aug. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:

#30-as: Igen, és mindegyik állat, aki saját maga állítja elő a neki szükségeset termel min 3 grammot, 70 kilós emberre átszámolva. még a lomha teknős meg a lajhár is, de pl. a kecske vagy a kutya akár 10 gramm fölött is.


Az emberen kívül még pl. a tengerimalac nem tud C-vitamint termelni, 30mg/kg számban termel, neki tényleg elég lehet a 60 mg.


Az állatok sosem kapnak pl. szívrohamot, ennek lehet köze ahhoz, hogy képesek elég C-vitamint termelni maguknak.


Az is biztos ,hogy ártani nem árt és sokszorosan megcáfolt tévhit az is, hogy vesekövet okoz épp ellenkezőleg, segít meggátolni.

2013. aug. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim válasza:

itt a legolcsóbb! nagykereskedés, de van webshopjuk!

500 gramm 690 Ft, mondjuk a postaköltség megdobja az árat, de lehet, h így is jól kijön.


[link]

2014. febr. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim válasza:
nem olvastam végig a válaszokat, de az elején láttam ha a napi ajánlott az 1000 mg, Szentgyörgyi Albert később rájött h több kell a szervezetnek naponta, 2000-3000 mg :D
2014. ápr. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:

84 évesen elég súlyos szövődményes tüdőnyuszit kapott az öreg Szent-Györgyi Albert, akkor emelte fel 8 grammra a napi adagját, felgyógyult, és még majdnem 10 évig élt 90 évesen még fitt és egészséges volt 93 évesen autóbalesetben halt meg. Ő pedig tudta miről beszél, magán is tapasztalta ,hogy működik plusz Nobel díjat kapott a C-vitamin kutatásaiért.


Idézetek tőle:


"Ha pontosan megértjük a vitaminok működését és megfelelően alkalmazzuk őket, akkor az emberi szenvedést olyan mértékben tudjuk majd csökkenteni, amit ma még a legnagyszerűbb elme sem képes elképzelni."


"Én csodálkozom, hogy az emberiség az ilyen éghajlat alatt egyáltalán életben maradt…

Az emberiség, amint az ásatásokból kitűnik, Európában mindig nagyon nyomorult, nagyon beteges volt.

És ez másképpen nem lehetett"

2014. ápr. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
# 4/36-nak! A tablettákban van általában titán-dioxid, ami egyáltalán nem jó az embernek. Az előbb említett anyagot fehérítésre használják. Ettől az anyagtól fehér a papír, és a festékek is. Számunkra méreg! De van még sok egyéb mocsok is a tablettákban, kapszulákban egyaránt. Szomorú, de...még ez van.
2014. ápr. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:

igen, de olyan kicsi mennyiségben, ami kb. ezred meg milliomod része a veszélyes adagnak. A halálos adag egy milliomod részét még a ciánból is megeheted anélkül, hogy bármi bajod lenne.


Meg hát ott a tiszta porban árult aszkorbinsav, abban nicns semmi csak maga a hatóanyag, olcsóbb is mint a tabletta

2014. ápr. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
én egy borászattól vettem 1300ft / kg-os áron 3 kilót, ők szállítanak egy bizonyos gyógyszertárnak is belőle, szóval patikai tisztaságú.
2014. máj. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:

[link]


ez az, bocsi vagy emelkedett az ára, vagy rosszul emlékeztem, én úgy 2 éve vettem

2014. máj. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!