Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hallottátok, hogy kitört a...

Hallottátok, hogy kitört a szamárköhögés járvány?

Figyelt kérdés

Magyarországon már nagyon terjed, és a felnőttek is veszélyben vannak. A gyerekek meg különösen. Hetekig tartó köhögést okoz, a végén hányással. Adacel Polio a vakcina neve. Megbízható forrásból most kaptam a hírt.

Oltassátok be magatokat!



aug. 3. 15:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/85 anonim ***** válasza:
Nem csak mintha, a nevem Bill Gates.
szept. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/85 anonim ***** válasza:
0%

Érdeklődőknek ajánlom ezt a két blogposztot a szamárköhögésről:

[link]

[link] _2_resz


Sokmindenről szól, többek között arról is, hogy a szamárköhögés elleni oltás véd-e a megfertőződéstől. A válasz az, hogy nem, ugyanúgy elkapod, ott fog tenyészni a vírus a torkodban, csak nem fog tudni tüneteket okozni. Valamennyire a terjesztéstől véd, ugyanis nem fog megjelenni a névadó erőteljes köhögés, és ez a köhögés amúgy nagyon hatékonyan terjesztené a vírust. Emiatt a fészekvédelem, tehát hogy a szülőket oltsuk be a baba megszületése _után_, nem igazán hatásos az újszülöttek védelmére.


Maga a kiállott betegség egyébként véd a terjesztés ellen is (egy ideig, nem ad élethosszig tartó védettséget).


A terhesek oltását például a UK-ban, ahol sokkal rosszabb volt eddig is a szamárköhögés helyzet, évek óta rutinszerűen végzik (tehát minden kismamának javasolják, felajánlják az oltást). Szóval ez nem újdonság, nem kísérleti dolog, hanem egy bevált gyakorlat. Magyarországon annyira nem volt eddig elterjedt, hogy 2021-ben, mikor én voltam terhes, se a háziorvos, se a nőgyógyász nem tudott róla semmit, mikor rákérdeztem. Természetesen minden orvosi kezelésnek megvan a maga kockázata, mérlegelni kell, mi a veszélyesebb: az, hogy az újszülöttnek pár hónapig nem lesz egyáltalán védettsége, vagy az, hogy a terhes anyát beoltjuk. A jelenlegi orvosi konszenzus szerint az utóbbi jár kisebb kockázattal, főleg akkor, ha éppen járvány van.

szept. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/85 anonim ***** válasza:
A szamárköhögés betegséget nem vírus okozza, hanem baktérium.
szept. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/85 anonim ***** válasza:
#73, jogos, nevezzük az egyszerűség kedvéért kórokozónak :-)
szept. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/85 anonim ***** válasza:

Jogos igen, de mint tudjuk, bakteriális fertőzés okozta betegségeket elég jól lehet kezelni MEGFELELŐ ÉS MEGFELELŐ MÉRTÉKBEN adott antibiotikummal, de a vírusos betegségeknél a megelőzés lenne az első (egészséges életmód, immunrendszer karbantartása, erösítése és.... ki sem merem mondani hogy oltás), mivel a vírusos betegségek nehezen kezelhetőek.


Miért kell megfelelő és megfelelő mértékű antibiotikum?

Hát ezért:

[link]

szept. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/85 anonim ***** válasza:
30%
#75, én ezzel együtt is azt gondolom, hogy a szamárköhögés esetén is jobb a megelőzés. Hiába lehet kezelni, mégis belehal pár újszülött, és sok pedig maradandó károsodást szenved. Amíg nem volt oltás, én úgy tudom nagyon sok gyerek elkapta, tehát gyakorlatilag vagy oltás, vagy antibiotikum, elkerülni nemigen lehet. Akkor már inkább az oltás. Az antibiotikumos kezelésnek is csúnya mellékhatásai vannak.
szept. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/85 anonim ***** válasza:
0%
76, tudom tudom, de tudod mi a hepp mostanában az oltások körül, hogy Bill géc meg 5g meg új világrend :)
szept. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/85 Kroms ***** válasza:

#69

Te meg olvasd már el, amit belinkeltem...

#70

Na, te sem olvastál el semmit... Istennek meg amúgy mi köze ehhez? Egyébként ontológiai alapvetés, hogy a világ csak teremtés útján jöhetett létre (termodinamika első törvénye, ugyebár), vagyis nyilván van/volt valamilyen isteni ráhatás.

#72

Nincs olyan, hogy "járvány". Nézz utána és rá fogsz jönni, hogy az összes vagy 100%-ban kamu volt (betegségek nélkül), vagy maga a "kezelés" (maszk/holtás) okozta.

#75

Nincs rá bizonyíték, hogy a holtások bármi ellen védenének (az egészségen kívül.) Javaslom a grafikonok vizsgálatát: [link]

Az antibiotikumok meg a legtöbb esetben sokkal többet ártanak, mint használnak. Méregtelenítő kúra szükséges, és kész.

#76

Egy újszülött bármibe bele tud halni, de leginkább a holtakozásba. A "bölcsőhalál" pl. ismeretlen fogalom volt a holtások tömeges elterjedése előtt. Ahogy amúgy az autizmus is. Ajánlom figyelmedbe: [link]

Tehát a holtásoknak nem "mellékhatásai" vannak, hanem csak hatásai. A célzott és tudatos népirtás eszközei, ahogy azt Kill Bill Géci is lényegében beismerte.

#77

Vajon ez miért lehet?

szept. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/85 anonim ***** válasza:

78.


Amit írtál abból egyik pont sem igaz.

De neked úgy of mindegy, mert te mindent hazugságnak nevezel ami ellentmond a jelenlegi begyöpösödött hitrendszerednek.

szept. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/85 anonim ***** válasza:
Hagyjad, ő maga az oltások meg az egészségügyi rendszer mellékhatása, hogy nem szelektálódott ki ideje korán, megtanult írni, terjeszteni a hülyeségét, és ha nincs szerencsénk, még szaporodni is fog.
szept. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!