Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Oltáshívők, Oltásellenesek!...

Oltáshívők, Oltásellenesek! Miért tépítek így egymást? Mire számítotok?

Figyelt kérdés

Itt az oldalon folyamatosan megy a vagdalkozás, egymás ócsárolása, sértegetése, alázása.

Ez rég nem arról szól, hogy melyik oldalt támasztják alá a tények, hiszen mindkét oldal fel tud sorakoztatni épp elég érvet. Épp csak a másik oldal mindig megkérdőjelezi a hitelességét, vagy egyszerűen ignorálja.

Kezd leginkább hitvitává alakulni az egész, hiszen a tények semmit sme érnek, csak az, hogy ki miben hisz és majd a jövőben hogy meg fog bűnhődni a hitetlen (. Gyahúr kutyák, pfej!:D


De mit vártok egymástól? Hogy majd a másik azt mondja, hogy

"Te Béla! Igazad van, holnap elmegyek oltakozni!"

vagy

"Te Gyula, igazad van, nem megyek el a következő oltásra!"

?

Mert én kétlem, hogy bármelyikőtök valaha is hagnyá magát meggyőzni...

De akkor minek ez a toxikusság ide? Azt ne mondjátok, hogy ebben érzitek jól magatokat.. Vagy igen? Ócsárolni a másikat, ez okoz boldogságot nektek?



2021. dec. 7. 20:15
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
11%

hiszen mindkét oldal fel tud sorakoztatni épp elég érvet.


Érvet csak az egyik tud. Az nem érv, hogy azt kamuzom, minden oltott ismerősöm meghal.

2021. dec. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
69%

11 nem érv, mert ostoba vagy hogy megértsd. Ugy csinálsz, mintha lenne egy egy, univerzális, megmásithatatlan igazság (ami egyébként hetente változik), és te ezzel természetesen tisztában vagy, és aki nem ért egyet, az kamuzik és hülye.


Nekem nincs szükségem az oltásra, és nem igazán értem, hogy ezt egyesek miért nem tudják elfogadni. Egy hangos kisebbség höbörög, a keresztény inkvizicio és a náci Németország jut eszembe: hozol egy döntést, viseled a következményeit... Más hoz egy döntést, viseli a következményeit... Ugye így lenne értelme?


Most aki nem oltat, viseli azoknak a szerencsétleneknek a döntéseinek a következményeit, akik félnek, akik megették a propagandát, akik 30 év alatt szétrombolták az egészségügyet... Azért ez így mégsem járja.

2021. dec. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

11, ne kezdd...



12, te meg ne folytad..

Alapvetően a döntés és következményviselés kapcsán egyetértek, bár jelen esetben ugye árnyaltabb a dolog, mivel a fertőzés kapcsán pont hogy egymásért vagyunk felelősséggel. A maszk hordása sem téged véd meg, hanem ha te beteg vagy, másokat, szóval elsősorban nem magadért kell hordanod, hanem mások miatt. (ok, "megvéd"=csökkenti a fertőzés esélyét, nyilván nem 100% védelemről van szó).

És a nyájimmunitás ugyanez, kell hozzá eg ykrikitus tömeg ami aztán már megvédi a nem-immunis kisebbséget is.


"akik 30 év alat szétrombolták az egészségügyet"

Na és itt térünk rá kicsit 8-9es válaszra is. Őőőőő ki rombolta szét az egészségügyet? A Kontyos Mari a harmadikról, mer tő be van oltva? Vagy a Festő Zoli, aki oltatott? Mert hogy ők oltottak. És ők nagyobb vlaószínűséggel vannak itt az oldalon, mint a ZOrbánmegaGyurcsány, akik ténylegesen hoztak olyan döntéseket amik az egészségügy állapotát befolyásolták.


Megértem, hogy fáj az, hogy úgymond elnyomott kisebbségbe tartoznak most az oltatlanok. Bizonyos szintig azt is megértem, hogy ostobának és rettegőnek tartják az oltatlanok az oltottakat, bár ez az értékítélet sokkal inkább már saját kialakított képen alapul, mintsem a tényleges valóságon. (Úgy értem sokak telibeszarják az egész témát, oltakoznak aztán mennek dolgukra, mint a többi oltás esetén, nem foglalkoznak ők 10 percet sem ezzel).


Ezért mondtma, hogy fordulj a döntéshozók felé. Kik csorbították a jogaidat? A politikusok. Akkor miért annak magyarázol az internet pöcegödrében, aki ugyanúgy csak a politikusok döntésétől függ, mint te? Nem mész vele semmire. Az meg, hogy folyton reagálsz a csoportodat ért sztereotíp vádakra.... csak az idődet és energiádat pazarlod, látszik, hogy nem tartoztál korábban semmilyen kisebbséghez:D És a sézlmalomharc vitákkal igazából csak mélyebbre ássátok az árkot a két "tábor" között, pláne ha ostobának meg rettegőnek titulálják a felek egymást...


Röviden: tök fölösleges vitázni, mert soha semmi eredménye nem lesz, aztán a végén belefáradsz és megutálod az egészet. És ez most nem neked szól szmeélyesen 12es, hanem mindnekinek aki a témában vitázik.


Döntéshozók felé fordulás: Mondanám, hog ymenj tüntetni, de ugye amíg nem Vitya hálószobájának ajtaján dörömbölsz vascsővel, pont leszarja mit cisnálnak az emberek a téren. Illetve hát... végülis populizmusban élünk, ha azt látja, hogy egy intézkedés nagyon népszerűtlen, meg fogja másítani, mert a népszerűség a kulcs a választásokon, nem a hatékonyság.

Svájcban volt népszavazás arról, hogy legyen-e különbség téve igazolvánnyal rendelkező és nem rendelkező között. Miért ne lehetne itt is? Oké, itt picit akadályozva van a legtöbb demokratikus eszköz, dee azért nem lehetetlen.

2021. dec. 8. 10:24
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem fölösleges vitázni egy olyan kérdésben ami mindenki életére kihat így vagy úgy. Most az oltatlanok vannak befenyítve, utána már az oltottak is be lesznek. ​A passzív, beletörődés a legrosszabb válaszreakció. Ez pedig jelenleg egy olyan helyzet amit nem szabad hagyni hogy eszkalálódjon, ez már nem az a szint. Ezt a részét nem érti meg sok ember. Magyarországon egyenlőre még nem olyan durva a helyzet, de pl. Ausztráliában már eléggé kezd elfajulni. Ezért van ekkora ellenállás az emberekben világszinten, mert nem szeretnék ha a történelem ismételné önmagát. Tehát, az oltások és ezzel járó előny/hátrány csak mellékprobléma, plusz ez egy globális probléma. Ezt a videót nézd végig és megérted mennyire komplex a helyzet: [link]
2021. dec. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező:

-"fertőzés kapcsán pont hogy egymásért vagyunk felelősséggel" - mutass rá kérlek, hogy Téged ki kért meg arra, hogy hordjál maszkot. Én biztosan nem, sőt megkérlek, hogy miattam ne hordj maszkot (és hidd el, ezzel még jópáran vannak így). Hordjál maszkot, ha jól esik, de légyszives ne hivatkozz az arctalan "közösségre", jelöld meg legközlebb, hogy ezt ki kérte Tőled, és arra hivatkozzál. Én mindösszesen arra kérlek, hogy ha ferzőző beteg vagy, ne menj közösségbe (semmilyen betegséggel)

-"Őőőőő ki rombolta szét az egészségügyet?" - a dilettáns kormányzat és ezt az állapotot fenntartó dilettáns emberek, akiknek még mindig fontosabb Soros/Gyurcsány/Orbán/migráns/Trianon, mint a jelenlegi életükkel és boldogulásukkal foglalkozni, és nem ideológus senkiháziakat királyként kezelni (van olyan, hogy szekta, azt is lehet alapítani, csak mondom). A jelenlegi állapotot Kontyos Marik és Fesző Zoli tartják fent, ahogyan a szomszédot sem Adolf Hitler lőtte bele a Dunába, hanem az agymosott átlagember, mert akkor az volt a trendi

-"ostobának és rettegőnek tartják az oltatlanok az oltottakat" - NEM!!! rengeteg barátom és családtagom oltott, egyiket sem tartom ostobának. A saját frusztrációjukat a mások életébe való folytonos beledumálással konpenzáló, mindenféle ködös ideológiára hivatkozó fanatikusokat tartom idiótának, megjegyzem mindkét oldalon.


Abban teljesen egyet értek Veled, hogy nem egymást kellene cseszegetni emiatt, és szerencsére ksiebbség a vakvcináci csoport, azonban az irány nagyon nem jó. A Holokausztot is meg lehetett volna akadályozni, csak ugye ott is mindenki a kisebb ellenállás felé ment, aztán Auschwitzban, meg a lövész árkokban elvérezve gondolkodhattak a kollegák, hogy ugyan már ezt most miért is kellett.

2021. dec. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
69%

A kérdésed jogos. Ugyanez a bajom nekem is. Mindegyik oldal meg van győződve arról, hogy a másik a hülye.


Minden ember önmagáért, az önmagával szemben hozott döntéséért felelős.

Ebbe senkinek nincs joga beleugatni.

2021. dec. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

14, akkor az legyen VITA és nem ostobák és rettegők sértegetés-versenye. És ehhez két fél kell. Ha te vitázni szeretnél, más meg nem, akkor abból nem lesz vita, ezt be kell lásd. Keress olyat, akivel lehet vitázni, aki meg láthatóan nem akar, azt ignoráld.


15, megkérsz, hogy ha fertőző vagyok, maradjak otthon. Deeee honnan tudjam, hogy fertőző vagyok? Ha elkezdek köhögni meg taknyomnyálam egybefolyik okés.. de már előtte napokkal is fertőző voltam..


Dilettáns kormányok és fanatikusaik - 10%-ig egyetértek. Viszont ha ez a probléma, miért az Egészség kategóriában vitázol, ahol az oltás-nemoltás a téma? Mert lehet, te nem az oltásról besézlsz, hanem a mögötte húzódó hatalmi és jogi problémáról, de sokan mások pusztán az oltásról beszélnek és kész. Azaz nem vagytok közös lapon, elbeszéltek egymás mellett. Az meddő párbeszéd. Érdemesebb lehet akkor a politika kategóriában vitába szálni másokkal, nem?


Ki minek tartja a másikat - egyébkén amit mondasz az tök jellemző, hogy családban, ismerősi körben senki nem vág a másik fejéhez olyat, amit itt a GYKn igen. Persze, van egy hangos kisebbség itt is, akik sikerrel provokálják a többi embert értelmetlen ócsárolós hisztire. Ezt a kérdést is egy olyan kérdés ihlette, hogy "nem szavazták meg a kötelező oltást a képviselőknek, na erre mit léptek covidrettegők?" és alatta több tucat "hááá a gyökerek, most jól pofára esnek" típusú komment van. Ez nem célszerű, cserébe nagoyn provokatív.

Ugyanakkor látom az oltottak kommentjeit is, hogy elhordják felelőtlen, vak, ostobának az oltatlanokat. Ez is csak nettó fröcsögés.


Összességében.. ha ez tényleg nem az oltásról szól, akkor szerintem tényleg nem az egészség kategóriában kéne erről témát nyitni, mert az itteni emberek az oltásról eszélnek, nem a politikáról.

Mondjuk a Politika kategóriában sem jobb a vitakészség, de ott legalább nagyobb valószínűséggel beszélnek ténylegesen a politikáról.

2021. dec. 8. 12:20
 18/35 anonim ***** válasza:

17:


"megkérsz, hogy ha fertőző vagyok, maradjak otthon. Deeee honnan tudjam, hogy fertőző vagyok? Ha elkezdek köhögni meg taknyomnyálam egybefolyik okés.. de már előtte napokkal is fertőző voltam.." - ha tudod, hogy beteg vagy, maradj otthon. Ha nem tudod, akkor ne maradj. Ebben mi olyan bonyolult?



"Dilettáns kormányok és fanatikusaik - 10%-ig egyetértek. Viszont ha ez a probléma, miért az Egészség kategóriában vitázol, ahol az oltás-nemoltás a téma? Mert lehet, te nem az oltásról besézlsz, hanem a mögötte húzódó hatalmi és jogi problémáról, de sokan mások pusztán az oltásról beszélnek és kész. Azaz nem vagytok közös lapon, elbeszéltek egymás mellett. Az meddő párbeszéd. Érdemesebb lehet akkor a politika kategóriában vitába szálni másokkal, nem?" - a felvetett szempontjaidra reagáltam. Tedd át másik kategóriába, aztán biztosan reagálnak rá ott is.



"Ki minek tartja a másikat - egyébkén amit mondasz az tök jellemző, hogy családban, ismerősi körben senki nem vág a másik fejéhez olyat, amit itt a GYKn igen. Persze, van egy hangos kisebbség itt is, akik sikerrel provokálják a többi embert értelmetlen ócsárolós hisztire. Ezt a kérdést is egy olyan kérdés ihlette, hogy "nem szavazták meg a kötelező oltást a képviselőknek, na erre mit léptek covidrettegők?" és alatta több tucat "hááá a gyökerek, most jól pofára esnek" típusú komment van. Ez nem célszerű, cserébe nagoyn provokatív." - egyet értek


"Ugyanakkor látom az oltottak kommentjeit is, hogy elhordják felelőtlen, vak, ostobának az oltatlanokat. Ez is csak nettó fröcsögés." - egyet értek. De ez sem az oltottakra, hanem az agyatlan otltottakra jellemző.



"Összességében.. ha ez tényleg nem az oltásról szól, akkor szerintem tényleg nem az egészség kategóriában kéne erről témát nyitni, mert az itteni emberek az oltásról eszélnek, nem a politikáról." - a kettő már nem elválasztható.


"Mondjuk a Politika kategóriában sem jobb a vitakészség, de ott legalább nagyobb valószínűséggel beszélnek ténylegesen a politikáról." - én semmiről nem szeretnék vitázni, és senkit nem szeretnék meggyőzni semmiről... amíg mindenki így tesz.

2021. dec. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

Most látom, elírtam, nem 10 hanem 100% egyetértésre gondoltam.


"ha tudod, hogy beteg vagy, maradj otthon. Ha nem tudod, akkor ne maradj"

Yep, de ettől még ugyanúgy veszélyeztetlek téged.


Alapvetően azokat szólítottam meg a kérdésemmel, akik itt a kategóriában vitáznak, bszogatják egymást. Ha te nem győzködsz vagy sértegetsz másokat az oltással (és a mögötte lévő dolgokkal) kapcsolatban, akkor nem téged szólítottalak meg.

2021. dec. 8. 13:01
 20/35 anonim ***** válasza:
0%
"Yep, de ettől még ugyanúgy veszélyeztetlek téged." -tesa, akkor ennyi erővel autóba se ülj. Nagy fiú vagyok, nem kell rám vigyáznod, anyukám is azt, mondta kimehetek. Majd ha emiatt aggódom, itthon maradok, a nappalimba remélem csak nem jössz át.
2021. dec. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!