Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sok idősebb nő lábfejének...

Sok idősebb nő lábfejének oldalán miért van csontos duzzanat? Jó valamire?

Figyelt kérdés

Strandon láttam. Mellettünk volt több 40 feletti idősebb nő és feltűnt. Fiatalabb 20-30 évesek lábán nem láttam ilyet és férfiakén sem.

Szerintem nem néz ki jól.


aug. 13. 12:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Bütyökre gondolsz?
aug. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Rákerestem. Igen. Akkor legyen bütyök.

Ezt hogy kell csinálni? Elég hülye divat szerintem.

aug. 13. 13:32
 3/16 anonim ***** válasza:

Ez nem divat, hanem el van deformálódva a csontjuk. Meg kellene műteni.

Rohadt fájdalmas egy ilyen műtét, hosszú a gyógyulási idő és utána nagy heg marad a helyén. Én csak az egyik bütykömet műtettem meg.

aug. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
De fiatal nőknek és férfiaknak miért nincs ilyen? Mit csinálnak az idős nők hogy ilyen lesz?
aug. 13. 13:40
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Fiatalokon is van ilyen, csak nem mindnél. Na meg nem hirtelen lesz ilyen brutál duzzadt, gumó szerű alakja. Fokozatosan deformálódik el.


Kialakulásának okai : "A lábboltozat süllyedése (lúdtalp) az alapja a további deformációknak.


Helytelen lábbeli (körömcipő) nagy mértékben járul hozzá a nagylábujj alappercének károsodásához, a gyakori túlterhelés vezet az ízület sérüléséhez.


Genetikai tényezők is szerepet játszanak, laza kötőszövetek, ízületi gyulladásra való hajlam generációkon keresztül átadódik.


A nagylábujj alapízülete baleset következtében vagy lassan kialakuló porckopás miatt sérül, ennek nyomán alakul ki a bütyök.


Az életkor előrehaladtával összeadódnak a tényezők: körömcipő hosszú távú viselete, állómunka, kötőszöveti lazulás hormonális okok miatt, túlsúly kialakulása."

aug. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
köszi
aug. 13. 13:46
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Bocs az offért, de kérdező, te valóban azt hitted, hogy valakinek divatból ilyen? Hány éves vagy?
aug. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
36%
7 Neked/nektek nem jött le, hogy troll? :D
aug. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
8-as, de, gondoltam. Persze lehet valaki simán hülye is.
aug. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Azért van, aki tényleg ennyire hülye. Nem feltétlenül troll
aug. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!