Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mi lehet vajon ez?

Mi lehet vajon ez?

Figyelt kérdés

Pár napja megjelent egy vörös folt a térdemnél, kb. dió nagyságú volt, annyira nem jól kivehetően. Viszketett, de nem volt vészes, elviselhetetlen.

Az elmúlt napokban egyre nagyobb lett és már van egy elég látványos dudor is. Kb tenyérnyi nagyságú, vörös, és mintha egyre nagyobb lenne napról napra.

Már nem viszket, ha valami hozzáér (mondjuk a nadrágszár), akkor ilyenfurcsa bizsergő érzésem van. Nem mondanám, hogy fáj, de néha kellemetlen.

Mi lehet ez? Valami csípés? Olvastam, hogy darázscsípés okozhat ilyet, illetve kullancsra gyanakodok még, de kullancsot meg nem találtam magamban.

A viszketés azért nem "zavart", mert amúgy szinte mindenhol megcsípkedtek a szúnyogok, nem tűnt ez sem másnak, mint egy szúnyogcsípés kezdetben.



júl. 26. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, valamilyen csípés, ami begyulladt egy kicsit. Lehet szúnyog-, pók-, darázscsípés is. Kend be Fenistil géllel, de ha nem múlik, akkor el kell menni orvoshoz, mert szükség lehet valamilyen szteroidos + antibiotikus krémre is és azok csak receptre kaphatók.
júl. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Fenistilt megpróbálom. Amúgy borogatni és jegelni próbáltam, de nem nagyon segített. Sőt, szerintem ezektől lett rosszabb :D
júl. 26. 13:37
 3/5 A kérdező kommentje:
Kenem Fenistillel, de nem használ. Elmentem dokihoz, azt mondta darázs csípés, de napról napra nagyobb. Már az egész térdem körül vörös a lábam, kb. 15cm átmérőjű a folt. Doki azt mondta kenjem Fenistillel és jegeljem, de semmi nem használ, folyamatosan növekszik. Mi az isten lehet ez?
júl. 28. 13:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Fotót tudsz feltenni?
júl. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha elfertőződött a csípés (van ilyen!), akkor antibiotikum is szükséges. Menj vissza a háziorvoshoz, de legjobb lenne bőrgyógyászhoz menni.
júl. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!