Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hallottátok, hogy kitört a...

Hallottátok, hogy kitört a szamárköhögés járvány?

Figyelt kérdés

Magyarországon már nagyon terjed, és a felnőttek is veszélyben vannak. A gyerekek meg különösen. Hetekig tartó köhögést okoz, a végén hányással. Adacel Polio a vakcina neve. Megbízható forrásból most kaptam a hírt.

Oltassátok be magatokat!



aug. 3. 15:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/85 anonim ***** válasza:
55%
Lehet online oktatás?
aug. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/85 anonim ***** válasza:
100%
Azért felnőttekre nem különösebben veszélyes, gyerekkorban oltanak, a védettség megkopik de ezzel együtt sem. A kisgyerekek oltva vannak, enélkül veszélyben lennének valóban. A csecsemők veszélyeztetettek, néhány hónapos korig, míg az oltásuk hatni kezd. Ők szoktak belehalni a fertőzésbe vagy maradandó károsodát szenvedni. Az első pár hónapban úgy védhetők, ha a kismamákat beoltják az utolsó trimeszterben. Elsősorban ezért a kismamákat kell oltani, ők nézzenek utána a dolognak.
aug. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/85 anonim ***** válasza:
93%
Nem valószínű, hogy bármiféle korlátozó intézkedésre lenne szükség, mert ez egy régi, ismert betegség ami ellen a veszélyeztetett csoport nagyrészt oltva van.
aug. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/85 A kérdező kommentje:

A csecsemőknél halálos lehet, igen. Felnőtteknek pedig "csak" 4-6 hét betegállomány, amíg végig köhögőrohamok kínozzák kb fuldoklásig. Szerintem senki ne akarja elkapni. Én beoltattam már magam. Cseppfertőzéssel terjed, igen. Lezárások, online oktatás nem hiszem, hogy lesznek.


Forrás: Egészségkalauz, illetve Vakcinainfó orvos válaszol csoport a Facebookon. Annál hitelesebb forrás nincs. Ott minden le van írva a betegséggel kapcsolatban.


Vigyázzatok magatokra!

aug. 3. 17:02
 15/85 anonim ***** válasza:
61%
Csak fb-os forrást nem tudok hitelesnek tekinteni.
aug. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/85 anonim ***** válasza:
61%
Fosbokon olvastam, "annál hitelesebb forrás nincs". 😂
aug. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/85 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy én már gyerekkoromban sem kaphattam meg a "per" (pertussis) oltást a di-per-te oltáskombinációból. Nekem akkor is kimaradt, és csak a di-te -t kaptam.

Most, felnőttkorban meg már főleg nem kaphatom.



Úgyhogy én tehetetlen vagyok.

aug. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/85 anonim ***** válasza:
49%

A "fosbook", ahogy te fogalmaztál csak egy hírmondó felület. Ha nem Mari néni véleményét olvasod, amikor kommentel, hanem megfelelő facebook oldalat, akkor a fb se több, mint egy digitális újság.



Unalmas már ez a démonizálás, ráadásul úgy, hogy ettől okosabbnak hiszed magad, mert te bezzeg nem olvasol fb-ot, meg aztán mennyivel jobban tudod, mint mások, akik a fb-ot olvassák.


Elárulok egy titkot: nem tudod. Sőt most kiröhögtetted magad.

aug. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/85 A kérdező kommentje:
Abban a Facebook csoportban szakorvosok vannak! Csak és kizárólag orvosok válaszolnak a betegek kérdéseire. Nemrég még országos díjat is nyertek a közösségi munkájukkal. Bírom, hogy fogalmatok sincs, miről van szó, de már megy a fröcsögés. Én segítő szándékkal írtam ki ezt a kérdést.
aug. 3. 17:37
 20/85 A kérdező kommentje:
17-es hogyhogy nem kaphattál, allergiás voltál rá?
aug. 3. 17:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!