Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Aki oltásellenes, miért az?

Aki oltásellenes, miért az?

Figyelt kérdés

Az volna a kérdésem, hogy pontosan mik az aggályaitok a vakcina kapcsán? Mi az, ami kétséget gerjeszt bennetek? Illetve mit hiányoltok, mire lenne szükségetek ahhoz, hogy bízzatok az oltásban? (több információ, tapasztalat, idő, ilyesmire gondolok).


Kérem, csak azok kommenteljenek, akikkel lehet érdembeli, érvekre épülő vitát folytatni! Szeretném meghallgatni a tábor álláspontját, nem pedig kommentháborút kirobbantani.


Köszönöm!



2021. máj. 7. 15:41
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
41%

#10

Írtam, ha valami érdekel, te is utána tudsz nézni, vagy lusta vagy erre? Ja, mert mással végeztetni a piszkos munkát könnyebb és könnyebb lekamuzni, egy linkelt forrást, mert te annak tartod. Bocsika, én nem az agymosott mainstream médiát használom.

2021. máj. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
47%

#11

Miért nekem kell utánanéznem annak, amit más állít? :D

Egyébként utánanézve ezt találtam:


Felelősség:

"A termékfelelősségre vonatkozó uniós szabályokkal összhangban a felelősség továbbra is az adott vállalatot terheli. Az oltóanyag-fejlesztés szokatlanul rövid időtartama miatt a gyártók által vállalt potenciális kockázatok ellensúlyozása érdekében azonban az előzetes piaci kötelezettségvállalások előírják a tagállamok számára, hogy az abban meghatározott bizonyos feltételek mellett kártalanítsák a gyártókat az esetleges felelősségvállalásokért."

[link]


Táppénz:

43. § (1) * Táppénzre jogosult az, aki a biztosítás fennállása alatt keresőképtelenné válik és a Tbj.-ben meghatározott mértékű társadalombiztosítási járulék fizetésére kötelezett.

[link]


Kíváncsian várom akkor azt a hiteles forrást, ami szerint senki nem vállal felelősséget, és azt a jogszabályt, ami alapján oltás utáni rosszullét esetére nem jár táppénz.

2021. máj. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
89%
Az oltás után felvehetnek táppénzre, ha szarul vagy. Az oltás beadásának napjára nem jár táppénz.
2021. máj. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
43%

Mert semmi értelmét nem látom, hogy egy felmarketingelt, átkeresztelt influenza ellen beoltsam magam. Én más immunerősítő módszerekben bízom.

Ezen túl pedig túl sok az ellentmondás az egész körül, jó üzlet egyes politikusoknak, illetve nem látom biztosítottnak, hogy az oltásnak hosszabb távon sem lesznek mellékhatásai.

2021. máj. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
56%

Mert ostoba.


Bilgec,pcrnemerrevalo,maszkfereg,csipsz van az oltasba, termeketlen leszel, megolnek stb stb...

A tarhazuk vegtelen

2021. máj. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
86%

Reszben a #4 es teljesen a #6 velemenyet osztom.

Nagyon fontos, amit a 6-os irt az elso mondataban: az, aki nem akarja beadatni, nem feltetlenul oltasellenes. Legalabbis szerintem oltasellenes az, aki az oltas ellen kampanyol, es rossz szemmel nez azokra, akik oltatnak.

Teljesen megertem azokat, akik kerik: mert kronikus betegek, idosek, mert tartanak a virustol, es igy nagyobb biztonsagban erzik magukat. Vagy csak mert szeretnek :)

En azert nem szeretnem, mert eleg erosnek erzem az immunrendszerem. Telen-nyaron biciklivel/gyalog jarok, nem szoktam meg megfazni se, sportolok, stb. Emberekkel dolgozom, tavaly nyaron kulfoldon voltam, ket helyre jartam edzeni, tehat sok emberrel talalkoztam. Tudomasom szerint nem kaptam el.

Teljesen egyetertek a 6-ossal: a zsarolastol herotom van. Ezt most teteztek, hogy augusztusig marad a vedettsegi igazolvanyhoz kotottseg.

Hozzateszem, hogy nekem utazassal jaro munkam van, igy nem mindegy, hogy kulfoldon mit fogadnak el. Eddigi ismereteim szerint ezt tovabbra sem tudja senki :(

Orult nagy a bizonytalansag.

Mivel szeretnek visszamenni edzesre, sajnos be kellett adnom a derekam. Ezt a kormany sikernek konyvelheti el, de azt nem latjak, hogy orultul haragszok emiatt. Es meg az is lehet, hogy megsem oltatom be.

Nekem nem gond, ha megkulonboztetik az oltottat es nem oltottat, ha azt logikusan teszik. De az, hogy allatkertbe kell igazolvany, mig fuveszkertbe vagy teraszra nem, minden, csak nem logikus. Es ez csak egy a sok kozul :(

Bocs, a csalodottsagom most nagyon kijott :(

2021. máj. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, különösen a részletes levezetéseket!

Kellemes estét és jó egészséget!

2021. máj. 7. 22:09
 18/39 anonim ***** válasza:
37%
Én a 4-es hozzászólóval értek egyet. Én ugyan 31 éves nő vagyok,s én sem kérek az egészséges immunrendszeremnek egy nem kötelező oltást. Undorító,hogy zsarolással akarják rávenni az egészséges embereket erre...
2021. máj. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
59%
Mert amit művelnek a beképzelt, másokat lenéző oltáspártiak, attól kifordul a gyomrom. Nem akarok ilyen emberekkel egy ligában játszani. Tehát ezek után csakazértse.
2021. máj. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
30%
Bolondok vagytok ti egytol egyig :D
2021. máj. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!