Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » TB tartozás behajtása?

TB tartozás behajtása?

Figyelt kérdés

Bocs a pongyola cimért, de leirom miről is van szó:


Nincs TB-m, de most a munkaügyi központ megkért, hogy menjek el a közmunka programhoz szükséges orvosi vizsgálatra, hogy megnézzék milyen munkára vagyok alkalmas (pl hogy meg van e a két kezem, dolgozhatok e zajos helyen, szabad téren, alacsony hömérsékletben, stb, nagyon bagatel dolgok).


Na és bár a munkaügyi központ fizeti a vizsgálatot, mégis bekérték a TAJ számomat. És én meg félek, hogyha elmegyek erre a vizsgálatra, akkor a rendszerben ki fog tünni, hogy TB tartozásom van, amit jelentenek majd NAV-nak és jön majd a csekk...


Sok embertöl hallottam már, hogy nekik sem volt TB-jük, de ahogy lett munkájuk, a TB ellátásuk aktivizálódott, és nem baxtatta öket senki se visszamenöleg!


Na én ma voltam a kormányhivatalnál és kérvényeztem, hogy fizessék a TB-met. Ha megitélik nekem, akkor egy évig fizetik a mai naptól fogva.


Hétfön pedig megprobálnék elmenni a vizsgálatra, mert elvileg már folyamatban van a kérvényem.


De szerintem ugyis bekéri a TAJ számot és kötelességből majd jelenti, hogy nincs biztositásom :(


De ha meg nem megyek el a vizsgálatra, akkor törölnek a munkaügyi nyilvántartásból és nem fogják fizetni a TB-met, mivel az álláskeresői státusz feltétel ehhez.


Ja és ne itélj meg, egyetemet végeztem csak még nem tudtam munkát találni, mert bamba vagyok. És lejárt a TB-m, fizetni meg nem tudom miből.


2013. okt. 25. 11:39
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
56%

Nyugi nem ítélünk el,megértem a helyzetedet,és totál sajnálom...sajnos egyetemi diplomával sem lehet már elhelyzkedni ha nicns sógorkoma.stb bürokratikus undorító dolgok...tisztességes úton meg lehetetlen ma munkát találni,ezt sem akarom részletezni.

Munkaügyi központot isa pokolrakívánom,mert semmit sem tesz az emberekért,remélem nem hajtják be tőled,a TB tartozást,ami asszem 6800FT per hó.A NAV nem hiszem,hogy behajtaná,mert nincs Jövedelmed,esetleg a kormány (egészségügy) hajthatná be,végrehajtásként.AMi megint csak gusztustalan volna.Menj el az önkormányzathoz,és méltányosságból kérvényezd ,hogy engedjék el.ha esetleg zűr lenne belőle.Ám sok sikert!

2013. okt. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%

Nos, 5 év az elévülési idő, szóval 2008. január 1-ig visszamenőleg bármilyen tartozást kérhetnek tőled.


A belföldi, állandó lakcímmel rendelkező személynek kötelessége kifizetnie az egészségügyi szolgáltatási járulékot.


Elég régóta él a törvény, amely szabályozza, hogy fizetés nélkül kinek jár, illetve nem jár egészségügyi ellátás.

Az iskola befejezése után pedig van 45 nap türelmi idő amíg szintén nem kell fizetned.


Az ellenőrzés módszerét csak az utóbbi években dolgozták ki. Ha valaki elmegy az orvoshoz, akkor ott kiderül a számítógépes nyilvántartásból, hogy a páciens zöld vagy piros lámpás, magyarán van-e biztosítása vagy sem. A piros jelzés azt jelenti, hogy az egészségügyi szervek birtokában lévő adatok alapján a páciens nem jogosult ellátásra. Ezeket az információkat a Nemzeti Adó– és Vámhivatalnál lévő adatokkal kell szinkronizálni.


Ez alapján pedig egyszerűen és gyorsan megállapíthatók a mulasztások.


Ha pedig nem fizeted be akkor ingóságokat vonhatnak végrehajtás alá.

2013. okt. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
78%

Kedves Első!


6660 ft idén a járulék összege, és a késedelmes napokra kamatot számítanak fel.


Viszont kérdező, ha csinálsz egy ügyfélkaput, akkor nyomon tudod követni az adófolyószámlád amin láthatod az éppen fennálló tartozásaidat.


Az egészségügyi szolgáltatási járulék a 124-es, a késedelmi kamat pedig a 138-as adónem.


Ha nem tudod kifizetni a tartozást akkor nyújts be a NAV-hoz egy méltányossági kérelmet.

2013. okt. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
78%
De ha megmondod mióta nem vagy biztosított (napra pontosan) akkor kiszámolom a tartozásod összegét.
2013. okt. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
72%
ok,akkor 6600...de miből fizesse ki ha nincs munkája,sőt nem is volt soha.Én kinem fizetném visszamenőleg,főleg,hogy elsem láthatják,ha orvoshoz megy...
2013. okt. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudom, ezt a törvényhozóknál kell megreklamálni. :)


Mondjuk én tuti nem halmoznék fel több százezres tartozásokat, inkább megkérném a szüleimet, hogy fizessék, maximum visszaadom ha már lesz munkám. Meg ugye erre a havi 6660 forintra még pörög a késedelmi kamat is ha valaki nem fizet, szóval így még magasabb lesz a tartozás összege.


Én 1 hónapot fizettem ki tavaly, vagyis a párom fizette ki mert nekem se lett volna miből.

2013. okt. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
77%

A TBd a diákigazolványra való jogosultságod utáni 45 napig "él"

Azaz, ha idén júniusban államvizsgáztál (és nappalis voltál), akkor december 15-ig rendezett a jogviszonyod.

Ha februárban végeztél, akkor május 15-ig.


" ha csinálsz egy ügyfélkaput, akkor nyomon tudod követni az adófolyószámlád amin láthatod az éppen fennálló tartozásaidat."

Ez jelenleg nem érvényes a kérdezőre, mivel nem volt bejelentkezve egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésre. Így nincs is fizetési előírása az adott adónemen.


"de miből fizesse ki ha nincs munkája,sőt nem is volt soha."

Erre találták ki azt a lehetőséget amivel most élt is a kérdező: rászorultsági alapon rendezi a járási hivatal (tavaly még az önkormányzat)


"főleg,hogy elsem láthatják,ha orvoshoz megy..."

Nemhogy nem láthatják el, kötelesek ellátni ugyanúgy mint bárki mást aki biztosított és fizetnie sem kell az ellátásért. Ugyanis a TAJ száma ettől még érvényes és érvényes belföldi TAJ számmal kötelesek ingyenesen ellátni akkor is, ha nem rendezett az eü. jogviszonya. Ilyen esetben az orvos köteles felhívni a figyelmét, hogy rendezetlen a jogviszonya, valamint jelentenie kell a NAV felé, akik első lépésben a jogosultság tisztázására szólítják fel. Ha nem jogosult az eü. ellátásokra (se nem biztosított, se nem természetbeni eü. ellátásra jogosult, akkor előírják az adófolyószámláján a fizetési kötelezettségeket (visszamenőlegesen is)


Először is azt kellene tisztázni, hogy a kérdező meddig volt jogosult a term.eg.bizt. ellátásokra (meddig volt jogosult a diákigazolványra, vagy mikor végzett az egyetemen)

2013. okt. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Hát nekem jobb esetben 10, rosszabb esetben 13 hónap tartozásom van.


De amugy ti nem voltatok ott, de ez a közmunkaprogram olyan, hogy engem pl behivtak egy csoportos tájékoztatóra, ahol volt egy csomó csőcselék ember, köztük cigányok is. És ott magyarázták, hogy ők ugyan nem fognak elmenni 37ezer forintért közmunkára, mert akk nem kapnának bizonyos segélyeket, amik viszont jóval többek mint 37ezer forint. Ja meg ott magyarázta a cigányasszony, hogy milyen jó már, hogy elmegy szülni.


Ezen a bizonyos tájékoztatón a többség rögtön kifogásokat keresett, hogy hogyan ussza meg, hogy dolgozni kelljen! ÉS most nem a nyugdijas koruakról meg a beteg emberekröl beszélek, hanem a makkegészséges cigányról meg a csövesről! Mert ezek sirnak, hogy nem hagyják öket beilleszkedni, aztán ha lenne lehetöség akkor csak a kifogást keresik!


Mert lássuk be, hogy ez az orvosi vizsgálatos dolog emiatt lett behozva! Mert a sok csöcselék nem akar dolgozni és kitalál mindenféle hülyeséget, hogy megússza!


Mert nagyon bagatel dolgok vannak a vizsgálatban:


pl:


-tulórázhatok-e

-zárttéri meleg munkahelyen dolgozhatok-e

-szabadban dolgozhatok-e

-TELJES MUNKAIDŐBEN DOLGOZHATOK-e

-KAROK, KEZEK használatát igénylő munkát végezhetek-e (besírok komolyan)

-EGYÜTTMÜKÖDÉST igénylő munkát végezhetek-e


Ok, hogy mindennek eljárásnak van valami procedurája, de ez szerintem már nevetséges! Ha én magamnak keresek állást ott nem nyalnak ennyire körbe! Ez a közmunka program meg ugy csinál, mintha mindenkinek lenne munka dögivel.


Mert engem pl azért nem vesznek fel mérnöki diplomával sehova, mert nem valami jó a jellemem, következésképpen alkalmatlan vagyok együttmüködést igénylő munkára. De nem azt mondják, hogy nem végezhetek együttmüködés kivánó munkát, hanem azt mondják, hogy ALKALMATLAN VAGYOK RÁ!

2013. okt. 25. 14:02
 9/37 A kérdező kommentje:

huuu, hát az én jogviszonyom az egyetemmel 2013 junius 30.-án szünt meg. A diákigazolvány nyilván még élt oktober 31.-éig.


Most igazából ha elmegyek orvoshoz akkor már tudom mondani azt, hogy beadtam a kérelmet a hivatalnál, hogy fizessék a TB-t és folyamatban vannak a dolgok. De itt a visszamenöleges tartozásomról van szó! Mert én attól félek, hogy majd azzal fognak baxtatni! Mindazonáltal, mióta nincs TB-m még csak max megfázva voltam. De ez annak tudható be, hogy munkanélküli vagyok és otthon vegetálok. Szóval nincs kitől elkapnom betegséget, illetve, ha kicsit megfázom, akkor sincs szövődmény, mert ki tudom pihenni!


Fogorvosnál voltam kétszer fogkövet leszedetni, de maszekba csinálta mindig.

2013. okt. 25. 14:07
 10/37 A kérdező kommentje:
*2012 juni 30 !!!!!
2013. okt. 25. 14:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!