Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A lassan 5. hullámukat oltatla...

A lassan 5. hullámukat oltatlanul nyomóknak mi lehet a titka? Hogy nem félnek?

Figyelt kérdés

2021. dec. 11. 15:19
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
71%

#30:

Na mindjárt téged is lehánynak, hogy csak kamuzol, és megint megjelent az akinek a kollégája oltatlan... :D RIP!

2021. dec. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
67%
Nem vetted még észre, van pár nagyon beteg ember aki folyamatosan teleszórja a gyakorit? Ezek mentálisan sérült emberek, ez életük legnagyobb öröme. De még ezzel sem lenne gond, ha nem párosulna egy hatalmas rosszindulat az elmebajukhoz.
2021. dec. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
74%

#31:

Egy irodában ülünk tizen, ebből 6-4 az oltott-oltatlan arány, de az egyik oltatlan nem antivaccos, csak a nyáron már volt covidos és azóta még nem kérte az oltást.

Egyébként nem volt belőle konfliktus egyszer sem, kedveljük egymást és senki nem akarja "megtéríteni", főleg megbántani a másikat. Például a lebetegedett koleginám esetében tudom hogy azért nem akarja mert évekkel ezelőtt a férje valami oltás után durván lebetegedett napokra, tehát most mit kezdjem el győzködni hogy nincs mitől félniük?.

2021. dec. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amúgy a legnagyobb probléma nem a vírus maga... hanem az, hogy ha akár egy felnőtt, akár egy gyerek kicsit beteg: a felnőtt megy dolgozni, mert félti a munkahelyét a keresetét... a gyereket küldjük bölcsibe-oviba-suliba- ugyanezért: mert kell a megélhetés, nehogy kirúgjanak... " csak taknyos kicsit-csak köhög kicsit"-nem gondolunk a többi gyerekre-szülőre, hogy még ha nem is covid, de a többiekkel is kibaxunk ha elkap a másik gyereke bármit. Nem csak nekünk szülőknek, de a munkáltatóknak is szükségük lenne megértésre. Szerintem ezzel van a legnagyobb probléma. Hogy betegen is bemegy a dolgozó nehogy kirúgják. Hogy betegen is elküldjük a gyereket suliba, mert dolgozunk kell, különben kirúgnak és miből veszek holnap kenyeret? - ezen kéne elgondolkodni... ha mindenki otthon tudna maradni már csak egy náthával is pár napig, hogy lássa nincs-e nagyobb baj, akkor nagyon sokan nem fertőzhetnének meg, sokkal kevesebb beteg lenne. Szerintem...
2021. dec. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
70%
#34 Többek között ezért is voltam állandóan náthás még a suliban. Mert ha egy kicsit folyt valakinek az orra vagy köhögött, kiröhögte volna a tanár ha haza akart volna menni. A munkahelyen meg főleg. Remélem most a covid után legalább hagyják majd az embereket otthon pihenni, főleg ha megoldható az otthoni munkavégzés.
2021. dec. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
70%
35-ös.. 46 éves vagyok, szóval tudom miről beszélsz suli terén :) A munkáltatóknak kéne normálisan hozzáállni ehhez a helyzethez és amíg ők kirúgással "fenyegetőznek"- ha a gyereked miatt vagy sajád magad miatt nem mész be dolgozni - addig nehéz lesz ezt a helyzetet rendbe tenni .
2021. dec. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
62%

Mitől féljek? Hogy majd meghalok? Hát, ez már születésemkor kiderült.Végülis retteghetnék addig, de én úgy döntöttem, ráérek majd akkor. Addig inkább élek. Amúgy nem tudom, voltam-e covidos, de valami biztos volt, mert volt némi antitestem, amikor nézettem, csak kevés.

Titkom nincs, télen szedek D-vitamint, amúgy használom a józan eszem. BKV-n például már rég (mielőtt köteleztek), maszkot hordok, BKV után kezet is fertőtlenítek. Végre újra sportolhatok, jaj, Jesszus, maszk nélkül zárt térben!😮Egyébként meg egy csomó covidossal találkoztam (utóbb derült ki persze, hogy az volt) és semmi.

A rettegők nagy bánatára még élek, pedig már vagy 4x meg kellett volna halnom.

Ja, amúgy autoimmun beteg vagyok. Gondolom, akkor már most kössem fel magam, úgyse élem túl, igaz?😉

2021. dec. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
57%
Nem hiszünk a propagandának és képesek vagyunk gondolkodni.
2021. dec. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
61%
Már átestem a fertőzésen és számomra nem volt vészes. Maradvány tünet sincs, így abszolút nincs okom félni, "le van tesztelve". Persze lehetne riogatni, hogy "de az új variáns ellen nem vagyok védett", de az a helyzet, hogy az oltottak sem. Egyébként mindent ugyan úgy csinálok, mint eddig, nem mosok kezet a megszokottnál gyakrabban, nem használok kézfertőtlenítőt, nem félek a tömegtől, stb. A coviddal kapcsolatos híreket pedig igyekszem kerülni.
2021. dec. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
66%

09:55

Én ezeket a túlzott kézfertőtlenítési ajánlásokat egy hétköznapi ember (nem eü-s vagy gasztrós) számára a bőrre károsnak és fölöslegesnek tartom.

És azt se hiszem hogy ezekkel a távolságtartási szabályokkal ki lehet trükközni a Magyarországon honos kórokozókat, mert előbb-utóbb úgyis megtalálnak.

2021. dec. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!