Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Úristen, ezek most normálisak? :O

Különlegescsajszi kérdése:

Úristen, ezek most normálisak? :O

Figyelt kérdés

Most olvastam a beszédhibával kapcsolatban itt az interneten egy pár cikket.. Az egyik helyen azt a hülyeséget írták,hogy lehet szervi baja is a dadogásnak ,hát mi szervi baja lenne már ?? Szerintem köze sincs a testi egészségnek hozzá,miért kell mindent úgy túlreagálni,keverni,és ezzel még nagyobb sz.rt csinálni annak a szerencsétlennek,aki ezzel küzd ???

Meg azt olvastam még,hogy a dadogás megszüntetése érdekében gége műtétet célszerű végrehajtani! Mondom micsodát ?? :O Komolyan mondom,melyik elme roggyant volt az,amelyik ezt kitalálta ??? Hát szerintem tuti nem orvos!Meg itt a Gyakorin is volt rá példa,hogy erről olvastam,és ott meg azt írta valaki,hogy lehet fel kéne vágni a nyelvét az illetőnek,mert túl rövid a nyelvféke.. Uram atyám,ne haragudjatok,most én vagyok a hülye,(bár kétlem) vagy ez tényleg igaz ???? Ezeket én legalábbis eléggé életveszélyesnek találom,(főleg a gége eltávolítást vagy mit) meg amúgy is,lehet még rontanának mint használnának,mert szerintem ha ezt valakin elvégzik,és ha túl is éli,mi van,ha megnémul,erre nem is gondolt az a tuskó aki ezt kitalálta ??? Igazából én ilyet/ilyeneket még nem is hallottam,esetleg max. logopédus! Én azt mondom,hogy nem kell mindenféle hülyeséget kitalálni,mert van egy probléma,nem kell túlozni sem,hanem inkább gyógyítani kellene !!!! És azt is nagyon elítélem,hogy ha valaki ilyen problémával küzd,az iskolatársai pedig kinevetik,kicsúfolják emiatt.. Hány ilyet is olvastam !! Tehet róla az a szerencsétlen,de most komolyan??! Meg azt is nagyon igazságtalannak tartom,hogy sok már tizen valahány évesen írt ide,(már nem kicsiként) hogy most akar menni logopédushoz.. :O -.- Az ilyennek hol voltak a szülei,az anyja ? -Mondom ezt úgy,hogy nekem még nincs gyerekem.- Szerintem egy szülőnek,( ha meglátja a gyerekén,hogy valami nem stimmel,nem a természetes,)kutya kötelessége azt dokihoz vinni! És szerintem nem maga a beszédhiba a szégyen,hanem az,hogy nem kezelik! Meg ha már annyira okos ez az orvostudomány,miért nem tudják azt sem megállapítani ezek a hűdef.sza orvosok,hogy mitől lehet ez a probléma ? Csak találgatnak,nem totó ez !! Miért,ti hogy gondoljátok a fentebb írtakat,tényleg így tesznek,vagy ez hülyeség,ahogy én hiszem ??? Hülyeséget nem kérek! Csak az írjon,aki tényleg tudja! Előre is köszi! B.T.


2014. júl. 9. 13:44
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Kedves 17-es!

A nyelv felvágésát az ajakfék felvágására szokták használni. Ilyenkor túl rövid a nyelvfék, ez az újszülöttet akadályozhatja a szopásban és később a beszédben. Ilyenkor egy kis ollóval/csipesszel elvágják a féket, így könnyebben mozog a nyelv. Ennyi az egész. Rengeteg kisbabábak még a kórházban megcsinálják. Az ajakfék is ilyen, csak ott a felső ajak belseje és a felső állkapocs külső ínyrésze nő össze oly mértékben, hogy akár egy marha nagy rés is lehet a két felső középső fog között.

2014. júl. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

Kedves 21-es!

Igen, de mit írtam? Ha a gyerek nem akar hozzájuk szólni, akkor ez felesleges, mert nem ezzel van a gond. A szótlan gyerekeket szadizzák néhány helyen, erről van szó. Itt nincs orvosi szempont.

2014. júl. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Én nem hiszem,hogy a beszédhibás egyáltalán nem tud megszólalni,ne írj hülyeséget 14:42! Én azt írtam,hogy azzal van a többi ....... problémája,ahogyan beszél,és szerintem ha ez nekik nem tetszik,cirázzák csak le nyugodtan magukat! :) Majd ha az ő gyerekük is ilyen lesz,akkor azt is csúfolni fogják ?? Az élet vissza fog nekik ütni valamilyen formában,csak aztán nehogy úgy,ahogy írtam..!
2014. júl. 9. 14:46
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
Oké kérdező tudod mi a különbség a között, hogy valaki nem tud beszélni, és a között, hogy nem akar? Az egyik néma a másik szótlan. És igen a némaság a legsúlyosabb formája a beszédproblémáknak, akkor is ha neked ez nem az.
2014. júl. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

#10:


Kedves kérdező!


Te beszéltél fogyatékosságról az #5-ös válaszodban:


"még nem is nyomorék,van lába, csak ez ne lenne neki"

2014. júl. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
Ha szótlan sem normális dolog emiatt kiközösíteni,mert a szótlanságnak is oka lehet,nem kell mindjárt támadni!És nem kell általánosítani sem,mert mindenki tudja mi a különbség !! És nem kell a rossz dolgok közül kiemelni,hogy melyik a legrosszabb,mert ami probléma,az már eleve nem lehet rossz! A többi meg csak választás és vélemény,hogy kinek mi a rossz pl.!
2014. júl. 9. 15:02
 27/34 A kérdező kommentje:

15:01 én csak írtam,hogy oda akartam írni a lényeget,de ha elolvastad és nem érted az a te problémád,nehogy már azzal is én foglalkozzak,elég ha leírom,beléd verni nem tudom!

:D Mármint hogy értsd.

2014. júl. 9. 15:04
 28/34 A kérdező kommentje:
*nem lehet jó* - bocs,elírtam!
2014. júl. 9. 15:05
 29/34 anonim ***** válasza:
Én 17 évig dadogtam és senki nem tudta megmondani miért, illetve különböző gyerekkori traumákra fogták, de én tudtam, hogy valami más áll a háttérben. Majd sok évnyi vizsgálódás után kiderült, hogy egy idegrendszert is érintő betegség okozza a problémát és két évnyi gyógyszeres kezelés után elmúlt a beszédhibám. Szóval simán lehet szervi oka is.
2014. júl. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Ha hiszitek ha nem,én már rájöttem mi okozza: A gyerekkoromban keresendő! Csak nem tudom milyen segítséget vegyek igénybe !!
2014. júl. 9. 18:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!