Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért küldötr tovább az orvos?

Miért küldötr tovább az orvos?

Figyelt kérdés
El akartam menni állami kórházba kíváncsiságból egy pötyögtetős allergiavizsgálatra, erre a nő továbbküldött vérvétel, tüdőröntgen, hasi ultrahang, kardiológia, stb... 24 éves lány vagyok, semmi eü bajom nincs, miért nem lehet megcsinálni azt amit kérek? Ez így csak szemétkedésnek tűnik

aug. 26. 13:12
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
9-es de jó hogy nem hozzátok járok :D
aug. 26. 13:32
 12/25 anonim ***** válasza:
76%

"El akartam menni állami kórházba kíváncsiságból egy pötyögtetős allergiavizsgálatra"


A "kíváncsiságból" úgy kell érteni, hogy semmi bajod, semmi tüneted, csak úgy gondoltad, hogy miért ne? És közben meg baj, hogy nem hajtottak el, hanem foglalkoznak veled?

aug. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Mondom augusztus végén folyik az orrom és igen kíváncsi voltam, milyen növény miatt :D baj?
aug. 26. 13:35
 14/25 anonim ***** válasza:

13: nyugi, akkor még nem látszott ez a válaszod :D

Neked úgy látszik, semmi sem jó :D

aug. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Azért nem kérdeztem meg tőle mert lekezelő volt és utasító


Vicces hogy elmegyek bármilyen magánorvoshoz, ott azt történik amit kérek, nem bunkóznak és nem kötik feltételhez a vizsgálatokat :D

aug. 26. 13:39
 16/25 anonim ***** válasza:
50%

Bizonyára az orvos úgy gondolta, hogy előbb ki kell zárni, hogy egyéb szervi probléma okozza a tüneteket. Ezért a tüdőröntgen, labor stb. Ha nem vagy elégedett a szolgáltatással, más orvost kell keresni. Igen, az állami egészségügy hagy kívánnivalót maga után. Sajnos sokszor a magán a megoldás.

"szerintem ennyi idősen nem normális orvoshoz rohangászni" - Bocs de ez egy felelőtlen kijelentés. Semmilyen életkorban nem "normális" orvoshoz rohangálni, és reméljük, hogy egészségesen éled le a fiatalkorodat, de ha egészségügyi problémád adódik, akkor bizony menni kell, akár többször, többhöz is, kontrollokra is, tetszik vagy sem.

aug. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

15: Jó neked. Nekem magánnál is volt rossz tapasztalatom.

Nem helyfüggő, hanem orvosfüggő.

aug. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Ja majd ha lesz bajom, akkor majd foglalkozom vele, ahogy eddig is tettem. Nem érzem felelőtlenségnek, ez a saját dolgom, én életem, de el tudom fogadni, ha más annak gondolja.


Amúgy ez gyakori jelenség az állami helyeken? Magánban tényleg sokkal normálisabbnak tűnik az ellátás

aug. 26. 13:50
 19/25 anonim ***** válasza:
18: Nem. Inkább magánban jellemző, hogy mindenféle vizsgálatra elküldenek, államiban meg nem.
aug. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Az általánosító kijelentésed volt felelőtlen. Saját magaddal annyit foglalkozol, amennyit akarsz, a te dolgod.
aug. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!