Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » TB tartozás behajtása?

TB tartozás behajtása?

Figyelt kérdés

Bocs a pongyola cimért, de leirom miről is van szó:


Nincs TB-m, de most a munkaügyi központ megkért, hogy menjek el a közmunka programhoz szükséges orvosi vizsgálatra, hogy megnézzék milyen munkára vagyok alkalmas (pl hogy meg van e a két kezem, dolgozhatok e zajos helyen, szabad téren, alacsony hömérsékletben, stb, nagyon bagatel dolgok).


Na és bár a munkaügyi központ fizeti a vizsgálatot, mégis bekérték a TAJ számomat. És én meg félek, hogyha elmegyek erre a vizsgálatra, akkor a rendszerben ki fog tünni, hogy TB tartozásom van, amit jelentenek majd NAV-nak és jön majd a csekk...


Sok embertöl hallottam már, hogy nekik sem volt TB-jük, de ahogy lett munkájuk, a TB ellátásuk aktivizálódott, és nem baxtatta öket senki se visszamenöleg!


Na én ma voltam a kormányhivatalnál és kérvényeztem, hogy fizessék a TB-met. Ha megitélik nekem, akkor egy évig fizetik a mai naptól fogva.


Hétfön pedig megprobálnék elmenni a vizsgálatra, mert elvileg már folyamatban van a kérvényem.


De szerintem ugyis bekéri a TAJ számot és kötelességből majd jelenti, hogy nincs biztositásom :(


De ha meg nem megyek el a vizsgálatra, akkor törölnek a munkaügyi nyilvántartásból és nem fogják fizetni a TB-met, mivel az álláskeresői státusz feltétel ehhez.


Ja és ne itélj meg, egyetemet végeztem csak még nem tudtam munkát találni, mert bamba vagyok. És lejárt a TB-m, fizetni meg nem tudom miből.


2013. okt. 25. 11:39
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
Hallod? Amíg otthon vagy,tanuld anyelvet,de úgy intenzíven magadnak,napi 4-5óra....kb 1év alatt,erős szinten feltudod magad hozni,azt az esély arra,hogy ithagyd ezt a ba...ott országot.Sőt mit több, a Gépészmérnök Diplomádat is kint biztosan tudnál érvényesülni.Persze,csak ha akarod,ez a te dolgod.De a jövődet magad írod,és a semmittevésnél ez is bőven jobb!Addig meg szard le ezt a TB dolgot,az orvost max kerüld el....Azt kész ;)
2013. okt. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
mit jelent az, hogy "rendezd a viszonyodat?" Ezt arra értik, hogy fizesd be a visszamenőleg elmaradottakat?
2013. okt. 25. 14:59
 23/37 anonim ***** válasza:
Én esti iskolába jártam amúgy ez idő alatt.
2013. okt. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
Jaj...hát angolul tudok beszélni, de amig nem tudok kézzelfogható tudást felmutatni a szakmámban, addig a világon sehol se fognak alkalmazni.
2013. okt. 25. 15:00
 25/37 anonim ***** válasza:
Rendezzem,hogy menjek be és mondjam meg milyen statusban vagyok kb. ezt érthetik ezalatt
2013. okt. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
akkor valami szolidabb kinti munka,nézd az is jobb....de amint egy másik válaszadó is írta,itt kell hagyni ezt a mocskos tetü országot,mert itt totál eladósítanak,és rabszolga lesz az ember.
2013. okt. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
az az igazság, hogy dolgozni mindenütt kell. Csak épp diplomával más a helyzet, mert az nem olyna, mint a húspakolás meg épitkezésen segédmunkás lenni. Diploma került pár millába, és mindez kidobott pénz, ha nem profitálok közvetlenül belöle.
2013. okt. 25. 15:04
 28/37 anonim ***** válasza:
Most tedd félre,ezt a Diploma dolgot...Nézd,a munka az munka,nekem is van Diplomám,de attól hogy othon üljek,én elvállalnám a wc puculást is havi 1000Euróért kb 890GBP...Vagy ha egyszer szüleid azt mondják,hogy vagy keresel munkát,vagy mehetsz a szabad ég alá.Plusz csesztetnek még a Tbvel is,akkor nézel csak nagyot.Azért mondom,hogy ne úgy álj hozzá,hogy most elit munka mindenképp.
2013. okt. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:

Hát munka éppen lenne, mert a meki meg ilyesmik tárt karokkal fogadnak elég sok mindenkit, diplomásokat meg főleg! Meg voltam ilyen alkalmi munkán már párszor, akár ott is lehetett volna maradni folyamatosan. Ilyen napi 11-12 órákat, hétvégén is, napi 4500ft-ért.


A külföldi munkáknál meg ne felejtsük el, hogy az ingatlanárak többszörösei az itthoninak. Tehát oké ,hogy kimegyek dolgozni, de mindet fel is élem ott, plusz tapasztalatom se lesz a szakmámban továbbra sem! Max élettapasztalatot szerezhetek!

2013. okt. 25. 15:12
 30/37 anonim ***** válasza:

Mit értesz élettapasztalatt alatt? azt bárhol szerezhetsz

itt nem elég a minimál semmire sem ami munka van se jó mert lehúzzák az embert,de persze kell,hogy legyen.

2013. okt. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!