Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » C vitamin helyett lehet...

C vitamin helyett lehet patikában kapható aszkorbinsavat szedni?

Figyelt kérdés
Elvileg ugyan az, nem, csak a tablettát eladják 10x annyiért?
2011. szept. 22. 15:44
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
72%
Plusz a természetes forrásból származó vitaminok, ásványi anyagok felszívódása sokkal jobb.
2013. jan. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
63%
Aki hülye,olvasson! miről beszélünk,amikor 100-200mg c-vitamin merül fel valakiben? Szent Györgyi Albert Nobel díjas tudós ember volt,a c-vitamin kutatása miatt kapta a díjat. Ajánlása napi, MINIMUM 1000mg. Nincs olyan hogy felső határ!! Mert annyira alapvető eleme az életnek,azaz a sejtek egészséges működéséhez nélkülözhetetlen! Aki kételkedik nézze már meg a tengerimalac c-vitamin adagját és gondoljon bele, hogy egy ember hányszor nagyobb. ;)
2013. febr. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
100%

igen lehet, de a patikában már nagyon drága, 1100ft /100gr


inkább vegyél Neera-t, ugyanaz de 330gr / 1880 Ft

2013. febr. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
50%

10-es nem felesleges, mert biztos h többre van szükséged, gondolj bele h minden belső szervednek szüksége lenne rá, és még ezen kívül mennyi megy el a szbadgyöök megkötésére, ha cigizel pl, akkir gy szál cigi által okoztott szabadgyököket kb 50 mg c-vitam képes megkötni.

a mai világban meg tele van minden kaja olyan cuccal ami szabadgyököket szabadít fel, én 3-4 grammotiszok naponta, amikor néha rámjön a pár hetes sportolhatnék akkor ennek a dupláját szedem, (mivel a mozgás során is szabadulnak fel szabadgyökök)

2013. febr. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
31%
Hogy mi merül fel bennem? Egészségügyi képzésre járok, az! Kicsit több közöm van a témához...
2013. febr. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül írtam, hogy alapból. Nyilván, ha valaki cigizik, alkoholt iszik, az már nem számít alapesetnek, neki többet kell bevinnie.
2013. febr. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
72%

Kedves előző válaszadó, engedd meg hogy ellent mondjak neked. Ime, ahogy te fogalmaztál: felesleges többet bevinni....

Minél többet? Annál, amennyit az az európai uniós bizottság ajánl, amelyik a gyógyszeripar irányitása alá tartozik? Mert ők csak annyit ajánlanak ebből a létfontosságu anyagból, amennyi ahhoz kell, hogy még biztosan ne kapj skorbutot.(C-vitamin nagyfoku hiányában kialakuló, súlyos, belső vérzésekkel járó betegség.)

Viszont ha valakinek már olyan fokú c-vitamin hiánya van hogy még épp nem kap skorbutot, akkor már régen rossz helyzetben van szegény. Ha, ahogy te fogalmaztál: felesleges többet bevinni...... , mert ugyis kiürül a szervezetből, akkor szerintem ugyan már, vigyünk be inkább többet, hogy had tudjon eléghez hozzájutni a szervezeted, a felesleget ugyis kiüriti, nem?

Miért sajnáljuk tőle? Kárt nem tud okozni, hisz a világ "leg-nem-mérgezőbb" anyagáról van szó. Te tudod hogy épp mennyi a szervezeted számára az a megnyugtató mennyiség amitől még egészséges maradhatsz? Mert én nem tudom. Viszont vannak, voltak olyan nagy kutatók, mint Szent-Györgyi, akikr rá merem bizni magam, és inkább hiszek neki, mint az álságos gyógyitóknak, akiknek nem az az elsődleges céljuk hogy meggyógyulj, hanem az, hogy ő megéljen. Az élelmiszerbiztonsági hivatalok jobban támadják a vitaminos készitményeket, mint a veszélyes mellékhatással bíró, szintetikus, kárositó gyógyszereket. Gondolkodjunk már emberek! Nem furcsa ez egy kicsit sem?

2013. febr. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
71%

Ha tartósan jóval többet viszel be a szervezetedbe, akkor bár kiürül, de egyrészt megterheli a vesét, másrészt ugyebár segít más anyagoknak beépülni, ami egyébként nem baj, de ha túlműködés van, akkor elősegíti a kalciumkövek kialakulását a vesében. Ez csak egy példa. Ez persze nem hetek, hónapok alatt alakul ki, az emberekre meg jellemző, hogy aminek nem látják rövid időn belül a kárát, abban nem hisznek. Ilyen pl. a koleszterinszint csökkentés is, aminél a betegek együttműködése csapnivaló, pedig az még jóval kézzelfoghatóbb.

Igen, a nemzetközi ajánlott mennyiség valóban a skorbut megelőzésére jó, de én annak a dupláját írtam, hogy inkább annyit érdemes bevinni egy nap, egy egészséges embernek, normális körülmények között. Minden "nem normális", pl. dohányzás, alkohol, stressz növeli az igényünket, ahogyan a várandósság, betegség is. Télen is több C-vitaminra van szükségünk. Még sorolhatnám. A nagy fizikai aktivitás is magasabb vitaminigénnyel jár. Mindenki maga döntse el, hogy ő melyik kategóriába tartozik.

Jó dolog a vitamin, de annál sem szabad túlzásba esni.

Részemről ennyit a témáról. Jó lenne, ha értelmeznétek is, amit mondok (egyéni igények különbözősége és azok miértje).

2013. febr. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
33%

Napi 1000 mg-ot szedtem 4 éven át, és tessék, ki kellett venni az egyik vesémet a sok c-vitamin miatt.. Pedig napi 3 litert ittam mellette...


NE VEGYETEK BE ENNYIT!!!

2013. febr. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim válasza:
68%

sziasztok.

én minden második nap 1kg-os kenyeret sütök magunknak , amibe 1 kávéskanál aszkorbinsavat teszek .

a patikába recept nélkül veszem 10dkg 800 ft .

a teába is aszkorbint használok , nagyon jó ,

c-vitamin hiányom nincs.

2013. febr. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!