Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért szedünk gyógyszereket,...

Miért szedünk gyógyszereket, ha a legtöbb alapbetegség meggyógyul magától?

Figyelt kérdés
ma 13:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
77%
Mivel, ha én nem szedném a sajátom, akkor meghalnék. :))))
ma 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
68%
Én például nem szeretek októbertől mérciusig úgy taknyolni, hogy az orromon ne kapjak levegőt, de kinek hogy...
ma 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
40%
Mert biznisz. 120-as vérnyomásra vérnyomáscsökkentőt írni a legnagyobb üzlet a világon:)
ma 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
47%

1 A gyógyszeripar is biznisz. Tehat ott is a penz az úr.


2 Nem minden betegség gyógyul meg magától.

ma 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
75%
Milyen betegségekre gondolsz, amik meggyógyulnak maguktól? Náthára nem szoktam gyógyszert szedni, de ezzel kb ki is merítettük a maguktól hamar elmúló betegségeket.
ma 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
76%
Mert csak azok a betegségek gyógyulnak meg maguktól, amik nem komolyak, ami meg tényleg betegség, abba belehalsz gyógyszerek nélkül.
ma 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
59%
Ja, persze, annyira nagy biznisz, hogy azért van annyi gyógyszerfüggő lecsúszott nyomorult. 😟
ma 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Hát én csak arra gondolok, hogy pl. ha télen meg vagyok fázva (köhögés, torokfájás, stb.) szedhetek rá akarmit, vény kötelest vagy vény nélkülit, ugyanúgy végigfut rajtam a betegség, mint amikor semmit nem szedek. Már tudom az egyes fázisait, meg hogy nálam kb két hét alatt múlik el, csinálhatok meg szedhetek én bármit.

Ugyanez pl. az ajakherpesz, nálam a kenőcs még inkább lassítja a gyógyulást, mintha hagynám magatól, úgyis tudom, hogy kb. másfél hét a gyógyulás.

Vagy most be volt gyulladva a kézfejem, az is elmúlt magàtól.

ma 14:17
 9/24 anonim ***** válasza:
23%

Én értem a kérdést, és azért, mert 'mielőbb vissza kell menni dolgozni'. Ezen régen én is fel voltam háborodva, hogy egy sima lázas megfázásra miért írnak fel nekem legalább 3 gyógyszert, mikor csak otthon kell döglenem pár napig és túl is vagyok rajta minden gyógyszer meg f.szom nélkül.


Ma már öregebb vagyok, most már kell néha az antibiotikum.

ma 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Az ilyen neocitran, strepsils, acc600 nekem semmit se érnek.
ma 14:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!