Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A lassan 5. hullámukat oltatla...

A lassan 5. hullámukat oltatlanul nyomóknak mi lehet a titka? Hogy nem félnek?

Figyelt kérdés

2021. dec. 11. 15:19
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
77%
Igazából teljesen kizártam az egész cirkuszt és ugyanúgy élem az életem. Nem fogok rettegni, ha eljön az időm hát eljön.
2021. dec. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
75%
Józan észnek hívják a titkot.
2021. dec. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
77%
Ha félnék, akkor jobb lenne? Ha nem sulykolnák mindenhol a hullámokat, én semmit nem vettem volna észre az egészből.
2021. dec. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
50%
Fiatal, egészséges és oltatlan vagyok, ez a retek kór meg csak az idős oltott betegeket ritkítja.
2021. dec. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
44%

Semmi titok nincsen, változatosan étkezek, megiszok 2-3 naponta pár cl whisky-t, és a sört sem utasítom el :D

Nincs betegségem, ami befolyásolná a dolgot.

2021. dec. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
62%
Én sem értem. Alapvető dolgokat betartok, piszkos kézzel próbálok nem az arcomhoz nyúlkálni, szerencsére nem kell tömegközlekednem sem, viszonylag keveset vagyok emberekkel. Szedek vitaminokat, próbálok megfelelően enni. A másik oldalt viszont, mentálisan elég szarul vagyok (de nem a covidtól való rettegéstől), rosszul alszom és szorongok.
2021. dec. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
85%

Úgy beszélsz kérdező, mintha ez egy pestis lenne amibe mindenki, aki elkapja, belehal, az oltás pedig ettől 100%-osan megvédene.

Ezzel szemben a valóság az, hogy egy bizonyos korosztályra, bizonyos háttérrel valóban nagyon veszélyes a vírus, a többieknek kb a 98%-a köhögéssel, náthával megússza. Persze a 2%-nak és az érintett korosztálynak attól még szívás és veszélyes, ez nem vitás. Nekem is halt meg sajnos idős rokonom.


Az oltás pedig persze, segít valamennyit azoknak, akik alapból veszélyeztetettek, sőt! Nekik szuper, hogy van. Annak ellenére, hogy sajnálatos tény, hogy sokan lesznek betegek és halnak meg x db oltás után is.

De az egészséges fiatalok 98%-át és a szervezetüket is aztán teljesen hidegen hagyja a vakcina léte vagy nemléte, ahogy valszeg maga a vírus is. Tőlük miért vársz el rettegést, pánikot, sürgősen oltásra rohanást, félelmet?


Ahogy az egyik korábbi válaszoló írta, ennyi a titok. A józan ész és a gondolkodás.

Nem vagyok elvakult kormányellenes, de ha csak a hivatalos tájékoztatást nézném, a gondolkodást meg mellőzném, talán hamarább haltam volna meg szívinfarktusban, amikor a barátom testvéréről, akivel én is találkoztam, kiderült a covid, minthogy kihordtam volna lábon, egy tüsszentés vagy köhögés nélkül vígan mosolyogva. Utána hetekkel derült csak ki antitest alapján, hogy ja, amúgy akkor én is elkaptam.


Azóta egyébként beoltattam magam az elvileg leggyengébb vakcinával, mivel se akkor, se most nem azt tartom ezt a messiásnak, csak kell a papír és drága folyton az antitest teszt. De ha nem kaptam volna oltást, akkor se lennék sokkal parásabb és nyugtalanabb, mint most. Egyszerűen hidegen hagy a téma, vannak annál nagyobb dolgok, veszélyek is.

2021. dec. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
68%
Én inkább a rettegőket meg az oltottakat nem értem.. szívbetegen sem érdekel ez a marhaság.
2021. dec. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
64%
őszintén? Messziről kerülöm a kézfertőtlenítést, kezet sem mosok gyakrabban, mint eddig. Buszozok. Maszkot húzok, ahol kötelező. nem teszem tönkre a vesémet meg a májamat mű vitaminokkal.
2021. dec. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
26%

Kollégám tavaly ilyenkor rosszindulatú daganatból gyógyult, mégis ezerrel tolja ezt az antivaxer dumát. Én direkt nem vitatkozom vele, mert ő a "vidéki parasztok vagyunk, minket megvéd a pálinka" szinten van. Nem túlzok, ezt fennhangon nyomta az irodában, amikor még bejártunk.


Emellé elhűlve kérdezi, hogy "miii be vaaagyunnkk ollttvaa?" "Komolllyaaaan?!" "És még éltek?"

Majd kiselőadást tart arról, hogy ő nem *hisz* az oltásban...


Ennek ellenére napról napra felsorolja a közös face csoportunkban (HO-n dolgozunk már) hogy melyik nap mennyi ember halt meg, és ez mennyire borzasztó. És ha ennyit meg bevallani a kormány akkor mennyi lehet a valóságos szám? És ő mennyire fél.


De ismétlem, "az oltásban nem *hisz*", frissen gyógyult rákbetegen...


A 85-90 közötti anyjával él, mert amikor HOába küldtek minket odaköltözött a mutterhoz. De "mutter" sem *hisz* az oltásban, így ő sincs oltva...



Tehát összességében nem mondanám, hogy aki oltatlan az nem fél.

2021. dec. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!