Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » TB tartozás behajtása?

TB tartozás behajtása?

Figyelt kérdés

Bocs a pongyola cimért, de leirom miről is van szó:


Nincs TB-m, de most a munkaügyi központ megkért, hogy menjek el a közmunka programhoz szükséges orvosi vizsgálatra, hogy megnézzék milyen munkára vagyok alkalmas (pl hogy meg van e a két kezem, dolgozhatok e zajos helyen, szabad téren, alacsony hömérsékletben, stb, nagyon bagatel dolgok).


Na és bár a munkaügyi központ fizeti a vizsgálatot, mégis bekérték a TAJ számomat. És én meg félek, hogyha elmegyek erre a vizsgálatra, akkor a rendszerben ki fog tünni, hogy TB tartozásom van, amit jelentenek majd NAV-nak és jön majd a csekk...


Sok embertöl hallottam már, hogy nekik sem volt TB-jük, de ahogy lett munkájuk, a TB ellátásuk aktivizálódott, és nem baxtatta öket senki se visszamenöleg!


Na én ma voltam a kormányhivatalnál és kérvényeztem, hogy fizessék a TB-met. Ha megitélik nekem, akkor egy évig fizetik a mai naptól fogva.


Hétfön pedig megprobálnék elmenni a vizsgálatra, mert elvileg már folyamatban van a kérvényem.


De szerintem ugyis bekéri a TAJ számot és kötelességből majd jelenti, hogy nincs biztositásom :(


De ha meg nem megyek el a vizsgálatra, akkor törölnek a munkaügyi nyilvántartásból és nem fogják fizetni a TB-met, mivel az álláskeresői státusz feltétel ehhez.


Ja és ne itélj meg, egyetemet végeztem csak még nem tudtam munkát találni, mert bamba vagyok. És lejárt a TB-m, fizetni meg nem tudom miből.


2013. okt. 25. 11:39
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell tudni,ill. érezni,én csak próbáltam tippeket adni.Én azért mentem MScre mert a BA Diploma csak porfogó.

A 4éves osztatlannak volt értelme...most mondjam vissza 2005be?Vagy 2006ba hozták be,tököm tudja már.Mindenesetre megvan a véleményem erről az országról.

2013. okt. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

Hát azért külföldön a nagy ismeretlenbe létesülni csak másabb, mint itthon. Meg ugye a nyelvhasználat is egy uj kihívás.


Amúgy vannak itthon is jó állások, csak arra a JÓ embereket veszik fel. (és nem engem, sőt engem még a rossz állásokra se vesznek fel néha, mert tulképzett vagyok nekik)

2013. okt. 25. 15:19
 33/37 anonim ***** válasza:
Minden a protekció? :O
2013. okt. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:

nana! Először is a BA fokozat következő szintje az MA. A legtöbb BA habi szak és könnyü is (pl szocped, andragógia, mittudomén, a "limonádé" szakok)


BME Gépész BSc már alapból kva nehéz szak! NAGYON nehéz. Tőle nehezebb már csak a villamosmérnök van meg az orvos.


És akk nehogy már egy Gépészmérnök quázi főiskolainak betudható diplomával ne kapjak munkát!

2013. okt. 25. 15:22
 35/37 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam,hogy most azonnal menj ki külföldre,csak hogy fel kell készülni minden eshetőségre ,mert mi van ha még 5évig nem kapsz állást.Főleg,hogy mélyülünk a válságban.Mert keményen az van.A legjobb módja a dolgoknak,ha az ember tanul,amíg csak tud.Ez az ország meg gyakorlatilag csak romlani fog.És nincs esély sem,ha nincs ismerősöd itt és ott.Persze,te is tudod miről beszélek én.
2013. okt. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:
Tehát a BA és a BSc nem ugyanaz éppen. Mint ahogy az MA és az MSc sem.
2013. okt. 25. 15:24
 37/37 A kérdező kommentje:

De érted, sok ember meg kinn tanult németbe, aztán képes volt mégis hazajönni ide és itt kezdeni a karrierjét! ugy, hogy külföldön is szerzett tapasztalatot! Sőt, némely multi cég annyira pofátlanul magas elvárásokat táamszt, hogy elvárják a frissdiplomástól, hogy legyen 2 év releváns tapasztalata és abból 1 év legalább külföldről!


És akk a tapasztalat nélküli, tegyük fel német születésü pályakezdő a tegyük fel az AUDInál sokkal többet keres, mint a csúcsstréber magyar.

2013. okt. 25. 15:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!