Mit jelent az, hogy a COVID vagy az influenza mindig velünk lesz?
[ma 17:06]: "Ha ott meghal 1 ember, az olyan, mintha magyarországon meghalna 300."
- Így van, végre közeledünk. És nálunk a hétvégén meghalt az a 300 ember, igazából majdnem 400. Ott október 15-én halt meg utoljára egyetlen ember, azóta itt 2831 ember halt meg, ami kilencszer 300-nál is több.
[ma 17:34]: Tudom, mire akarsz kilyukadni, hadd vegyem elejét: ugyanazzal a protokollal számolták azt a 2831-et, mint azt az október 15-i gibraltári 1-et.
Nem én hoztam fel Gibraltárt, szerintem nem lehet jól összevetni egy mini városállamot egy rendes, normál méretű országgal. Egy "szkeptikus" hozta fel, hogy azt bizonyítsa, hogy az oltás mennyire nem ér semmit. Világosan, számokkal kifejtettem, hogy Gibraltár is azt bizonyítja, hogy az oltás sokat számít. És akkor ahelyett, hogy jönne egy tökös beismerés, hogy "valóban, Gibraltárban bevált az oltás", jön a tekergőzés, hogy normális-e maszkot viselni, meg hogy a halottakat hogyan számolják. El tudnám mondani, hogy miért jó kb. így számolni a halottakat, de más kérdések alatt már megtettem többször is, ha eddig nem ment át, eztán sem fog.
De még egyszer, Magyarországot nem Gibraltárral kell hasonlítgatni. Portugália hozzánk hasonló lakosságú és területű ország, nem bő 60%-os, hanem majdnem 90. Ott most napi napi kb. 10 halott van (bár sajnos fut felfelé). Nálunk ugyanez a szám kb. 100 (a hétvégi adattorlódást átlagolva, és sajnos szintén fut felfelé). Ugyanolyan protokollal számolva a halottakat.
33.Portugáliában nem tették tönkre az egészségügyet.Több oka van amiért Magyarországon lakosságarányosan többen halnak meg ilyen piti vírusban.
1.A lakosság 59 százaléka szenved krónikus betegségben
2.Egészségtelen életmód:Elhízás,láncdohányzás,
3.Az emberek jelentős része sokkal több órát dolgozik egy évben,így hamar kiégnek
4.Tönkretett egészségügy.
[ma 18:09]: Aha, persze, nyilván ez az ok. A korábbi (második és harmadik) hullámok alatt biztosan azért nem volt nagyságrendi különbség a két ország között, mert 2020 őszén és 2021 tavaszán még sokkal jobban hasonlított egymásra a két lakosság általános egészségi állapota és a két ország egészségügyi rendszere. Nagyon hihető. Szeretném például a 2-es pontodat jobban érteni. Elhízás. Ilyen sokat diétáztak a portugálok a nyáron, vagy mi, magyarok híztunk hirtelen ilyen sokat? Dohányzás. Ők tették le tömegekben a cigit vagy mi kezdtünk el tömegével dohányozni? Merthogy valami gyökeresen megváltozott az utóbbi fél évben, az világos, mint egy pofon.
Nem lenne egyszerűbb beismerni, hogy az oltás tényleg hatékony, mint leírni a huszadik három google kereséssel megbuktatható alternatív magyarázatot?
[ma 19:01]: "Beismerni,hogy az oltás hatékony?"
- A beismerést [ma 18:09] kommenttárson kérem számon, aki azzal kívánta magyarázni a Magyarország és a Portugália közötti nagyságrendi különbséget, hogy a két lakosság egészségi állapota és a két ország egészségügyi rendszerének állapota merőben más, de felhívtam a figyelmét arra, hogy ezek a különbségek feltehetően korábban sem voltak lényegesen kisebbek, mégsem volt nagyságrendi különbség a második és a harmadik hullámokban Magyarország és Portugália között. Amiben a két ország korábban nagyon hasonlított, most pedig nagyon nem, az az átoltottság.
"Mi rá a bizonyíték? Ugyan azok a számok mint 1 éve."
- A 90%-ban átoltott Portugáliában nyomorultul nem ugyanazok a számok, mint egy éve. Ez az egyik bizonyíték. A mi 60%-os átoltottságunk a jelenlevő agresszívabb variáns ellen annyira elég, amennyire. A kórházban covid-betegeket kezelő orvosok és ápolók elmondása alapján 7-10-szer annyi oltatlant kezelnek, mint oltottat. Ez a másik bizonyíték.
Ez a meccs eldőlt. A covid borzasztóan keresztbe tett a világnak, és egyelőre a sebtében kifejlesztett oltások a legjobb ellenszereink. Ez van, kommenttársaim, nem kell szeretni, de a mellébeszélés ideje lejárt. Néhány hét, elmúlik a negyedik hullám, aztán pár hónap lazaság, majd jön az ötödik, a hullámok ilyenek. Hogy mennyire fog fájni az ötödik hullám, az főként attól függ, mekkora lesz az átoltottság. Ha addigra se jön meg a lakosság jobbik esze, és az ötödik hullám is hasonlóan fájdalmas lesz, mint a 2-3-4, akkor utána kötelezővé fogják tenni az oltást Magyarországon is. (Persze csak azok számára fogják kötelezővé tenni, akik nem veszik fel maguktól. Aki magától is felveszi, azt senki nem fogja kötelezni. :)) Még az is lehet, hogy az ötödik hullámot sem várják meg, és a negyedik lecsengése után kötelezővé teszik az oltást. Ausztria már lépett, egymás után lépni fog a többi ország is, mi is sorra kerülünk.
[ma 19:46]: Világosan leírtam [ma 15:59]-ben, hogy Gibraltárban nagyon is sokra mennek azzal, hogy a komplett felnőtt lakosság be van oltva. Október 15-e óta nem volt covid-halálozás, pillanatnyilag egyetlen súlyos állapotú betegük van.
Kezd nagyon idétlen lenni a dolog. Egy úgynevezett "szkeptikus" kommenttárs felhozza [ma 15:24]-ben Gibraltárt, hogy nem mennek az átoltottsággal semmire. Elmondom, hogy de, mennek, nagyon látszik a számokon, mellesleg Magyarországot nem Gibraltárral kellene összehasonlítani, hanem Portugáliával. Everlight úgynevezett "szkeptikus" kommenttárs átvált Portugáliára, hogy ott ez meg az jobb. Elmondom, hogy tavaly ősszel és idén tavasszal nem így történt, Everlight kommenttárs érvei megcáfolva, de őt ez nem zavarja, megy vissza Gibraltárba. Közben néha egy-egy mondat erejéig előjön Magyarország, de a magyar számok (az orvosi beszámolók szerint) szintén az oltás hatásosságát támasztják alá, szkeptikusék azzal se tudnak egy-két kommentnél hosszabban érvelni, ezért inkább országot váltanak.
Tehát még egyszer: Gibraltár számai brutálisan jók. Gondolom, az érvelés most itt megint abbamarad, és újra országot váltunk. Szkeptikusék bármit megtesznek, csak logikusan ne kelljen összegezni az eddig leírtakat, mert akkor, jujujuj, még a végén kiderülne, hogy jó ez az oltás valamire, és jujujuj, az áltudományos megállapításokra és az összeesküvés-elméletekre alapozott álomvilág összeomlik.
Kb. ez a színvonal a járvány eleje óta:
- A vírus nem is komoly, csak meg kell nézni Svédországot!
- Nézzük meg akkor Svédországot alaposan. [... Svédország alapos megnézése...] Tehát a vírust komolyan kell venni.
- De hát a vírus nem is komoly, az USA-ban se történt semmi!
- Gondoljuk át rendesen, mi minden történt az USA-ban. [... az USA rendes átgondolása...] Tehát a vírust komolyan kell venni.
- De a vírus nem is komoly, nálunk itthon is mi volt?
- Nézzük meg, mi volt nálunk. [... Hazai viszonyok elemzése...] Tehát a vírust komolyan kell venni.
- A vírus nem is komoly, csak meg kell nézni Svédországot!
- Már megnéztük Svédországot, de a kedvedért még egyszer...
Most ugyanez folyik, csak az oltással. Szkeptikus bedob egy országnevet, de ahhoz túl lusta (és gondolatilag-logikailag túl igénytelen), hogy rendesen belegondoljon, a rendes belegondolást megcsinálja helyette valaki más (ma itt ez én vagyok). Kijön, hogy az oltás hatásos (mert ez a tény, azért ez jön ki minden ország alapos megnézésével, mert ez a valóság). Szkeptikus bedob egy másik országnevet, mert az sokkal egyszerűbb, mint öt percet gondolkodni, és újraértékelni a dolgokat. Az újraértékelés az a pont, amikor az ember kimászik a gondolati-logikai igénytelenségből. Ehhez kell egyfajta érettség.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!