Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » C vitamin helyett lehet...

C vitamin helyett lehet patikában kapható aszkorbinsavat szedni?

Figyelt kérdés
Elvileg ugyan az, nem, csak a tablettát eladják 10x annyiért?
2011. szept. 22. 15:44
1 2 3 4 5
 21/48 anonim válasza:
100%

ezt olvassátok .Mi az L-Aszkorbinsav?


Az L-Aszkorbinsav közismertebb nevén C-Vitamin egy Vízben oldódó vitamin. A szabad gyökök káros hatásával szemben védi szervezetünket. A zsírban oldódó E-vitaminnal együtt alkalmazva rendkívül hatásos tud lenni. Ma már senki sem vitatja, hogy a szívinfarktus és a koszorúér-betegségek kockázatát jelentősen csökkenti.


Az C-Vitamin előnyei


Jelentősen csökkenti a gyomor- gége- és nyelőcső rák kialakulásának a veszélyét.


Jelentős szerepet játszik a növekedésben, a fogak és csontok fejlődésében.


Dohányosok számára kiemelten fontos ennek a vitaminnak a rendszeres használata, mert a dohányzás megnehezíti a bevitt C-vitamin felszívódását a szervezetben.


A C-vitamin fontos szerepet játszik immunrendszerünk működésében. Fő hatását az immunrendszeri működés fokozásán keresztül fejti ki. Növeli a fehérvérsejtek számát, fokozza működésüket. Vírus- és baktérium-ellenes hatása is bizonyított.


A C-vitamin-készítmények enyhíthetik a nátha tüneteit és elősegítik a gyógyulást,


A C-vitamin védelmet nyújt a szürke hályog ellen is.


Vizsgálatok kimutatták, hogy a C-vitamin bizonyos védelmet nyújthat különösen az időseknek a légzőszervi megbetegedésekkel szemben, mivel gátolja a hisztamin felszabadulását, és nagy mennyiségben megakadályozhatja az allergének (pl. virágpor, állati szőr) kiváltotta gyulladáskeltő anyagok hatását a szervezetben. Több vizsgálat szerint a C-vitamin segít megelőzni és gyógyítani az asztma tüneteit is.


Használat


Hideg vagy langyos vízben, teában elkeverve tökéletesen oldódik. Forró folyadékban oldani nem tanácsos, mert kb. 60 Celsius fok felett bomlik és veszít jótékony hatásából.


A C vitamin 2-3 óránként kiürül a szervezetből. Az Aszpirin 3-szorosára gyorsítja a vitamin kiürülését a szervezetből.


Kemoterápiás vagy sugárkezelés alatt nem szabad szedni.


Ajánlott napi bevitel


Az EU ajánlás (RDA) napi 60 mg C vitamin


Napjainkban a szakemberek 1000 mg fokozatosan felszívódó C-vitamint ajánlanak naponta.


Amikor megbetegszünk, illetve amikor már érezzük, hogy hamarosan betegek leszünk, vagy csak halljuk, hogy a környezetünkben pl. influenza járvány kezdődött akkor viszont nyugodtan meg lehet emelni a napi adagot akár 1000mg fölé.


Minden elszívott szál cigaretta napi +50 mg C vitamin bevitelt indokol


Napi 10 mg-nál kevesebb C-vitamin skorbutot okozhat.


A nagy mennyiségű aszkorbinsav bevitel húgysavköveket okozhat, bár ezt el lehet kerülni B6 vitaminnal és elegendő vízfogyasztással


Adagolási útmutató


1 ml-es csapott mérőkanál ~ 750 mg


5 ml-es csapott mérőkanál ~ 3,75 gramm


Kis mennyiségek pontos méréséhez ajánljuk digitális mérlegeinket.


Tények


Linus Pauling naponta 10-18 g C-vitamint fogyasztott


Szent-Györgyi Albert, amikor beteg volt, a napi adagját 1 grammról 8 grammra emelte


Michael Colgan, a világ egyik leghíresebb táplálkozási szakértője 5 gramm C-vitamint fogyaszt naponta.


Előfordulása


A C-vitamin nagyobb mennyiségben megtalálható az alábbiakban: csipkebogyó, citrusfélék, paprika, feketeribiszke, eper, brokkoli.


C vitamin túladagolás


C-vitamin túladagolás nagyon ritkán fordulhat elő, csak extrén magas C-vitamin bevitel esetén és tünetei enyhék.


Súly/Térfogat


0,9 g/ml


Kiszerelés és csomagolás


250, 500, 1000 és 3000 grammos kiszerelésben kapható. Fehér, henger alakú, garanciazáras porflakonban szállítjuk.


Tárolás


Száraz, hűvös helyen, napfénytől elzárva

2013. febr. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
56%
Nem lehet túladagolni, a felesleg vizelettel kiürül, az is tévhit ,hogy vesekövet okozhat. Szent-Györgyi Albert Nobel díjas tudós, aki pont a c-vitamin tulajdonságait kutatta azt mondta, hogy a C-vitamin csak egy esetben lehet káros, ha nem esszük meg. Azt is ő mondta, hogy min 1 g kell naponta, de ő maga 8-10 gramm körül is fogyasztott belőle, és 93 évet élt, de még 90 évesen is fitt és kiegyensúlyozott volt. Vesebaja pedig sosem volt, és hát inkább neki hiszek mint a gyógyszergyáraknak, akiknek az az érdeke ,hogy legyél beteg és lehetőleg örökké szedned kelljen a termékeiket. A napi 60mg adagot a 2. világháborúban határozták meg a német és az angol hadseregben (egymástól függetlenül végeztek kutatásokat és ugyanarra jutottak), azt kutatták mennyi minimális mennyiséget kell a katonáknak adni, ami arra elég ,hogy ne kapjanak skorbutot. A 60 mg csak erre elegendő, de ez kb. egy 2 kg-os tengeri malac adagja. A legtöbb élőlény saját maga termeli magának a C-vitamint így nem szorul rá a külső forrásokra, az ember és a tengeri malac az egyik kivétel, akik ezt nem képesek megtenni. De pl. lajhár is termel 3-4 gramm C-vitamint magának naponta pedig nem sokat mozog ugyebár, és egy lajhár is könnyebb mint egy ember.
2013. febr. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim válasza:
67%

Emberek. Végigolvastam ezt a sok marhaságot. Ha igazatok van, 15 éve meg kellett volna halnom, mert télen szedek összesen kb. 2 szem 500 mg-os C-Vitamint. Egész évben skorbutosnak kéne lennem, mert nem eszem harminc kiló paprikát, de jó, ha havonta egy darabot megeszek. Bármilyen normális multivitamint nézek, 60 mg van a napi tablettában, de ilyesmit sem eszek. Egyétek csak a 1-3000 mg c-vitamint, igazatok van, ne a ti megbetegedésetekből gazdagodjon meg a gyógyszeripar, hanem az eszetlen C-Vitamin tabletta fogyasztásotokból. Ha valaki beteg, terhes, egyéb megnövekedett igénye van, javasolt lehet akár az 500 mg-os tabletta is, egyéb esetben teljesen fölösleges. A tengerimalac életciklusát meg talán ne hasonlítgassuk az emberével. A legöregebb tengerimalacomat is túléltem, pedig annyi salátát, paprikát evett, mint a kommentelők közül senki.

Kedves kérdező: igen, nyugodtan eheted a patikában kapható aszkorbinsavat, de figyelj oda az adagolásra. Túladagolni nehéz, de a pénztárcádat ne terheld fölöslegesen.

2013. ápr. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:

Az aszkorbinsav nem drága, 1 kilót már 3-4 ezerért lehet kapni és abból elvagy akár egy évig is akkor is ha napi 1-2 grammot betolsz, ahogy én is.


Utolsónak:

skorbutot azért nem lesz, mert annak az elkerülésére tényleg elegendő 60 mg, és azért némi gyümölcsöt meg zöldséget csak eszel, erre pedig ez is elég, messze nem az elegendő C-vitamint eszed, de a skorbut elkerülésére ennyi is elég. De próbáld csak ki, hogy abszolút nem eszel zöldséget és gyümölcsöd csak pl. halat és húst. Nem véletlenül hívták régen tengerész betegségnek és bár már a középkorban rájöttek egyesek, hogy mi a megoldás, de nem vették komolyan. Ahogy pl. Semmelweis Ignácot is hülyének nézték mikor azt mondta, hogy a már régóta sokak által évek óta kutatott kérdésnek, hogy hogyan lehet gyógyítani és megelőzni a gyermekágyi lázat az a megoldása, hogy az orvos mosson kezet. Kiröhögték ,hogy ne izélj már az túl egyszerű mit értesz te ehhez. Bele is őrült ebbe. Igaz régen azt is szentül hitték, hogy a Föld lapos és eretnek volt, aki nem így gondolta.

Mellesleg Semmelweiss nem is ezt kutatta csak felfedezte, hogy az ő osztályán valamiért több az ilyen megbetegedés és megpróbált utánajárni miért. Az ő orvosai ugyanis boncoltak is más osztályon meg nem, és a hullaházban könnyebb fertőzéseket összeszedni, és akkoriban nem volt divat a kézmosás. Miután ő bevezette az osztályán drasztikusan lecsökkent a gyermekágyi lázas megbetegedés.

2013. ápr. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
Én speciel jobban hiszek olyan embernek ,aki Nobel díjat kapott azért a munkásságáért, amivel a C-vitamin tulajdonságait kutatta és mellesleg saját bevallása szerint is min napi 1 grammot megevett, de akár 8-at is és hosszú egészséges életet élt, mint a "brit tudósoknak" akik szerint ebbe bele lehet halni meg veseköved lesz tőle stb.
2013. ápr. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim válasza:
Utolsó előttinek: Mindenkinek megvan a joga, annak hisz, akinek akar. Kicsit eltértél a témától is, Semmelweist nem vitatom. Írtad, hogy eszek valamennyi zöldséget, gyümölcsöt. Ez így helyes, amennyi vitamin van benne, elég is a szervezetemnek. Nem táncolok a skorbut határán, ahogy más betegségén sem. Különösebben nem figyelek oda a táplálkozásomra, azt eszem, ami egészségesnek tűnik, illetve amit megkívánok. Arra azért odafigyelek, hogy a "szemétkaja" kategóriából ne kívánjak meg túl sűrűn semmit. Aki nekem azt mondja, hogy az egészséges táplálkozás nem váltja ki a vitaminszedést, az vagy hazudik, vagy testépítő. Aki terhes, ne esztelenül próbálja különféle vitaminokkal, bogyókkal elérni az ajánlott napi beviteli értékeket, hanem üljön le egy dietetikussal beszélgetni vagy kérdezze meg a védőnőjét. Ha már valaki egy életen át szed valamit, annak legyen indoka is, ne csak azért, mert "úgy olvastam a gyakorikérdéseken, hogy 8 gramm cévitamin a normális".
2013. máj. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
40%
8 gramm naponta sztem nem kell, elég 1-2 gramm naponta, de ha pl. betegséggel harcolsz pl. megfázás akkor simán lehet duplázni vagy triplázni és akkor már elérheted a 8-at is ,de alapból elég napi egy kávéskanálnyi aszkorbinsav én ennyit eszek, nem is szoktam betegeskedni, megfázásnál meg eszem többet is, és így hamar kigyógyulok belőle. Régebben évente min egyszer jött influenza, komoly megfázás, lázzal, és min. egy hét munkából kiesés, mert napokig csak feküdni tudtam. Mióta szedek vitaminokat ill. C-vitamint napi 2 gramm körül sosem voltam se influenzás se komolyan beteg, jön egy sima megfázás néha, azt kb. 1-2 nap alatt kihordom lábon, munka közben még akkor sem kaptam el a betegséget mikor a komplett részlegünkön alig volt valaki, mert mindenki betegen feküdt.
2013. máj. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
27%
Én meg nem szedek semmilyen c-vitamint, nem eszek gyümölcsöt, zöldséget, és egészséges vagyok 50-hez közel is.
2013. máj. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
52%
És kb 20 éve egyszer sem fáztam meg.
2013. máj. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim válasza:
63%

Igen, javaslom az aszkorbinsavat. Sokkal olcsóbb mint a C vitamin. A C vitamin napi ajánlott mennyiségét nem lehet természetes úton bevinni a szervezetbe. 12 állat létezik amely nem termeli meg magának a C vitamint. Az összes többi állat saját maga megtermeli ezt a szerveztében. Ezeknek az állatoknak az egyike az ember. Szent-Györgyi Albert eleinte napi minimum 1000 mg C vitamint ajánlott. Majd rájött, hogy ez kevés ezért kb. 2000 mg. C vitamint ajánlott napi minimumnak. A C vitamin az a vitamin amelyből a legtöbbre van szűksége az emberi szervezetnek!!!!!!!!!!

Szent-Györgyi Albert 93 évig élt!!!!!!!!!

2013. máj. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!