Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Úristen, ezek most normálisak? :O

Különlegescsajszi kérdése:

Úristen, ezek most normálisak? :O

Figyelt kérdés

Most olvastam a beszédhibával kapcsolatban itt az interneten egy pár cikket.. Az egyik helyen azt a hülyeséget írták,hogy lehet szervi baja is a dadogásnak ,hát mi szervi baja lenne már ?? Szerintem köze sincs a testi egészségnek hozzá,miért kell mindent úgy túlreagálni,keverni,és ezzel még nagyobb sz.rt csinálni annak a szerencsétlennek,aki ezzel küzd ???

Meg azt olvastam még,hogy a dadogás megszüntetése érdekében gége műtétet célszerű végrehajtani! Mondom micsodát ?? :O Komolyan mondom,melyik elme roggyant volt az,amelyik ezt kitalálta ??? Hát szerintem tuti nem orvos!Meg itt a Gyakorin is volt rá példa,hogy erről olvastam,és ott meg azt írta valaki,hogy lehet fel kéne vágni a nyelvét az illetőnek,mert túl rövid a nyelvféke.. Uram atyám,ne haragudjatok,most én vagyok a hülye,(bár kétlem) vagy ez tényleg igaz ???? Ezeket én legalábbis eléggé életveszélyesnek találom,(főleg a gége eltávolítást vagy mit) meg amúgy is,lehet még rontanának mint használnának,mert szerintem ha ezt valakin elvégzik,és ha túl is éli,mi van,ha megnémul,erre nem is gondolt az a tuskó aki ezt kitalálta ??? Igazából én ilyet/ilyeneket még nem is hallottam,esetleg max. logopédus! Én azt mondom,hogy nem kell mindenféle hülyeséget kitalálni,mert van egy probléma,nem kell túlozni sem,hanem inkább gyógyítani kellene !!!! És azt is nagyon elítélem,hogy ha valaki ilyen problémával küzd,az iskolatársai pedig kinevetik,kicsúfolják emiatt.. Hány ilyet is olvastam !! Tehet róla az a szerencsétlen,de most komolyan??! Meg azt is nagyon igazságtalannak tartom,hogy sok már tizen valahány évesen írt ide,(már nem kicsiként) hogy most akar menni logopédushoz.. :O -.- Az ilyennek hol voltak a szülei,az anyja ? -Mondom ezt úgy,hogy nekem még nincs gyerekem.- Szerintem egy szülőnek,( ha meglátja a gyerekén,hogy valami nem stimmel,nem a természetes,)kutya kötelessége azt dokihoz vinni! És szerintem nem maga a beszédhiba a szégyen,hanem az,hogy nem kezelik! Meg ha már annyira okos ez az orvostudomány,miért nem tudják azt sem megállapítani ezek a hűdef.sza orvosok,hogy mitől lehet ez a probléma ? Csak találgatnak,nem totó ez !! Miért,ti hogy gondoljátok a fentebb írtakat,tényleg így tesznek,vagy ez hülyeség,ahogy én hiszem ??? Hülyeséget nem kérek! Csak az írjon,aki tényleg tudja! Előre is köszi! B.T.


2014. júl. 9. 13:44
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
67%
Van olyan eset amikor idegrendszeri problémával születt az illető vagy szervi eredetű a probléma. Valóban lehet pszichés eredetű is probléma. De a szervi eredetű javítható, ha rosszindulatú daganatos elváltozás van a gégénél, akkor igenis indokolt a gégeeltávolítás, nem értem mi a problémád ezzel.
2014. júl. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
88%

Lehet nem fog tetszeni a véleményem, végig sem olvastam amit írtál, mert már az első pár sor kicsit meglepő volt számomra. Durva, hogy ennyire felháborodsz egy cikken. Ha valaki dadog úgyis felkeres egy orvost vagy logopédust és nem különféle cikkeknek hisz.

Mellesleg mi még az iskolában kommunikáció órán bizony tanultuk, hogy szervi elváltozásból is adódhat valakinek ilyen problémája.

2014. júl. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
41%

Nem butaságok, legalábbis én tudom hogy az a része hogy a mentális problémák kiütnek a szerveiden is. Nálam is ez volt, 2 hétig itthon kellett üljek mert megújult a himlőm (himlő megújulása jelenti a 16-17 évesen megjelenő ici pici pöttyöket a háton, oldaladon, hastáján, olyasmihez hasonlitható mint a pattanás csak kisebb és pirosabb). Mikor mentünk vele a sürgősségire, meg is kérdezték (első kérdés volt) hogy a napokban/hetekben sokat stresszelődtem? Amúgy igen, rengeteg problémám volt, nagyon ideges és stresszes időt éltem át, főképp az akkori barátom miatt.

Úgyhogy a mentális problémák kiütnek a testen, szerveken, ha nem is közvetlen a probléma bekövetkeztekor, hanem rá hetek/hónapok/évek múlva.


Tehát : a kérdésedre a válasz, igen, ezek nem hülyeségek !


B.T. (érdekes hogy egyforma a monogrammunk :) )

2014. júl. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
83%

Mielőtt lehülyézel másokat:


A dadogás okai:


Organikus (szervi) okok:

- Örökletesség (gyakori a családi előfordulás)

- A laterális dominancia zavara (bal kezes gyermek átszoktatása jobb kézre)

- A családban előforduló görcsös megbetegedések epilepszia, migrén)

- Gyermekkori agyi sérülések

- Betegségek (fertőző betegségek, anyagcsere- hormonműködés zavarai)


Pszichés okok:

- Anya-gyerek kapcsolat/kommunikáció zavara, korai elszakadás

- Pszichés traumák (ijedség, félelem, hosszabb ideig tartó szorongás)

- Az érzelmi, indulati feszültségek (sértések, csúfolódások, irigység, féltékenység, óvatosság, bizalmatlanság feszültséget váltanak ki a gyermekből)


" Meg ha már annyira okos ez az orvostudomány,miért nem tudják azt sem megállapítani ezek a hűdef.sza orvosok,hogy mitől lehet ez a probléma ?"


Talán mert még messze nem tudunk mindent, te észlény.


Még az orvosok sem tudják pontosan az okokat, de persze itt te megfogod kapni a tuti választ.


A nyelvfék felvágása messze nem életveszélyes műtét (LOL), ambuláns, fél perces beavatkozás. Nekem is megtették, bár nem dadogás, hanem egyéb beszédhiba miatt.


Gégeeltávolítást hol olvastál? Valamivel kevered.


"Hülyeséget nem kérek!"

OK, írtál magad is éppen eleget.

2014. júl. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom,de én akkor sem hiszem el,hogy szervi probléma állhat fenn,mert van egy jó ismerősöm,és ő beszédhibás,22 éves és lány,szép is,és makk egészséges,még nem is nyomorék,van lába,csak ez ne lenne neki.. Akkor ez mitől lehet,hogy egészséges,csak a beszédhiba van neki ??? Na erre varrjatok gombot!
2014. júl. 9. 14:07
 6/34 A kérdező kommentje:
4. válaszoló pont te oktatsz ki,amikor ennek az interneten néztél utána? Röhej vagy! :) :)
2014. júl. 9. 14:09
 7/34 anonim ***** válasza:
Szerinted akinek gégerákja van az mind fogyatékos? Elárulom nem is mind dohányzott, és te azt mondod ne operáljuk meg? Embertelen az amit mondasz. Tudjuk, hogy baja van kötelességünk segíteni. Örüljél, hogy neked nincsen ilyen bajod.
2014. júl. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:

"azt írta valaki,hogy lehet fel kéne vágni a nyelvét az illetőnek,mert túl rövid a nyelvféke.. Uram atyám,ne haragudjatok,most én vagyok a hülye,(bár kétlem) vagy ez tényleg igaz ????"

Bizony, bizony. Sőt, ajakfék is van. És azt is felvágják. Mindkét lányomnak, pl.

Dadogáshoz nem tudok hozzászólni, nem vagyok orvos. Az biztos, hogy a gégeeltávolítást nagyon félreolvastad.

2014. júl. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de attól, hogy valaki dadog, még lehet szép, és nem nyomorék. Nem is értem ezt az összefüggést.


Senki nem mondta, hogy a dadogás oka mindig szervi, de lehet az is.

2014. júl. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Úristen,ki beszélt itt fogyatékosságról ?? Még írni is akartam,hogy aki beszédhibával küzd,azt én nem tekintem semmilyen fogyatékosságnak,de még betegségnek sem! De már látom,hogy amilyen idióták vannak itt,írnom kellett volna,bár nem használt volna sokat az sem !! Meg amúgy is,nem minden beszédhibás gégerákos,te jó Isten.. Tudod ez az ismerősöm sem dohányzik! Aki meg azzal a problémával küzd 14:11-es,akkor azt igen,meg kell műteni , de miért kell kiforgatni a szavaimat , csak hogy nektek legyen igazatok ?? És ha van ???
2014. júl. 9. 14:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!