Miért csak oltott és oltatlanokban gondolkodik mindenki, miközben semmi szó sem esik azokról, akik átestek a víruson, és természetes immunitást szereztek a Covid ellen?
Rengeteg kérdést olvastam a témáról, de mintha erről a harmadik csoportról mindenki elfeledkezne, és ezzel kapcsolatban még infóhoz is nehezebb jutni. Nekem Covid után hónapokkal ötször több antitestem van, mint az oltott apámnak (Sinopharm-ot kapott, de nála beindult jól a termelés). Elég fals az az elképzelés, hogy aki nem oltott (még) az bizonyára teljesen védtelen (holott lehet, hogy tele van antitesttel), míg ezt a nagy aggodalmat nem tapasztalni a kínaival oltott nyugdíjasok tömegeire, akik közben lehet, hogy teljesen védtelenek.
Én asztmásként estem át a covidon, enyhe-mérsékelt tünetekkel itthon, nem vagyok posztos se a tüdőröntgenem meg pontosan olyan jó, mint a Covid előtt. Jelenleg még nem szorulok rá az oltásra, a doktornő is figyelmeztetett, hogy beadathatom nyugodtan, de ha most adatom be akkor számoljak keményebb reakciókra a szervezetemtől.
Milyen szőrszálhasogató a stílusod...
Meg szeretnénk tudományos véleményeket, hogy egyáltalán kell-e nekünk valaha oltás.
Olyan figyelmet, mint azok aki oltatták magukat.
De milyen fura, hogy ez - ami a legbizonyosabb választ adja a fertőzésre és az immunrendszer működésére - a sok okost valahogy nem érdekli.
Mindegyik azon a qurva oltásokon, meg a mutánsokon rugózik.
A Green Pass rendszerbe sem kerültünk be. Miért?
Pedig én nagyon menőnek érzem magam, az oltottaknál is magasabb ellenanyag szintemmel.
Jutalmazhatnák a tökéletesen működő kis testemet. :D
Kérdező és mások
"A médiában erre vonatkozva nem jön semmi infó"
A médiában a cikkek többnyire és jó esetben az új tudományos közleményeket
adják tovább a lakosságnak. A gyógyultakról kevesebb a közlemény. Pl. hogy hány százalékban védett, aki betegségen átesett. Vagy akit az egyik variáns betegített meg, az mennyire védett egy másik ellen.
Azért mert az ilyen kutatásnak kevesebb a haszna és nehezebb is. Egyrészt az oltott/oltatlan összehasonlítás egy aktív döntést segít. A felgyógyult/oltott összehasonlításból csak az jönne ki, hogy mi a jobb, enyhén megbetegedni vagy oltani. De az előbbit nem lehet aktívan megvalósítani.
Másrészt a gyógyszergyáraknak kötelessége és érdeke oltott/oltatlan->megbetegedés statisztikákat csinálni. A gyógyultak esetében nincs ilyen érdekelt gazdasági szereplő.
Annyi kutatás volt, hogy a post-COVID tüneteket csökkenti az oltás, illtve hogy egy oltás növeli a gyógyultak antitestjeinek a számát. De a védettségbeli %-os növekedést itt sem vizsgálták.
Miért? Azért, mert gyógyultakra ez sokkal nehezebb. Nagyszámú alany van, akiről tudjuk, hogy oltatlan vagy oltott és milyen oltással. Ha valaki megbetegszik, csak meg kell nézni az eü. feljegyzéseket. De ha van egy beteg, akkor nehezebb róla tudni, hogy volt-e korábban beteg. Csak akkor lehet statisztikai alanynak használni, ha a megbetegedése előtt néhány héttel ellenanyag tesztet csináltak nála. Ilyen alany pedig sokkal kevesebb van.
Pl. azt vizsgálni, hogy egy variánssal megbetegedett mennyire védett egy másik ellen, szinte lehetetlen a kisszámú kiinduló információ miatt. Míg az oltottaknál ez nem gond.
És az oltási propagandának van értelme, a megbetegedésinek nincs.
Szóval ilyen okokból kevesebb a kutatási eredmény és médiaközlemény a gyógyultakról.
Tudományos közlemény a hazai médiában? Csak a pánikkeltés, a pánikkeltés és a pánikkeltés megy. Konkrét kérdésekre nem kapni választ, és nem azt várom el, hogy tudományos cikkek tömkelege foglalkozzon velünk, de legalább ne tegyünk úgy, hogy több, mint 800.000 ember megszűnt létezni!
Olyan egyszerű kérdésekre nem találni konkrét választ, hogy magas antitestre ha oltat valaki, milyen mellékhatásokra számítson. Beírod a keresőbe és csak az oltás utáni ellenanyag szintről megy a hadoválás. Arra sincs semmilyen tanács, hogy mi az a szint, ahonnan már beadathatod magadnak. De ugyanilyen tanácstalanság van a Sinopharm-os öregeknél is, akik ahogy a 23-as is írta, elvileg védettek, megvan a kártyájuk, régóta mehetnek bárhova, pedig negyedüknél semmilyen védelem sincs valójában.
Az sem segít, hogy bárki, aki az oltás utáni mellékhatásokról és rosszullétekről kérdez kapásból el lesz hordva oltásellenes idiótának, aki miatt terjed a járvány (itt Gyk-n is van egy ilyen troll, akinek ebből áll az élete). Tudtommal mondták is régebben, hogy nem ártana oltás előtt tesztelni, covidra is de ellenanyag szintet is jó lenne nézetni. Ugye nálunk ez nincs ingyen, fizethet az ember busásan, pedig valószínű nem viccből mondták, hogy nem ártana nézetni. Én mind a tesztelésen, mind a tüdőgyógyászomnál rákérdeztem, és mondták, hogy magas ellenanyag esetében be tud kavarni, én ha most adatnám be számíthatnék keményebb reakciókra. A médiában ezzel szemben? Nem vagy beoltva? Oltass oltass oltass de most rögtön, mert ha nem akkor jön a lélegeztetőgép!!!négy!! Dehogy akarom azt, hogy megbetegedési propaganda legyen, akarja a franc. Eszembe nem jutott, hogy ebből mi a jobb, a betegség-e vagy az oltás kérdésköre szülessen meg, csak nem gondolom, hogy hatalmas kívánság részemről az, hogy legalább a lábjegyzetben kapjunk már néha pár tanácsot mi is...
#25
Megírtam, hogy miért nehezebb a kutatás a gyógyultakkal kapcsolatban. Ezért van kevesebb. De mintha a falnak beszélnék.
"Tudományos közlemény a hazai médiában?"
Csak annyit írtam be a google-ba, hogy poszt covid oltás.Rögtön az első találatban ez volt:"Egyes hosszú COVID-betegek tünetei vakcinálás után enyhülnek", ami ugye a betegekről és az oltásról szól. Amerikai kutatás alapján.
Jaj hagyjuk már, nem én értetlenkedek, megmondtam, hogy nem hosszú tanulmányokat kérek, beérném egy normális tájékoztatással, de az sincs.
Amit linkeltél még csak köszönő viszonyban sincs azzal a problémával, amit én vetettem fel. Engem az érdekelt, hogy magas ellenanyag szint mellett kell-e oltani, vagy várjon az ember nyugodtan, ha várjon, akkor meddig, milyen mellékhatásokkal számolhat az, akit így oltanak be, stb. Fogalmam sincs ebből neked hogy jött ki az, hogy poszt covid szindrómára hogyan hat az oltás, nem vagyok posztos. Ezeréves hír, amit te linkeltél, amire viszont én kerestem rá, arra nincs tanács. Még jó, hogy nézettünk ellenanyag szintet és ott tudtam is kérdezni, akárcsak tüdőgyógyászaton.
#28
Amit írtam, az az első keresés első találata arra hogy mi történik ha valaki COVID után oltást kap. Ha érdekel a válasz, Te többet is rászánhatnál 10 másodpercnél.
És amit csinálsz az "értetlenkedés". Pontosan megírtam, hogy miért van kevesebb tanács a felgyógyultaknak. Mert minden ilyen kutatás nehezebb, mint az oltottak/oltatlanok esetében. És ha nincs mögötte kutatás, akkor minden hír, minden nyilatkozat - csak halandzsa.
"Miért csak oltott és oltatlanokban gondolkodik mindenki...?"
Nem mindenki gondolkodik csak oltottakban és oltatlanokban, de az egyszerűség kedvéért nem soroljuk fel folyton az összes variációt. (Tudod, mint az lmbtqixbzsw-témában...)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!