Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogatlan lettem. Miként...

Fogatlan lettem. Miként változtassak rajta?

Figyelt kérdés

Több látszólag egészséges fogamat is ki kellett húzni elől, (balesetem volt és nem higiéniai okból, mielőtt valaki felhánytorgatja.)

Két opcióm van:

Egy fogklinikán több millió forintért pótolnák implantátummal és csontpótlással, de erre is egy évet kell várni és talán az alsó fogaim is tönkremennek addigra, mert kimaradnak a rágásból.

A másik verzió a felragaszthatós műfogsor. Olcsó és hamar megvan, de az nyilván nem olyan, mint egy fog és később talán megritkul a csont alatta, torzul az arcom.


Melyiket válasszam?



tegnapelőtt 21:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
A csontpótlás nem gátja a kivehető műfogsornak!
tegnapelőtt 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
A 10-es jól válaszolt. Egyébként 40 vagyok.
tegnapelőtt 21:54
 13/18 anonim válasza:
Nem tudom hol laksz de Pesten nagyon ajánlom a Császár Dentalt.
tegnapelőtt 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
De a kivehető fogsort sem lehet minden helyzetben megoldani, itt volt egy baleset, plusz x fog eltávolítás, ez nem olyan, mint amikor egy foghiány után pótolni kell. Nekem más okból volt hasonló esetem, mondjuk nekem hátul van a hiány, de amíg a csont nem épül fel, nem képződik újra, addig nincs lehetőségem implantálni. 2 hónapja volt a műtét, de még mindig fáj, oda amíg be nem gyógyul, senki sem tud semmit rakni, és nem is fog, meg is bolondulnék tőle.
tegnapelőtt 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 scamdemic ***** válasza:
28%

Nem elől, hanem elöl kellett kihúzni.

[link]

Én az implantátumot választanám egyébként.

tegnap 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
De elől. Rosszul tudod. Nézd meg, mielőtt hülyeséget írsz.
tegnap 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Elkezded a csontpótlást és addig kérsz ideiglenes fogsort.
tegnap 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én is pont ugyan ilyen helyzetben vagyok.

Nekem is volt balesetem, nem tört ki az összes fog de úgy tönkrementek hogy nem maradt elég ép fog ahhoz, hogy csináljanak egy körhidat. Kihúzták hát az összes fogamat.

Aztán kaptam műfogsort egy hete, most próbálgatom. Na ezzel sok gond lesz:

Én a legelső alkalommal amikor a számba vettem azt hittem kihányom! Borzalmasan rossz volt. Olyan volt mint ha tele lenne a szám, beszélni nem tudtam és nagyon fájt is, amikor levettem még vérzett is az ínyem. Eltelt pár nap akkor visszamentem. Kezdett már összemenni az ínyem akkori próbálkozásra már jobb volt és nem vérzett be. Fájni még fájt kicsit de nem vészes. Pont ma volt az első nap hogy rendesen hordtam. Kaptam hozzá műfogsor ragasztót is, úgy egész nap hordtam. Első 2-3 óra nagyon kellemetlen volt, nem nagyon tudtam beszélni és még ráadásul kicsit fájt is még. A beszéd nagyon nehéz, kb újra meg kell tanulnod beszélni. Én a mai napot azzal töltöttem, hogy beszélni tanultam.

Sok helyen olvastam hogy ilyen kellemetlen lesz és 3-4 hétig tart. Mert akármilyen pontosan veszik le a lenyomatot, soha nem fog tökéletesen passzolni így hát az ínyemnek kell hozzá nőnie / alkalmazkodnia, ez viszont eltart egy ideig.

A doki is azt mondta, egy hónap múlva menjek vissza.


Nekem is kevés csontom van.

2 lehetőség van:

1. csontpótlás

2. a meglévő csontozatra is tudnak implantálni viszont akkor ezt a kivehetős fogsort teszik fel. Ez ilyen stéges fogsor vagy mi. Kicsit olcsóbb. "Csak" egy millió 800 ezer.

A csontpótló esetben csak a csontpótlás kb 350 ezer ft, ha nem kérek szedációt. Nem ez rúgja meg a költséget, hanem a teljesen fix fogsor, az drágább mert az már 2 millió 300 ezer, ha nem kérek szedációt.

Tehát

Csontpótlás nélküli verzió: stéges kivehető fogsor, de ehhez is 4 db implamtátum kell: 1 millió 800 szedálás nélkül


Csontpótlásos verzió: 2 millió 650 ezer szedálás nélkül.


Mondták gondolkozzam rajta, addig hordhatom a műfogsort.



Igen valószínű csontpótlás után egy darabig nem viselheted a műfogsort, úgy fel leszel dagadva.


Amikor nekem a fogaimat húzták, akkor is fel voltam dagadva és borzalmas volt az első 2 nap. Csak pépeset tudtam enni.

Utána tudtam már leveseket, főzelékeket de akkor is olyat amit nem kell rágni.


Foghúzásnál is nálam csomó varratot tett fel, addig nem is engedett dolgozni a háziorvos (fizikai munka) ameddig ki nem szedte a fogorvos a varratokat és be nem gyógyult a seb. Ez volt majdnem 2 hétig.


Szóval ha foghúzásra kapsz táppénzt, akkor implantációra is és csontpótlásra is.

tegnap 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!