Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés utáni fájdalom...

Gyökérkezelés utáni fájdalom megszokott?

Figyelt kérdés
Tegnap gyökérkezelték a hátsó alsó őrlő fogamat, és a fájdalom elmúlt, de ha össze koccan a 2 őrlő fogam épphogy csak akkor fáj, na nem olyan hogy majd meghallok a fájdalomtól amolyan kellemetlen! De a fájdalom nem a fogamnál érzem hanem alul jövő, ez normális? Magától el fog múlni vagy vissza kell mennem! Amúgy ideglenes tömés raktak rá és eléggé kidomborodó lett egy kicsit a tömés valószínűleg ezért van a fájdalom?
2012. jan. 3. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
gyökér kezelésnél az idegek megvannak bolygatva, időben telik, mire megnyugszik. Főleg a környezetében lévő fogak idegvégződései lettek megbolygatva
2012. jan. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
nekem a majd 10 éve gyökérkezelt fogammal semmi ilyen nem volt. Amit viszont néhány hete gyökérkezeltek és egy hete tömték véglegesen, az ugyanúgy érzékeny mint neked. Lehet azéárt mert ezzel már későn mentem dokihoz és nagyon be volt gyulladva,lehet még javul,de én beletörődtem, hogy így marad:( A tesóm foga is érzékeny a mai napig...
2012. jan. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát ez durva! Remélem javulni fog, mert már a nyelvem érintésére is érzékeny..:/ De amúgy ha nem bolygatom akkor semmi fájdalom.
2012. jan. 3. 13:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnos, egész jártas vagyok már a gyökérkezelésekben és fogtömésekben. Eddig három fogamat gyökérkezelték, kettőt épp most karácsony előtt (most megyek 3-ra fedőtömést rárakni...). Lehet, még maradt benne egy kis ideg, és azok tényleg nagyon fájhatnak, azt majd a következő alkalommal kiszedi, és onnantól kezdve nem érzed. Ha továbbra sem múlik, akkor valószínűleg egy mellette lévő fogad is beteg. De még csak tegnap csinálták neked, ha pár napig továbbra sem múlik a fájdalom, érdemes a többit is megnézetni, mert egy gyökérkezelt fog nem fájhat, mivel halott.
2012. jan. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De így nagyon nem oké! Arra én is gondoltam hogy maradhatott benne ideg, mivel őrlő fogban több az idegszál gondolom én! Ha nem csillapodik holnap megyek vissza, mert ez már szuper érzékeny lett! :/
2012. jan. 3. 14:59
 6/6 anonim válasza:
100%
a gyökérkezelésnél az idegeket kiölik. amúgy utána még1-2 napig érzékeny lehet, de ha így fáj ott valami nincs rendben, lehet hogy szarul csinálták meg. ha 1-2 napon belül nem múlik el menj vissza
2012. jan. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!