Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » TB tartozás behajtása?

TB tartozás behajtása?

Figyelt kérdés

Bocs a pongyola cimért, de leirom miről is van szó:


Nincs TB-m, de most a munkaügyi központ megkért, hogy menjek el a közmunka programhoz szükséges orvosi vizsgálatra, hogy megnézzék milyen munkára vagyok alkalmas (pl hogy meg van e a két kezem, dolgozhatok e zajos helyen, szabad téren, alacsony hömérsékletben, stb, nagyon bagatel dolgok).


Na és bár a munkaügyi központ fizeti a vizsgálatot, mégis bekérték a TAJ számomat. És én meg félek, hogyha elmegyek erre a vizsgálatra, akkor a rendszerben ki fog tünni, hogy TB tartozásom van, amit jelentenek majd NAV-nak és jön majd a csekk...


Sok embertöl hallottam már, hogy nekik sem volt TB-jük, de ahogy lett munkájuk, a TB ellátásuk aktivizálódott, és nem baxtatta öket senki se visszamenöleg!


Na én ma voltam a kormányhivatalnál és kérvényeztem, hogy fizessék a TB-met. Ha megitélik nekem, akkor egy évig fizetik a mai naptól fogva.


Hétfön pedig megprobálnék elmenni a vizsgálatra, mert elvileg már folyamatban van a kérvényem.


De szerintem ugyis bekéri a TAJ számot és kötelességből majd jelenti, hogy nincs biztositásom :(


De ha meg nem megyek el a vizsgálatra, akkor törölnek a munkaügyi nyilvántartásból és nem fogják fizetni a TB-met, mivel az álláskeresői státusz feltétel ehhez.


Ja és ne itélj meg, egyetemet végeztem csak még nem tudtam munkát találni, mert bamba vagyok. És lejárt a TB-m, fizetni meg nem tudom miből.


2013. okt. 25. 11:39
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van ezem valami félmillió körüli cuccot akarnak a retkek elbaszott egy ország ez ahol ilyesmi megtörténhet.
2013. okt. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
jó tudni,milyen rendesek kötelezettségtudóan jelenteni a nav felé,hogy valamelyik szerencsétlen nem tudja fizetni,aljas dolog.na jó nem az én gondom,de akkoris nyomasztó,látni,mennyire értelmetlen a kínlódás ma Magyarországon.Sorry,de nem tudok jobb véleménnyel lenni,jelen esetben a dolgokról.Nekem még MSc.-én van egy évem.Remélem én nem kerülök ilyen helyzetbe.Azért Sok Sikert neked meg,remélem megtudod oldani ezt a dolgot,kérdező.
2013. okt. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
hát szörnyü, hogy ezt mondom, de még igy BME Gépész BSc-vel a zsebembe is azt mondom, hogy "bárcsak tanultam volna" Mármint MSc-n tovább. Mert mondom nem vagyok olyan jófej, hogy emiatt felvegyenek, ugyhogy nincs más kiút, csak a stréberség :( :(
2013. okt. 25. 14:53
 14/37 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos, mint ahogy írtam az elején az elévülési időn belül (5 év) elő fogják írni visszamenőleg is a tartozást és be fogják tőled hajtani.
2013. okt. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:
de mással meg nem baxakodtak?
2013. okt. 25. 14:55
 16/37 A kérdező kommentje:

Mondom, sok embernek volt ilyen, lett munkájuk és a kutya se szolt nekik 5 év mulva se.


Egyik ismerösömnek se volt munkája se biztositás, és el kellett mennie a munkahelyi felvétel miatt tüdöszürésre. És ott is kellett a TAJ szám, mégse lett belöle semmi.

2013. okt. 25. 14:56
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs semmije nincs mit behajtani csak ha lesz munkája 33%ékát le tudják szedni meg addig adóztatják szal..

A semmiből eladósítanak ebben az országban egy a legjobb dolog a MENEKÜLÉS!

2013. okt. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
Jaj én már olyat is olvastam, hogy még akár ingó vagyontárgyakat is elvehetnek!
2013. okt. 25. 14:58
 19/37 A kérdező kommentje:
Hát ha szerzek itthon 1-2 év tapasztalatot a szakmámban, akkor huzok is el a francba az tuti!
2013. okt. 25. 14:58
 20/37 anonim ***** válasza:

Mondom,hogy velem is szemétkedtek két éve küldték ki azt a levelet amit 2007ben kellett volna kiküldeni,hogy rendezzem a viszonyom

aztán most sok pénz akarnak..

2013. okt. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!