Mit jelent az, hogy a COVID vagy az influenza mindig velünk lesz?
40.Nem semmire nem megy Gibraltár ha ugyan úgy lezáratások lesznek.
Ahol alig van oltás ott pont hogy alacsonyak a halálozási adatok:
De nézzük meg olyan országok adatait ahol alacsonyabb az átoltottság mint nálunk,és lakosságarányosan mégis kevesebben haltak meg.Afrikában alacsony az átoltottság: 5% hogy hogy mégis lakosságarányosan minimális a halálozás?
Etiópia:115 millió lakos:6682 covid halott
Algéria:44 millió lakos,6021 covid halott
Kenya:53,77 millió lakos,5328 covid halott
Uganda:46 millió lakos,3256 covid halott
LIbéria:5 millió lakos,287 covid halott
Chad:16 millió lakos,175 covid halott.
Senegal:16,7 millió lakos:1883 covid halott
Malawi:19 millió lakos, 2304 covid halott
Nos akkor magyarázd meg hogy lehetséges hogy szegényebb országokban ahol alacsonyabb az átoltottság hogy lehet ily alacsony a covid halálozási arányí.
[tegnap 22:34]: "Nem semmire nem megy Gibraltár ha ugyan úgy lezáratások lesznek."
- Egyrészt nem lesznek ugyanúgy lezárások. Gibraltárban most annyi van, hogy a boltokban és a tömegközlekedésen viselni kell a maszkot. Nálunk azért ennél komolyabb a helyzet, ma reggel látom, hogy decembertől a szülők se mehetnek be a gyerekért az iskolába védettségi igazolvány nélkül. Másrészt főként nem abban látszik Gibraltár, hogy minimális korlátozó intézkedések vannak életben, hanem a számaikban. Itt fut fel a delta: az elmúlt egy hónapban 200 ezer új eset, és bő 2 ezer új halott. Ott fut fel a delta: az elmúlt egy hónapban ezer új eset, halott nincs. Sokadszor is mondom, nem Gibraltárral kell minket hasonlítgatni, hülyeség az egész, de ha már megtesszük, legalább annyi eszünk legyen, hogy az összehasonlítást is megtesszük rendesen.
Ami az afrikai országokat illeti, először csak hogy milyen nívós társaságot választottál: Etiópiában, Ugandában, Libériában, Csádban és Malawin az egy főre jutó éves nominális GDP nem éri el az ezer dollárt, Algériában kb. 3,5e, Kenyában 2e, Szenegálban 1,5e. Csak összehasonlításként, nálunk 18e felett van (és ez majdnem az EU legalja). Képzelhetjük, milyen ezekben a szerencsétlen országokban az egészségügy, helyenként törzsi viszonyok között a covid diagnosztikája, az adatszolgáltatás.
Ebből már akár ki is lehetne találni: ezek az országok nem nagyon tesztelnek, és ha leellenőrizzük: talált! Talán Algériát leszámítva tényleg rohadt kevés náluk a teszt (persze Algériában is lényegesen kevesebb, mint itt, pedig mi is az EU legkevésbé tesztelői között vagyunk). Azt megint megemlítem, hogy más adottságok, más éghajlat, más népsűrűség mellett persze nagyon pontatlan minden összehasonlítás (és ezért is elleneztem a gibraltári példát). De ha nagyon akarod: a felsorolt országok számaiból nem lehet bebizonyítani az oltás hatásosságát. Bizonyítsuk azokból, amikből lehet.
Kicsit olyan ez, mint ha egy gyilkosságot akarnék valakire rábizonyítani, te vagy a védőügyvéd, és akiket eddig iderángattál, azokat kivallattam, és végül mind a vádlott ellen vallott. Most hozol nyolc embert, akik ott se voltak, őket kivallattam, ők nem tudtak tanúskodni a vádlott ellen. Na és akkor mi van? Akkor mát miért nem Észak-Koreát hoztad, ahol államilag tagadják a covidot? Ott nincs oltás, se halott, az lenne a legjobb példa neked.
"Nos akkor magyarázd meg hogy lehetséges hogy szegényebb országokban ahol alacsonyabb az átoltottság hogy lehet ily alacsony a covid halálozási arányí."
- Erre még válaszolok. Ott is magas a covid halálozási arány, akit coviddal diagnosztizálnak, annak ott is meghalt 2-3%-a. És igen, ők szerencsétlenek, csóróságukban keveset diagnosztizáltak.
42.
A halálozási adatok biztosak,a fertőzöttség ismeretlen mivel nem megy el sok ember tesztre.
A Gdp magasabb nálunk,mint Afrikában de az árak meg még magasabbak.
Honnan tudod hogy nem lesznek Gibraltárban lezáratások? Maszkkal kezdődik,utána négyzetméter alapú korlátozás,kijárási tilalom,védettségi igazolvány kiterjesztése majd a teljes lezárás.Teljesen mindegy hogy most vagy 1-2-3 hónap múlva történik meg ,a végeredmény ugyan az
[tegnap 22:47]: "A halálozási adatok biztosak,a fertőzöttség ismeretlen mivel nem megy el sok ember tesztre."
- Az EU-ban minden súlyos beteget tesztelnek, ezért itt a halálozási adat tényleg biztos. Az általad kipécézett néhány afrikai ország életszínvonal tekintetében a világ legaljához tartozik, valahol nincs is rendes államiság. Etiópiában rendszeresen kínlódnak azon, hogy a külföldi segélyszállítmányokat a központi kormány elosztani se tudja rendesen, mert az ország bizonyos területei felett nincs igazi hatalmuk, ilyen-olyan hadurakkal kell egyezkedni. Élelmiszer-szállítmányokról beszélek. Nem covid-tesztelésről, adatszolgáltatásról. A halálozási adatok sem biztosak.
"A Gdp magasabb nálunk,mint Afrikában de az árak meg még magasabbak."
- Ember, van neked fogalmad arról a nyomorról, ami ott van!? Az előbb nominális GDP-t néztem, de akkor most lássuk ugyanezt vásárláóerő-paritáson, merthogy szerinted nálunk az árak még magasabbak.
Magyarország: 35,088,
Algéria: 11,433,
Kenya: 5,274,
Szenegál: 3,625,
Etiópia: 2,973,
Uganda: 2,706,
Csád: 1,621,
Libéria: 1,602,
Malawi: 1,005.
Tehát ez vásárlóerő-paritáson (dollár, fő/év, IMF, de a Világbank adatai is hasonlóak), ebbe már bele van kalkulálva, hogy hol milyenek az árak. Ha a nyolc afrikait összeadod, akkor is a magyar alatt maradsz. (De már nem sokkal. Ez azt jelenti, hogy veszel egy magyar átlagembert, bevásárol, veszel egy-egy átlagembert a felsorolt nyolc afrikai országból, mind bevásárol, összerakják egy kupacba, és már majdnem ott tart a kupac, mint a magyar bevásárlókosár. Ételben, ruhában, benzinben, utazásban, informatikai cikkekben. Minőségben és mennyiségben. Alig hiszem el, hogy erről beszélgetünk, de mégis...) Mellesleg a covid-tesztelésről nem hinném, hogy olcsóbb lenne ott, mint itt.
"Honnan tudod hogy nem lesznek Gibraltárban lezáratások? Maszkkal kezdődik,utána négyzetméter alapú korlátozás,kijárási tilalom,védettségi igazolvány kiterjesztése majd a teljes lezárás.Teljesen mindegy hogy most vagy 1-2-3 hónap múlva történik meg ,a végeredmény ugyan az"
- Nem tudom, mi lesz, azt tudom, mi van most. Október 15-e óta nincs halott, tegnapról mára annyi változott, hogy most már két súlyos állapotú beteg van. Gibraltár pici állam, gyorsan oltott, február elejétől április végéig oltották át a felnőtt lakosságot. Előtte volt 94 halott (egyébként szinte mind januárban halt meg), azóta van 4. Sokadszor is írom: nem jó viszonyítása alap, mert nagyon más adottságú ország, de az oltás ott marhára bevált.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!