Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csak hajnalban tudok elaludni....

Csak hajnalban tudok elaludni. Mit tehetek ellene? 15/L

Figyelt kérdés
Próbáltam már hamarabb elaludni. Szinte mindent kipróbáltam, az olvasást,kamillateát,relaxálást,de nem tudok hamarabb elaludni. Iskolaidőben is hajnali 2 felé érzem azt,hogy kezdek álmosodni, és reggel 6.30-kor már kelek is. . Ha akár 1 órával is hamarabb akarok elaludni csak forgolódok az ágyban. Egyszerűen nem vagyok álmos. Egyedül hétvégente tudom magam kipihenni, akkor alszok akár délig-egyig is. Segítsetek légyszi :(
2012. dec. 30. 23:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok,nállam is ez a helyzet .
2012. dec. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%
Ne egyél este 5-6 után, de akár 4 után sem. Ne igyál koffeines élénkítő italokat, mint a tea, kóla, energia ital. Mozogj este, sétálj egyet, nyáron fuss pár kört, vagy tornázz egy keveset, ettől kifáradsz.
2012. dec. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Minden nap sportolok,elég komolyan,ez az életem része. Kávét nagy ritkán iszom,akkor is csak reggel. Az evős részét megpróbálom :)
2012. dec. 30. 23:53
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez a gondom. Szerintem pszichológiai okai is lehetnek, én már megőrülök a folytonos fáradságtól.
2012. dec. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%
ha mennél napi 10 órában malter pakolni akkor gond nélkül elaludnál este 8kor :)
2012. dec. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mozgok eleget,nem hiszem,hogy azzal lenne baj :) Heti 1x van edzésem reggel hatkor, 3x pedig délután 4-től 6-ig.
2012. dec. 31. 00:09
 7/12 anonim ***** válasza:
Meleg fahéjas-cukros tejet próbáltad már?:)
2012. dec. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
nálam is ugyanez a helyzet.. a doki szerint stressz... és nem igen tudok tanácsot adni, mert nekem semmi sem vált be pedig én is sportolok és nem iszom koffeines dolgokat
2012. dec. 31. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Altatót nem írt fel?

Próbáltam már, semmi. :(

2012. dec. 31. 00:21
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha 4 után nem enne semmit, este 8-9 körül (ha nem előbb) már kopogna a szeme az éhségtől. Akkor meg azért nem tudna aludni, mert fáj a hasa és gyötri az éhségérzet. Lefekvés előtt 2 órával ne egyél nagyobb adagokat, de ha éhes vagy, joghurtot, pár szem diót, vagy pár db kekszet még elmajszolgathatsz. Így a szervezeted a pihenésre tud koncentrálni az emésztés helyett. Lefekvés előtt még nekem is pörög az agyam, próbálj meg megnyugodni, fátylat borítani a dolgokra. Esetleg hallgass lassú zenét, engem általában elaltat. Egyébként ne akkor menj aludni, amikor már nem tudsz megállni a lábadon, én sem akkor megyek. Suli időben általában 10-kor fekszem, bebújok az ágyba, és hiába nem vagyok még álmos, elalszom. Nem kell megvárni, amíg a szervezeted "jelez" hogy már nem bírja tovább. Kényelmes az ágyad? Lehet hogy matracot, párnát kéne cserélni, ez is lehet az álmatlanság oka.
2012. dec. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!