Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Jövőhéten orvosi vizsgálat a...

Jövőhéten orvosi vizsgálat a suliban. Mit mondjak?

Figyelt kérdés

ma volt az osztály névsorának első fele orvosi vizsgálaton, jövőhét hétfőn pedig a második fele jön (amibe énis beletartozom.)


állítólag olyanokat kérdeztek, hogy megvan-e mindkét herém, meg hogy minden rendben van-e és hogy volt e már nemi szervvel kapcsolatos műtétem.


ja és a lényeg, hogy azt is kérdezik, hogy a fitymámat rendesen hátra tudom-e húzni.

na hát nekem fitymaszűkületem van, de én ezt nem szeretném elmondani, ugyanis magam szeretnék elmenni az urológiára és nem akarom, hogy egy tök ismeretlen nő elkezdje nézegetni a..


meg amúgyis hátra tudom húzni rendesen, tehát tisztán tudom tartani, meg minden, csak a makkom nagyon fáj ha hozzá érek mikor hátra van húzva, mert mivel a szűkület beleszorítja a vért..



szal szerintetek elmondjam vagy ne? mert én szerintem nem fogom :/ majd amikor urológushoz megyek akkor fogom feltárni ezt a "titkot".

mi a véleményetek?


2010. okt. 6. 15:26
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
Keress egy számodra megfelelő orvost,menj el hozzá,ne halogassd túl sokáig.Akárki nekem se felelne meg,és a hol is fontos,meg a mikor is.
2010. okt. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 A kérdező kommentje:

hát ma bent voltam az orvosinál, és egyenesen megkérdezte a nő "van fitymaszűkületed?" hirtelen összerándult a gyomrom a kérdés hallatán, mert nehezen tudok hazudni, úgy hogy el is higgyék, és amúgy sem erre a kérdésre számítottam, és ezután a kérdés után rögtön szünet nélkül kérdezte: "hátra tudod húzni a bőrt?" és akkor arra mondtam hogy igen, tehát nem mondtam el neki.


viszont most van nagyobb problémám is a gilbert kórral, mert igazolnom kell, hogy már vizsgáltattam magam, és ha nem igazolom időben akkor három napra kórházba zárnak és azt megelőzően két napig szinte semmit nem ehetek, szóval ez most fontosabb.

2010. okt. 11. 21:16
 33/45 anonim ***** válasza:
55%

Úgy kell, LÚZER! :O

Íme a büntetése a sunnyogóknak! Nem egyenesebb lett volna mégis őszintének lenni? A baj nem jár egyedül... :-)

A dokinő felé minden elismerésem, mert ő legalább lelkiismeretesen végezte (volna) a dolgát, ha hagyják, és nem ilyen kényeske-fényeske-legyecske módjára viselkedikk valaki... oO


Tökmindegy ki vizsgál! A lényeg, hogy kiszűrjék a problémás egyéneket, de mint azt itt demonstráltad, hová és mivé "fejlődnek" le a társak, légy büszke magadra... Szégyen, hogy ennyit kell parázni egy egyszerű vizsgálattól, ami csak a gyerek érdekében történik... feltételezem, egyedül voltál bent...

2010. okt. 12. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom mi az a gilbert kór,írd már le létszi,hogy hozzá tudjak szólni!


De akarata ellenére senkit nem vizsgálhatnak meg vagy kötelezhetnek vizsgálatra.Akarata ellenére aki idegbajos csak azt küldhetik kórházban,gyógyintézetbe.

Ha köteleznek is hogy elmenj valmilyen vizsgálatra akkor ott csak megjeleni kell,de ha nem jelensz meg akkor is csak a kartonodra írjál,hogy nem jelentél meg.Szóval sehova nem zárhatnak be.


De a másik bajoddal fel kellene keresned egy urológust.

2010. okt. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:

Mi az a gilbert kór,még sose hallottam,nem csak valami szívatás ez?EGyáltalán a két dolognak van egymáshoz köze?EGyébként ahhoz hogy kórházba zárjanak szülőket is kell értesíteni,bele kell egyezniük..Ha csak kérdezget a doki ilyen jellegű dolgokról az egyáltalán nem gáz,persze 4 szemközt,ha már mást is akart volna,abba én sem mentem volna bele,csak szakembernél és önszántamból.


Nem hiszem hogy érdeke lenne bárkinek hogy akarata ellenére és felvilágosítás nélkül mind a döntési lehetőségeiről és a vizsgálatról ilyen vizsgálatot végeznek,mert az a semmibe vételét jelentené.Szóval e 2 dolog kell hozzá és persze beleegyezés,kényszer mindig rosszul sül el később.

Ez az egész dolog nem valami kamu úgye?,mert még sose találkoztam ilyen sztorival,hogy félsz dokihoz menni és utána meg kórházba akarnak csúkni valami mással.

2010. okt. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, hogy hangsúlyozzuk: a Gilbert-kór nem betegség, hanem egy ártalmatlan állapot. Ennek ellenére sok emberből első hallásra aggodalmat válthat ki a diagnózis.

A Gilbert-kór jóindulatú, krónikus, ún. nem-konjugált hiperbilirubinémia, azaz magas bilirubinszinttel járó állapot. A kórkép a máj örökletes működési zavara, amely során a bilirubin molekula lebontása zavart szenved.

2010. okt. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:

Utolsó létszi írd le!


Maga a vizsgálat miből áll,mit csinálnak és hol?Ez valami vérvételel történi vagy hogyan?


Csak mert nem értem,hogy hogyan jött ez a fitymaszükülethez.

Válaszod köszönöm előre is!


És talán a kérdező is megnyugszik egy kicsit,ja hova kell menni hogy kivizsgálják vele,mármit ezzel a Gilbert kórral?

2010. okt. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
35%

A kérdező nem lúzer,a két dolognak semmi köze nincs egymáshoz.Nekem az egyik haveromnak pl semmi nemi baja nem volt,orvoshoz járt rendszeresen és mégis betegséget állapítottak meg nála és az anyja egy csomószor szólt a dokinak hogy folyton fogy a gyerek,mire végre tett is valamit és kiderült hogy cukros és ez fél évbe is bele telett,állandóan a doki nyakára járt az anyja,hogy küldje már valahova a gyereket,ne arra fogja hogy kamasz,meg nyúlik a fogyást.Ha ennek a srácnak nem épp szükülete lenne,ami a leírtak alapján még enyhe változat és ajánlott szakorvost meglátogatni minnél előbb szerintem is,akkor is lehet bármi baja,nem feltétlenül azért mert nem jár orvoshoz valaki.Nem kell egyből rosszindulatúnak lenni,ha nem tudsz jó tanácsot adni akkor inkább ne piszkáld elég a baja szerintem.Bár lehet hogy neked is volt valami nemi jellegű problémád amivel későn metél el és emiatt reagálsz a dolgokra így.Nem sértegetni akartalak,de ez nem szokott bejönni,eleve elég ideges lehet és izgulhat amúgy is.


Na de szerintem menj el és csináltasd meg a vizsgálatot,majd ha meg van akkor indulhatsz is urológushoz,a szükületedre lehet elég lesz valami kenőcs,de a fékedet azt sajna műteni kell.

2010. okt. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:

Egyszerű menjél is csináltassd meg a gilbert-kórhoz szükséges vizsgálatot,aztán meg gondoskodj hogy a másik vizsgálat is meglegyen mielőbb.

Na történt valami változás?

De hogy jött ide a gilbert-kór?,még sose találkoztam azzal hogy ilyen vizsgálatról,vagy bármi másról papírt kért volna az iskola orvos.Azt meg megértem,hogy akárkinek nem akarod megmutatni,de erre is meg van az orvos,akihez el tudsz menni.

2010. okt. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
Azt megértem részben,hogy iskolaorvosnak,főleg nőnek nem akarod megmutatni,én sem tenném,szakember párti vagyok,ott nagyobb a diszkréció és csak ha próbélma merül fel,akkor tudom elképzelni saját esetemben is,de most már ideje lesz lépni mindkét dologban.Szóval változás van valami,jártál orvosnál mindegy melyik ügyben?
2010. okt. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!