Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért küldötr tovább az orvos?

Miért küldötr tovább az orvos?

Figyelt kérdés
El akartam menni állami kórházba kíváncsiságból egy pötyögtetős allergiavizsgálatra, erre a nő továbbküldött vérvétel, tüdőröntgen, hasi ultrahang, kardiológia, stb... 24 éves lány vagyok, semmi eü bajom nincs, miért nem lehet megcsinálni azt amit kérek? Ez így csak szemétkedésnek tűnik

aug. 26. 13:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Ki küldött el? Háziorvos? Vérvételt szoktak kérni kb. évente.

Vagy az allergiához van köze? Pl. asztmás lehetsz azért kell tüdőröntgen?

Szóval, ezt tőle kellett volna megkérdezni, aki a vizsgálatokat kérte.

aug. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
A tüdőgyógyász. Asztmás nem vagyok, nem köhögök, bementem a tüdőgyógyászatra egy allergiapanelért erre elküldött ennyi helyre. Vérvételt meg nem csináltatok évente, nincs értelme, amúgy is pillanatnyi értékek, harmadrészt egyetemistaként nem is érdekel
aug. 26. 13:23
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Aztán miért a tudogyogyaszatra mentél allergia vizsgálatot kerni?
aug. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Ott csinálják itt a kórházban, tüdőgyógyászat és allergológia a hely neve
aug. 26. 13:27
 5/25 anonim ***** válasza:

Egyik vizsgálatra sem kell elmenned, ha nem akarsz. Vérvételt mondjuk ha nem is évente, de párévente érdemes csináltatni, még ha "nem érdekel", akkor is. Nem pillanatnyi értékek szerepelnek benne.

A többi vizsgálat tényleg nem tűnik indokoltnak, ha nincs panaszod. De allergológushoz menj inkább, ne tüdőgyógyászhoz.

aug. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

De milyen allergia gyanú merült fel? Tüneteid vannak?

Örülj neki, hogy ilyen lelkiismeretes.

Tüdőröntgent gondolom, a légúti allergia miatt kért.

Hasi UH-ot meg az ételallergia miatt.

Ha nem érdekel a vérvétel, akkor az allergiavizsgálat miért? És mi köze ennek ahhoz, hogy egyetemista vagy?

De az nem derült ki, hogy miért nem kérdezted meg tőle.

aug. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
49%
Ja bocs most látom, hogy egyben van. Akkor keress inkább egy rendes allergológiát.
aug. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, azóta felhívtam a háziorvost, ő se értette, mondta hogy 5p alatt megvan, menjek be hozzá holnap. Utálom az állami kórházakat, nem ez az első hogy megszivatnak, jogsival is, stb
aug. 26. 13:31
 9/25 anonim ***** válasza:
50%
Ezek sima szűrővizsgálatok. Nálunk bárki jön, ha az elmúlt 1 évben nem volt neki mellkas rtg, hasi UH, elküldjük, EKG meg labor pedig alap.
aug. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Csak tüsszögök augusztusban valamitől 2 hétig, arra voltam kíváncsi, milyen növény, de ha ennyi szar kellett volna hozzá, akkor inkább veszek be claritinet otthon aztán viszlát xD és igen szerintem ennyi idősen nem normális orvoshoz rohangászni
aug. 26. 13:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!