Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért szedünk gyógyszereket,...

Miért szedünk gyógyszereket, ha a legtöbb alapbetegség meggyógyul magától?

Figyelt kérdés
tegnap 13:59
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező 2 hét alatt múlik nálad el egy megfázás???? 😲😲😲😲 Szerintem kicsit sok idő..... Nálam max 4-5 nap..... Egyébként megfázásra pl a szauna a legjobb :)
tegnap 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
55%

#7 Pontosan. Ha a gyogyítasrol lenne szó, akkor a probléma valódi okát kezelnék, ami NEM vezetne függöséghez.

De ugye nem aza lényeg, hanem hogy legyen rá a betegnek szüksége, függjön rá, mert akkor mindig mindig mindig venni fogja.

Sz@r egy vilag ez sajnos 😔

tegnap 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
34%
Egyébként a megfázás tüneteit enyhítik ezek a gyógyszerek és nem a megfázást múlasztják el
tegnap 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
44%

Mert nem gyógyul meg magától.

Egy egyszerű megfázás is okozhat olyan felülfertőzést, amire már gyógyszer kell.

Olvasgass, hogy mi volt az antibiotikumok feltalálása előtt. Egyszerű betegségekbe is belehaltak.

De ez csak egyfajta gyógyszer.

Aki pl. cukorbeteg, annak is muszáj szednie, különben rosszul is lenne és mindenféle szövődmény alakul ki.

Vagy a magasvérnyomás. Van olyan ismerősöm, akinek gyógyszer nélkül 160 felett van.

Nekem szerencsére ilyen krónikus betegségem nincs, de múltkor a lábam fájt annyira, hogy gyulladáscsökkentő gyógyszer, kenőcs nélkül járni alig tudtam. Szerencsére elmúlt.

tegnap 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
11. Minden évbe előjön egyszer, de nem sima megfázás, nyákos köhögés, torokgyulladás, a hangos is elmegy, na az kb két hét után kapja vissza az "eredetit".
tegnap 14:26
 16/24 anonim ***** válasza:
30%
10: És? Vannak komolyabb betegségek is, amire nem ezek a gyógyszerek vannak.
tegnap 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

"Aki pl. cukorbeteg, annak is muszáj szednie, különben rosszul is lenne és mindenféle szövődmény alakul ki."


Cukorbeteg vagyok, ki tudja hány éve, vérvételnél derült ki véletlenül, addig semmi tünetem meg szövődményem nem volt, nem is az a vészes kategória... mióta írtak fel rá gyógyszert, na azóta folyamatos hasmenések, émelygések, húgyúti fertőzés, rossz közérzet, stb...

tegnap 14:33
 18/24 anonim ***** válasza:
54%
Neocitrant én szeretem, de nem gyógyít, az tény, viszont utána jobban érzem kicsit magamat egy darabig. Nátha idején meg szoktam inni 1-2 tasakkal egy nap, picit kevesebbet folyik az orrom utána. De egyéb gyógyszerek tényleg feleslegesek az ilyesmikre. Nekem a háziorvosom sem szokott gyógyszereket felírni erre, csak annyit mond mindig, hogy igyak SOK folyadékot.
tegnap 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
22%

En nem szeretek szenvedni. Szeretek az orromon kapni levegot, szeretem, ha nem vagyok lazas, szeretem, ha nem faj a torkom. Akkor erzem jol magam, de kinek mi :D

Ezert a tunetek enyhitesere szedek gyogyszert, hasznalok orrcseppet, mert ez megkonnyiti az eletem.

Nekem hat🤷‍♀️

tegnap 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Csomó országban 10 alatti cukorral nem is foglalkoznak, itt meg már 6 felett cukorbeteg vagy és szedjél rá gyógyszert.
tegnap 14:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!