Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » C vitamin helyett lehet...

C vitamin helyett lehet patikában kapható aszkorbinsavat szedni?

Figyelt kérdés
Elvileg ugyan az, nem, csak a tablettát eladják 10x annyiért?
2011. szept. 22. 15:44
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
59%
Igen, de az aszkorbinsav árát is baromira megemelték és mikor utoljára voltam érte már receptre ment. Nem lehet már ezzel sem olcsóbban kijönni.
2011. szept. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
41%
Tabletták helyett inkább olyan gyümölcsöket,zöldségeket egyél amiben természetes módon van C-vitamin.
2011. szept. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
89%

Előzőnek, ha meg tudsz enni 20 kg almát, akkor csak rajta, ugyanis ennyi almában van manapság a napi minimum szükségleted C-vitaminból.

Kérdezőnek, természetesen lehet, mert az aszkorbinsav a C-vitamin kémiai neve. A gyógyszertári szabadon van, elég savanyú, sokaknak nem bírja a már tönkrement gyomra, ezért van vagy tablettaként, vagy kapszulaként előállítva, hogy azért a rossz gyomrúaknak se kelljen nélkülözni ezt a csodaszert. A gyógyszertári porból nagyjából egy teáskanál az a napi minimum szükséglet, amit Szent-Györgyi Albert ajánlott már mindenkinek az 1960-as években is, azaz 1000!!!!!mg-ot. Nem!!!!60-at, amit a gyógyszeripar szeretne hogy szedjél, nekik ugyanis nem érdekük hogy te meggyógyulj. Az 1000mg a napi minimum, de ennél jóval többre is szükség lehet, főleg ha valaki nagyon beteg, olyankor többszörös adagokra is szükség lehet.

2011. szept. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
87%

múltkor láttam vhol 330grammos tasakban 1500-ért, szal az durván jó ár, de pl a müllerben van 100 grammos, az rendes műanyag dobozban az is olyan 5-600 ft.

amúgy a tablettákban vannak más hasznos anyagok is amik kellenek a felszívódásához, de ha eszel némi gyümölcsöt és úgy iszod mellé az aszkrbinsav port az sztem megfelelő.

2012. ápr. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
100%

[link]


erre gondoltam, bár itt 1880, de 2 hete láttam vhol 1500-ért, lehet ott akciós volt. De gondolom az a 400 ft már nem számít sokat:)

2012. ápr. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy nem mostani kérdés, meg a válaszok sem azok, de azért nem bírom ki...

Mi a jó istenért az almát kell felhozni példának?! Talán egy olyan gyümölcsöt kéne választani, aminek nagyon magas a C-vitamin tartalma.

[link]

Tessék. Ésszel kell bevinni a vitamint is.

2012. aug. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
100%
paprikából kb. 2.5 kg
2012. aug. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
82%
Létezhetetlen a c vitamint bevinni a szervezetbe élelmiszerrel,ugyanis 800-1000 mg-ra van szükség naponta.
2012. aug. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
57%
Nekem napi 10ezer mg a c-vitamin adagom. Ezt kb 15kg paprika tudná fedezni :D úgy döntöttem nincs kedvem ennyit megenni,mert olcsóbb a tabletta formájában bevinni. És még csak meg sem üli a gyomrom a 10 tabletta, ellenben a paprikával rendesen megtelne a pocim.
2013. jan. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
25%
A napi szükséglet min. 100 mg, de nem árt 200-at bevinni. Betegség, terhesség, nagy fizikai aktivitás esetén többet. Alaphelyzetben felesleges többet bevinni, mert vízoldékony, tehát amire nincs szüksége a szervezetednek, kipisiled.
2013. jan. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!