Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés, nagyon félek (? )

Gyökérkezelés, nagyon félek (? )

Figyelt kérdés

Holnap megyek gyökérkezelésre,soha semmi probléma nem volt a fogaimmal eddig csak fogkő miatt jártam dokihoz.Most megröntgenezték,és a felső jobb 4-es fogamat gyökér kezelni kell ,mert a fogínynél(a szájpadlás oldalról) van valami lyuk vagy ilyesmi.Itthon megnéztem fogorvosi tükörrel semmi nem látszik,barátnőm sem látott semmit.Szemmel nem lehet észre venni csak röntgen-el.Sokat olvastam róla,hogy elhal a fog elszíneződik ,sok esetben ki is húzták a gyökér kezelés után,és nagyon félek..

Nem szeretném,ha besárgulna ,feketülne vagy ki kéne húzni a fogamat =/



2014. ápr. 24. 23:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%
A dokik nem írnak fel szórakozásból gyökérkezelést.
2014. ápr. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell félni. Nyilván jó oka van az orvosnak arra, hogy gyökérkezelje. Nekem 2 gyökérkezelt fogam van, régen lettek kár gyökérkezelve és teljesen jó állapotban vannak, ugyanolyan színűek mint az élő fogamim, helyre jöttek és biztosan nem kell kihúzni.
2014. ápr. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%
Kapsz injekciót és nem fogsz érezni semmit. Nekem is van 2 gyökérkezeltem. Az egyik már elég régi. A másik még nem annyira. Ja és ez pont a jobb felső 4-es. Nincs vele semmi problémám. Nem szürkült el. Ha jól csinálják meg, akkor nem kell kihúzni. Állítólag ajánlott kb 15 év után koronát rakni rá, mert eltörhet vagy valami ilyesmi. De ez meg még ugye arrébb van :)
2014. ápr. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Sokan azt írják,hogy nem nagyon hat az injekció,volt már pár lokál érzéstelenítésem és tényleg ugyan úgy érzetem a dolgokat =/
2014. ápr. 25. 00:27
 5/19 anonim ***** válasza:
76%

Érezni azt fogsz, de a lényeg hogy ne fájdalmat.


Ha fáj, akkor szólni kell hogy a dolog nem stimmel.


De mindenképpen menj el, mert sokkal rosszabbul jársz ha nem mész!

2014. ápr. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Megyek,természetesen,csak aggasztó,hogy eddig 2 hónap alatt 3 fogorvosnál voltam abból 2 nem vett észre semmit és semmi nem is látszik,de elhiszem neki,ha azt mondja,hogy kell akkor kell,nem is a fájdalom miatt félek,mert az mulandó,hanem inkább ,hogy ne legyen csúnya :'(
2014. ápr. 25. 00:38
 7/19 anonim ***** válasza:
79%

Én sem éreztem semmit,csak mondjuk annyit,mintha egy törött fogpiszkálóval kaparásznád az inyedet.

Én pl. egy hányástól sokkal jobban félek ,mindent megteszek ,hogy ne hányjak. :))

2014. ápr. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,jó látni,hogy vannak még emberek akik segítenek másokon,ha csak verbálisan is ,de talán 1 kicsivel könnyebb lesz oda mennem holnap :)
2014. ápr. 25. 00:44
 9/19 anonim ***** válasza:
76%
Én is holnap megyek életem első gyökérkezelésére, novemberben másik orvos nem látta, pedig voltam, nekem letört a fogam, szemmel látható sajnos és korona kell. Kibírjuk, túléljük :)
2014. ápr. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Majd írd,meg hogy mi történt ,ide vagy akár privátba ,nagyon kíváncsi vagyok (:
2014. ápr. 25. 00:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!