Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fáj a gyökérkezelés?...

Mennyire fáj a gyökérkezelés? Hétfőn mennem kell és nagyon nagyon félek!

Figyelt kérdés

Sajnos van egy tömött amalgámos fogam, amit tönkretett a bölcsességfogam -.- és lehet gyökérkezelni kell, előtte röntgen...

Azt mondta a doki, hogy az egész fél arcomat elérzésteleníti és hogy nem fog fájni, de mindenhol azt olvastam hogy igenis fáj.. :( most akkor kinek higyjek?



22/L


2012. jan. 20. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs begyulladva, akkor nem lesz vészes. Nekem is volt, én is féltem, de kibírható. Igen, fáj egy kicsit, de elviselhetetlen.
2012. jan. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos több fogamat is gyökérkezelték (egy műtét miatt), de egyik sem fájt. Mondjuk elég nagy adag fájdalomcsillapítót adtak mindig, és volt, hogy még kértem, mert mondtam, hogy valahogyan nagyon mellé lőhette, de alig zsibbasztott el. Úgyhogy nyugi! Nem mindenkinek olyan vészes. És nekem nem is magánban csinálták, hanem sztk-ban.
2012. jan. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem is gyökérkezelték azt a fogam amit a bölcsességfog tönkretett.Amikor elkezdte csinálni nagyon fájt,szóltam a dokinak,adott még egy injekciót és utána már nem fájt abszolút.

Viszont a bölcsességfogat kiműtettem mert teljesen tönkretette volna a másik fogat és akkor egyszerre kettőt kellett volna húzni.Nagyon fájt,őrülten de még mindig jobb mintha kettőt húztak volna!

2012. jan. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
anyámnak nem fájt.
2012. jan. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem sztk-ba megyek, hanem magánorvoshoz. Állítólag a város és a környék legjobb dokija. Szüleimnek már csinálta a fogukat és ők nagyon csípik, meg az a néhány ismerősöm is. Hát nem tudom, de nagyon félek!!
2012. jan. 20. 20:47
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a bal felső másodikat gyökérkezelték, és nem volt kellemes, de csak akkor fáj, amikor a kamrákat piszkálja, ott mondani is fogja, hogy érezni fogsz egy áramütésszerű érzést, az kellemetlen. Amúgy teljesen kibírható! :)
2012. jan. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik begyulladt fogamat gyökérkezelték egy hónapja. Nekem fájt. Kaptam két szurit is, de a gyulladás miatt szinte mindent éreztem. Utána kiderült, hogy nem tudott minden ideget kiszedni (hátsó fog...), így megint meg kellett csinálni.
2012. jan. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Túléltem és abszolút de tényleg nem fájt!! :-) Sztem ezek után csak attól függ hogy ki milyen orvoshoz megy.... :-) Tök jó volt!!!! :-)
2012. jan. 23. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!