Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Létezik 10 különböző indok,...

Létezik 10 különböző indok, ami miatt a covid oltást elutasíthatja valaki? T ismertek legalább 10-et, fel tudnátok sorolni?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 26. 21:53
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
47%

Aki nem hisz a gravitációban, az hova álljon? :)))


Extrém közveszélyes ami itt van, remélem IP cím alapján leszedik, akit le kell.

Felfüggesztettet kapott a vírustagadó, olvastátok...? Bocs attól, aki nem tud, de az nyilván ezt sem fogja elolvasni és meg sem sértettem.

" A bíróság szerint a vádlott cselekménye alkalmas volt a járvány terjedése elleni védekezés akadályozására, illetve meghiúsítására, ezért rémhírterjesztés bűntette miatt egy év tíz hónap – két évre felfüggesztett – szabadságvesztésre ítélték."


[link]

2021. ápr. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
40%

#46

Elég szomorú ha tényleg 2 oltás után halt meg az ismerősöd. És ezt nem fogják bemondani a hírekben sem.


Valóban igaz, hogy nincs teszt az oltás előtt. Ha lappang valakiben a vírus, és ráoltanak, akkor abból kórházba kerülhetnek vagy meg is halhatnak.

Népírtás folyik. Aki eddig nem került kórházba majd az oltástól oda kerülhet.

Persze lehet csak kevés százalékban, de az is fontos!

2021. ápr. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
45%
#54 én is tudok olyanról, aki a 2. oltás után került kórházba és halt meg covidban.
2021. ápr. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
50%

#53 azt a részt olvastad hogy "tárgyalás nélkül"? Nem is tudom mikor volt ilyen utoljára. Én nem vagyok se vírustagadó, se oltásellenes (se oltáspárti!), de ez azért elég félelmetesnek tűnik. Utoljara a Dredd bíróban láttam ilyet. Jó, persze lehet hogy bevett gyakorlat magyarországon, de azért egy xaros, később letörölt youtube felvétel miatt 2 évet kapni, azért az elég durva. Ebben a felvétel megtekintése maximum megerősíthet.


Értem én, hogy az oltás a mindenség, de aki fél, az mi a phaszomért ne bekkelhetné ki a járvány végéig? Minek rákényszeríteni mindenkire valamit ami bizonyítottan nem 100%-os hatékonyságú, viszont hamis biztonságérzetet kelthet?

2021. ápr. 29. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
0%

#48-as válasza kicsit átfazonírozva...



40%

Ébresztő! Szándékosan tönkrecseszik az amúgy egészséges emberek pszichéjét, gyengítik az immunrendszerüket, kivéreztetik a gazdaságot, hogy aztán gombokért fel lehessen vásárolni a csődbe ment vállalkozásokat, és szétosztani a haveroknak. Emberkísérlet folyik, és ez még így fog menni évekig, vagy az idők végezetéig. Figyelni kéne a jelekre. Orbán jóslatai valahogy mindig bejöttek, folyamatosan megy a "már csak egy kicsit kell kibírni" duma, amit újra meg újra hosszabbítás követ. A helyek belső terei nem nyithatnak ki, de 60 ezer fős teltházas EB meccsek lehetnek? És Kaszinózas mehet? Hogy van ez?


Kicsit töröltem belőle, kicsit hozzáadtam. :)

2021. ápr. 29. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
64%

#56


Mert nem lesz olyan, hogy járvány vége, amíg ennyien így gondolkodnak, mint te.

Orvosként számomra elszomorító, hogy egyes emberek mennyire nincsenek tisztában alap dolgokkal.

2021. ápr. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
25%

#58


Akarhogy is nézem, nem látom az ellenérveidet. Csak próbálsz hülyének beállítani. Ha te tényleg orvos vagy, akkor nagyon nagy szarban vagyunk.

2021. ápr. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
69%

Tudod mik az ellenérveim?


Hogy a védettség nyom nélkül eltűnt egyes páciensek esetében, akik már elkapták és ez nem egy ritka esemény. Az oltás lehet, hogy nem 100%-os, de akkor is nagyon ritka aki oltással elkapja, fertőz és kórházba kerül.

Ha valaki beoltatja magát, ennek az esélyét jól lecsökkenti, már ezért is megéri.


Én személy szerint azért is kérném az oltást (ha még nem lennék beoltva), mert a saját szememmel láttam, hogy a SARS-coV-2 mit okoz még fiatalok esetében is. Ez nem csak szimpla atipikus tüdőgyulladás, konkrétan volt olyan, akinek az érrendszere is hegesedni kezdett a tüdeje mellett, és ezek maradandó, visszafordíthatatlan károk. Tudniillik ha valami elhegesedik, az örökre úgy marad, nem regenerálódik a szövet, és funkcióját veszti. Továbbá idegrendszeri károkat is okoz, tönkreteheti a memóriát is. Olyan, mintha az ember hirtelen évtizedeket öregedne mind testileg, mind szellemileg.

Ha az oltás ennek az esélyét nagy mértékben lecsökkenti, akkor nincs miről beszélni.


A vakcina nem okoz maradandó károkat, csupán az immunrendszer "túlzott" reakciója okozza a mellékhatásokat, amiket el lehet viselni pár napig. Az, hogy vannak olyanok, akik oltva kapták el a betegséget még ha előfordul is, szignifikánsan kisebb arányban, mint az oltatlanok közt.

Véleményem szerint aki nem akarja magát oltatni az egy tudatlan és önző ember, aki nem vesz részt a társadalmi felelősségvállalásban.


Mivel nem tudni pontosan meddig marad védett valaki a vakcinával, ezért fontos lenne, hogy mindenkit minél hamarabb beoltsanak, hogy képesek legyünk elérni a nyájimmunitást. Viszont nekem rossz előérzetem van ezzel kapcsolatban.

2021. ápr. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
35%

Kedves orvos hozzászóló!

Az, hogy valakiben a védettség nyom nélkül eltűnt, egyes szakértők szerint rendkívül ritka, feltételezhetően valamilyen ritka immunhiányos betegség lehet a háttérben, amit vizsgálni kellene. Azt is elmondták, hogy a lakosság kb. 30-40%-a korábbi (másmilyen) koronavírusok általi fertőzések miatt már eleve immunisak az új vírusra, akik pedig már elkapták ez utóbbit, szinte kivétel nélkül egy életre védettséget szereztek.

Egyes szakértők szerint a súlyos betegség nagymértékben megelőzhető lenne, ha a fertőzöttek a betegség KORAI szakaszában megfelelő kezelésben részesülnének, így sokkal kevesebben kerülnének kórházba. Volt szó vitaminokról (D, C), cinkről, olcsó és széles körben elérhető gyógyszerekről (ivermectin és hydroxychlorokin). Ehhez képest nálunk (meg gondolom, sok más országban is) mi történik? Ha beteg valaki, maradjon otthon és szükség esetén vegyen be láz- és fájdalomcsillapítót. A háziorvos meg se vizsgálja. Ha már súlyos tünetei vannak, hívjon mentőt...

Nem rémlik, hogy ezelőtt bármikor lett volna olyan fertőző betegség/járvány, aminél a járóbetegtől megtagadták volna az orvosi vizsgálatot és kezelést egész addig, amíg nem jut odáig, hogy már kórházba kelljen vinni. Ennek a kommunikált okait nem szükséges ecsetelned, olvasom a híreket, képben vagyok. De akkor is. A háziorvosok az oltással vannak elfoglalva, pedig azt máshol is el lehetne végezni. Elvileg mind be vannak már oltva, tehát a fertőzéstől nem kell félniük, ugyebár. Igazából csak szervezés kérdése lenne, de fel sem merül, hogy most már változzon a gyakorlat.

A tünetmentes fertőzőképességet szintén vitatják egyes szakértők. Akkor miért nem elég, ha csak azok maradnak otthon, akik tüneteket észlelnek magukon? Miért kell az egészségeseket is bezárni?

Ha már orvos vagy, és volt dolgod COVID-os betegekkel, érdekelne, milyen gyógyszereket és vitaminokat (ezeket milyen dózisban) adtok nekik a kórházban.

Még rengeteg kérdést tudnék feltenni... Az általam hivatkozott szakértők nem laikusok: Prof. Dolores Cahill, Dr. Wolfgang Wodarg, Dr. Michael Yeadon, Dr. Paul Marik, Prof. Didier Raoult és még sorolhatnám. Az ő petícióikról, szakmai véleményükről hallgat a média, mert az "rémhírkeltés" - miért is? Miért rémhír az, hogy ez egy gyógyítható betegség (lenne), amiben megfelelő védekezés (vitaminok) és kezelés (fenti gyógyszerek) esetén nagy valószínűséggel kevesebben kerülnének kórházba és halnának meg, mint a szezonális influenzában?

Több, mint egy éve itt van ez a vírus, plusz ott vannak a tapasztalatok a korábbi koronavírus-járványokból, tényleg nem tudnak rá még mindig hatékony gyógymódot az orvosok? Csak az oltás létezik?

2021. ápr. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
44%

#61 "mert az "rémhírkeltés" - miért is?"



Mert akkor nem lehetne azt fújni, hogy csak az oltás, különben meghalsz. :D Mi lenne akkor a vakcinagyártókkal?

2021. ápr. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!